Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokój dziecięcy dla niemowlęcia, czy tylko łóżeczko?

Aranżować kompletnie wyposażony pokój niemowlęcy, czy zadowolić się tylko łóżeczkiem dziecięcym ustawionym w sypialni rodziców, a wyposażenie pokoju dziecięcego odsunąć na okres późniejszy? Dylemat, przed którym corocznie stają rzesze rodziców. W dzisiejszym artykule spróbujemy przeanalizować plusy i minusy poszczególnych rozwiązań. Decyzja co do kompletnej aranżacji pokoju niemowlęcego czy zakupu samego tylko łóżeczka zawsze należeć będzie tylko i wyłącznie do rodziców, ale mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł wielu z nich pomoże w podejmowaniu decyzji. Oferta mebli niemowlęcych jest bardzo szeroka i oferuje mnóstwo praktycznych i wielofunkcyjnych rozwiązań. Kilka najciekawszych spróbujemy dzisiaj przedstawić, warto więc przeczytać dzisiejszy artykuł do końca, bo może stać się nieocenionym źródłem inspiracji.

 

 

Kiedy zastosować tylko łóżeczko?

Istnieje kilka powodów do zastosowania tylko samego łóżeczka dziecięcego. Oczekiwanie narodzin kolejnego dziecka to dobry powód do zakupu tylko łóżeczka. Umieszczenie niemowlęcia we wspólnym pokoju dziecięcym z resztą dzieci przynosi dyskomfort nie tylko rodzicom i raczej nie poleca się takiego rozwiązania. Umieszczenie dzieci we wspólnym pokoju dziecięcym warto odsunąć do czasu kiedy niemowlę nie budzi się kilkakrotnie w ciągu nocy, lub do czasu kiedy nie potrzebuje już łóżeczka dziecięcego. Wystarczy wtedy uzupełnić pokój dziecięcy o drugie łóżko dziecięce, lub w ramach oszczędności przestrzeni, wyposażyć go w łóżko piętrowe. Możliwości wyposażenia pokoju dziecięcego jest cały szereg, ale wracając do samego łóżeczka dziecięcego, to również tutaj mamy szerokie możliwości. W wypadku łóżeczek umieszczanych w sypialni rodziców warto rozważyć konstrukcję wielofunkcyjną obejmującą komodę z przewijakiem. Konstrukcja tego typu integruje wszystkie potrzebne elementy w jedną całość w wyniku czego mamy wszystko potrzebne dosłownie w zasięgu ręki, bez potrzeby odbiegania po cokolwiek i pozostawienia niemowlęcia choć przez chwilę bez opieki. Większość konstrukcji wielofunkcyjnych umożliwia również w wieku późniejszym rozłożenie do postaci łóżka dziecięcego pod materac 90x190 cm i samodzielnej komody. Takie właśnie rozwiązanie przedstawiamy na dołączonym zdjęciu kolekcji Adele francuskiego producenta.

 

  

 

Kolejnym plusem zakupu samego tylko łóżeczka dziecięcego jest oszczędność środków finansowych. Aranżacja kompletnego pokoju niemowlęcego to spory wydatek a okres eksploatacji to niespełna trzy lata. Po tym okresie czeka nas zmiana pokoju dziecięcego na pokój ucznia i studenta. Odsunięcie w czasie aranżacji pokoju dziecięcego czy studenckiego to rozwiązanie coraz bardziej popularne.

 

 

Aranżacja kompletnie wyposażonego pokoju dziecięcego

Dla rodziców oczekujących narodzin pierwszego dziecka to okres pełen emocji i oczekiwań. Większość rodziców pragnie mieć wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik, i to nie tylko pod względem wyprawki i zabawek, ale także co do umeblowania. Planując kolejne dzieci nic nie stoi na przeszkodzie kompletnego wyposażenia pokoju niemowlęcego. Pokój niemowlęcy to w zasadzie trzy podstawowe elementy. Najważniejszym z nich oczywiście jest łóżeczko dziecięce, kolejnym niezbędnym elementem jest komoda z przewijakiem a ostatnim elementem jest szafa. Komodę i szafę możemy z powodzeniem wykorzystać aż do dorosłości dziecka. Co do łóżeczka to jego okres eksploatacji to trzy lata, coraz częściej pojawiają się jednak konstrukcje wielofunkcyjne z możliwością rozłożenia łóżeczka do postaci większego łóżka z możliwością wykorzystania do pięciu lat dziecka. Praktyczne rozwiązanie umożliwiające odsunięcie wymiany łóżka do czasu aranżacji pokoju dla ucznia. Rozwiązanie potrafiące zaoszczędzić znaczną sumę, a warto wspomnieć, że istnieją również rozwiązania wielofunkcyjne umożliwiające rozłożenie łóżeczka do postaci pokoju dziecięcego z możliwością wykorzystania od narodzin aż do dorosłości dziecka.

 

  

 

Aranżując pokój niemowlęcy, zdecydowanie polecamy komodę z przewijakiem. Komodę możemy dokupić oddzielnie, ale przewijak to po prostu najbezpieczniejszy sposób przewijania dziecka. Minimalna inwestycja finansowa dająca jednak maksimum bezpieczeństwa i komfortu. W wieku dorosłym dziecka możemy przewijak zdemontować i nadal korzystać z komody.

 

Wielu rodziców decyduje się na rozwiązania wielofunkcyjne przede wszystkim z powodu wydłużenia okresu eksploatacji mebli niemowlęcych. Konstrukcje wielofunkcyjne umożliwiają wydłużenie tego okresu do lat 5 wieku dziecka a nawet do jego dorosłości. Rozwiązanie oszczędzające nie tylko znaczne środki finansowe, ale również sporo czasu. Oferta rozwiązań wielofunkcyjnych poszerza się co roku i każdy ma szansę wybrać rozwiązanie odpowiednie dla siebie.