Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokój dziecięcy dla niemowlaka i ucznia

Aranżację pokoju niemowlęcego możemy przeprowadzić na wiele sposobów. Niektórzy zadowolą się tylko zakupem łóżeczka niemowlęcego umieszczonego w sypialni rodziców, odkładając realizację pokoju dziecięcego na później. Inni z kolei wolą mieć wszystko przygotowane i dopięte na przysłowiowy ostatni guzik już przed urodzeniem dziecka i idą drogą aranżacji kompletnego pokoju niemowlęcego. Również przy realizacji kompletnego pokoju niemowlęcego mamy do dyspozycji kilka opcji. Możemy zdecydować się na tradycyjny zestaw niemowlęcy, z możliwością wykorzystania do 3 lat wieku dziecka, lub bardziej uniwersalny zestaw z możliwością rozłożenia łóżeczka niemowlęcego do postaci łóżka dziecięcego i możliwością jego wykorzystania aż do lat czternastu wieku dziecka. Druga opcja co prawda niesie z sobą podniesienie kosztów, ale dzięki wydłużeniu okresu eksploatacji, zwrócą się one z nawiązką.  

Rozkładane łóżeczko dziecięce, to szereg możliwości 

Szereg możliwości, a zarazem znaczne oszczędności środków finansowych. Rozłożeniem łóżeczka niemowlęcego eliminujemy potrzebę kupowania jakichkolwiek meblie dziecięcych (z wyjątkiem biurka) aż do wieku nastoletniego dziecka. Oddalamy potrzebę transformacji pokoju niemowlęcego, aż do jego przemiany w pokój studencki. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, że nastoletnie dziecko ma już ustalone swoje zainteresowania, a także swój własny styl i chętnie uczestniczy w aranżacji swego pokoju. Dla możliwości ocenienia opisanego rozwiązania dołączamy zdjęcia takiego pokoju.

 


     

 

Zdjęcia przedstawiają zestaw przed i po, czyli z łóżeczkiem niemowlęcym i po jego rozłożeniu do postaci łóżka dziecięcego. Na pierwszym zdjęciu widoczne jest łóżeczko niemowlęce o powierzchni spania 80x130 cm, posiadające szufladę i zintegrowaną komodę z mini regałem, pełniące funkcję przewijaka. Szufladę możemy wykorzystać jako przestrzeń do przechowywania lub jako dodatkowe miejsce do spania pod materac 80x180 cm. Na drugim zdjęciu widoczny jest pokój po rozłożeniu łóżeczka. Rożłożeniem uzyskamy łóżko dziecięce pod materac 80x180 cm, odpowiednie dla dzieci do lat nawet czternastu. Rozłożeniem otrzymujemy również mini komodę z trzema szufladami i mini regał z dwoma półkami, które mogą służyć również jako stoliki nocne. Nowo powstałe łóżko dziecięce oczywiście zachowuje praktyczną szufladę. W ofercie pojedynczych elementów kolekcji Cotton znajdziemy komodę tradycyjnej konstrukcji (widoczna na drugim zdjęciu), obszerną szafę, półki do zawieszenia oraz szereg dodatków i dekoracji. Neutralna, biała kolorystyka odpowiednia dla dziewcząt i dla chłopców. Na kolejnych zdjęciach przedstawiamy przykład podobnego zestawu niemowlęcego kolekcji Romantic, która swoim romantycznym wyglądem w stylu rustykalnym, przeznaczony jest raczej dla dziewcząt.

 

     

 

Koncepcja ta sama co u zestawu Cotton, różniąca się tylko typowo dziewczęcym wyglądem. Widoczna na zdjęciach stylowa lampa sufitowa, baldachim czy stylowy dywanik są również częścią składową kolekcji Sacha. W ramach tej kolekcji mamy również do dyspozycji obszerną szafę, regał (biblioteczkę) czy biurko o identycznym wyglądzie. Kiedy dziewczynka osiągnie wiek nastoletni, może skorzystać z oferty łóżka studenckiego, będącego również częścią składową kolekcji. Szafę, komodę oraz mini komodę i mini regał (powstałe rozłożeniem łóżka) można więc wykorzystać aż do dorosłości dziecka. Biorąc pod uwagę ten fakt, możemy stwierdzić, że zakup mebli tej koncepcji jest inwestycją bardzo opłacalną.

 

                                                         

 

Wielofunkcyjne konstrukcje mebli dziecięcych są bardzo popularne, zwłaszcza ze względu na oszczędność środków finansowych. Oferta mebli niemowlęcych przedstawionej koncepcji, czyli z możliwością wykorzystania od narodzin aż do dorosłości, poszerza się z roku na rok, warto jednak pamiętać że wspomniany okres eksploatacji (od narodzin do lat czternastu) są w stanie zagwarantować tylko meble najwyższej jakości. Posiadane certyfikaty jakości, czy wydłużona gwarancja mogą wiele podpowiedzieć w tym temacie.