Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokój dziecięcy dla nastolatków

Zaaranżować pokój nastolatka wymaga trochę innego podejścia, niż wyposażenie meblami i dekoracjami pokoju dziecięcego. Dorastający chłopak czy dziewczyna mają już wykreowany własny gust i warto o tym pomyśleć i przynajmniej częściowo go akceptować. Z drugiej strony nastolatek powinien mieć świadomość, że to rodzice są inwestorami i do nich należy ostateczna decyzja. By uniknąć sytuacji konfliktowych, idealnym rozwiązaniem jest wspólny projekt, co w czasach internetu nie powinno stanowić problemu. W zaciszu własnego domu można przejrzeć ogromną ilość ofert, a dyskutując o ich wadach i zaletach z punktu widzenia jednej i drugiej strony, wybrać optymalne rozwiązanie, zadowalające wszystkich. Głównym zadaniem rodziców jest zadbanie o to by w pokoju studenckim znalazły się wszystkie niezbędne meble. By łóżko było odpowiedniej wielkości i by nie zabrakło biurka. Co koniecznie powinno się znaleźć się w pokoju studenckim i jak najlepiej go zaaranżować, to jest tematem dzisiejszego artykułu.

 

 

Przestronne łóżko to podstawa

Klasyczne łóżko dziecięce oferuje powierzchnię spania 90x200 cm. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że większość nastolatków przerasta swych rodziców, dochodzimy do wniosku, że materac 90x200 cm może być niewystarczający. Polecamy więc zastanowić się nad łóżkiem o powierzchni spania 120x200 cm, a o ile warunki na to pozwalają, to nawet 140x200 cm. Dziecko, które osiągnęło 160 czy 180 cm wzrostu, na pewno doceni wysoki komfort łóżka o większej powierzchni. Poza tym, dzięki wymogom nowoczesnej techniki, takim jak tablety czy komputery przenośne, młodzież spędza w łóżku coraz więcej czasu. Producenci, świadomi wyżej wymienionych faktów, znacznie poszerzyli ofertę łóżek tych rozmiarów. Oferta jest naprawdę szeroka i jest z czego wybierać. W żadnym wypadku nie warto bagatelizować rozmiaru łóżka, i nie powinniśmy również zapominać o jakościowym materacu.

 

    

 

Nawet meble dla nastolatków podzielone są pod względem kolorystyki na meble dla dziewcząt i meble dla chłopców. Do kategorii mebli dla chłopców producenci z reguły stosują kombinacje ciemniejsze odcienie. Dla przykładu na dołączonym zdjęciu pokazujemy kombinację imitacji drewna dębowego w połączeniu z ciemno brązowym. Dla pokoi studenckich dla dziewcząt, często stosowanymi kolorami są biały, ciemno różowy lub fioletowy. Design mebli przeznaczonych dla dziewcząt bywa trochę bardziej wyrafinowany i elegancki, w odróżnieniu od prostych linii stosowanych u mebli dla chłopców.

 

   

 

Elegancja kontra proste, lecz praktyczne wykonanie. Tak w wielkim skrócie można opisać różnice między meblami do pokoju studenckiego dla dziewcząt i chłopców. W projekcie pokoju dla dziewcząt na pierwszym zdjęciu, na pewno wielkim zainteresowaniem cieszyć się będzie toaletka. Z kolei w projekcie pokoju studenckiego dla chłopców, na drugim zdjęciu, szczególnym zainteresowaniem cieszyć się będzie mobilny kontener. Łóżka z obu projektów mają powierzchnię spania 120x200 cm. Czas na kolejne niezbędne elementy pokoju studenckiego.

 

 

Obowiązkowe biurko

Podstawą pokoju studenckiego jest bez wątpienia łóżko. Problem ten rozwiązaliśmy łóżkiem z powiększoną powierzchnią spania. Nie mniej ważnym elementem pokoju studenckiego jest odpowiednie miejsce do nauki i zadań domowych. Pomimo najnowocześniejszej techniki intensywnie wkraczającej w nasze życie, nic, jak na razie, nie zastąpi zwykłego biurka. Warto więc poświęcić odrobinę czasu wyborowi odpowiedniego biurka. Jak więc powinno wyglądać biurko studenta?

 

   

 

Na dołączonych zdjęciach prezentujemy dwa projekty. Pierwszy dla studentki a drugi dla studenta. Przestrzeń pracy, czyli blat obu biurek jest dostatecznie obszerny, a oba biurka dysponują również szufladami. Z narastającym wiekiem i narastającą ilością obowiązków, rożnie zapotrzebowanie na przestrzeń do przechowywania, więc w obu projektach mamy do dyspozycji odpowiedni regał, który może być umieszczony z dowolnej strony biurka.

 

Kolejnymi elementami do wyposażenia pokoju studenckiego to tradycyjna szafa, komoda czy stolik nocny. O tym, które z wymienionych mebli znajdą się w pokoju studenckim, zadecyduje przestrzeń pozostała do dyspozycji po zainstalowaniu łóżka i biurka. Zapewne praktyczniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie szafy, niż tylko komody czy stolika nocnego, ale pod tym względem decyzja będzie raczej wymuszona wielkością pomieszczenia.