Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokój dla chłopców to zwłaszcza wybór odpowiedniego łóżka

Zastanawiali się Państwo jakie są różnice pomiędzy łóżkiem dziecięcym dla dziewcząt i łóżkiem dziecięcym dla chłopców? Co do funkcji samego łóżka nie ma żadnych różnic, natomiast pod względem wyglądu to już zupełnie coś innego. W jednym z niedawno przedstawionym artykułów opisywaliśmy łóżko z baldachimem jako wymarzone miejsce do spania dla dziewcząt. Podobną popularnością wśród chłopców cieszą się łóżka w postaci samochodów, i to nie tylko tych wyścigowych, ale również tych w postaci autobusów czy wozów strażackich. Jednak równie dużym powodzeniem wśród chłopców cieszą się również inne wymślne konstrukcje. W dzisiejszym artykule spróbujemy Państwu przedstawić kilka ciekawych pozycji.

 

 

Typowe łóżko dziecięce dla chłopców ma postać samochodu

Rozpoczniemy od najpopularniejszej kategori łóżek chłopięcych, czyli tych w postaci samochodów. Jak już wspominaliśmy na wstępie postaci może być wiele. Kategoria łóżek dziecięcych w postaci samochodów obejmuje szeroką gamę kolorów i konstukcji. Oprócz tradycyjnych samochodów wyścigowych mamy do dyspozycji wóz strażacki czy łóżko piętrowe dla dwójki chłopców, w postaci typowego londyńskiego autobusu. Te oryginalne konstrukcje są wręcz uwielbiane przez chłopców. Minusem takiego rozwiązania jest krótki okres ich eksploatacji, bo z dorastaniem wyraźnie zmienia się gust chłopców i raczej trudno wyobrazić sobie piętnastoletniego chłopca w łóżku samochodzie. Z drugiej jednak strony ten krótki okres dzieciństwa pamiętamy z reguły na całe życie i chyba warto by to były wspomnienia pełne szczęśliwych i przyjemnych wrażeń.

 

   

 

Jeżeli więc zdecydują się Państwo na takie łóżko, a w końcu nadejdzie czas na jego zmianę, to polecamy od razu zmianę na typowe łóżko studenckie, czyli łóko pod materac 120x200 cm lub 140x200 cm. Łóżko w postaci samochodu można oczywiście wykorzystać dla młodszego rodzeństwa, bo co do wytrzymałości łóżka te są równie jakożciowe jak tradycyjne konstrukcje, a jedynym powodem potrzeby ich zamiany jest ich wygląd, nie odpowiadający aktualnym zainteresowaniom.

 

 

Łóżko dziecięce jako centrum gier i zabaw

Kolejną, bardzo popularną kategorią łóżek dla chłopców to łóżka ze zjeżdzalniami, z reguły w postaci domków lub innych tematycznie stylizowanych konstrukcji. Łóżka ze zjeżdżalniami są bardzo popularne wśród chłopców, ale tak samo jak u łóżek-samochodw nie możemy raczej liczyć na korzystanie z nich przez nastoletniego chłopca. W odróżnieniu jednak od uprzedniej kategorii, zjeżdżalnię można w późniejszym wieku zdemontować a dekoracje zmienić, co pozwala na wydłużenie okresu eksploatacji.

 

   

 

Łóżkom stylizowanym według pewnego motywu trudno jednak się oprzeć. Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy łóżka z modularną konstrukcją z litego drewna, umożliwiające właśnie późniejsze zdemontowanie elementów dekoracyjnych. Neutralna biała kolorystyka umożliwia ich wykorzystanie przez kolejne lata.

 

 

Łóżko dziecięce dla piratóe nie tylko z Karaibów

Temotów do przeróżnych konstrukcji łóżek dziecięcych jest bardzo wiele, a z każdym hitem filmowym lub serialowym pojawiają się coraz to nowe. Również popularność Piratów z Karaibów spowodowała pojawienie się wielu konstrukcji inspirowaną tematyką piracką. Na dołączonym zdjęciu przedstawiamy zestaw pokoju chłopięcego wpełni zainspirowanego i w całości niosącego motywy pirackie.

 

                                                    

 

U tematycznych pokoi dziecięcych trzeba liczyć się z trochę wyższymi kosztami, już chośby ze względu na konieczność ich późniejszej wamiany. Ale tak jak wspominaliśmy na początku warto chyba zainwestować w te, pamiątane z reguły przez całe życie, chwile szcęścia.

 

 

Łóżka dziecięce bardziej tradycyjnych konstrukcji

Jeżeli jednak wolą Państwo uniknąć obszernej wymiany mebli dziecięcych w przyszłości i wolą Państwo bardziej trwałe rozwiązania to warto rozejrzeć się za bardziej tradycyjną konstrukcją. Również łóżko dziecięce o bardziej konserwatywnym wyglądzie możemy przy pomocy dodatków i dekoracji dostosować do aktualnych upodonbań dziecka, a w wieku późniejszym zmienić je lub usunąć całkowicie. Rozwiązanie zdecydowanie tańsze.

 

                                                          

 

Jednym z wielu rozwiązań tego typu jest przedstawione na zdjęciu łóżko Snoop. Łóżko z ogromnę przestrzenią do przechowywania w postaci szuflad i dostawek z półkami. Poóciel z motywami dziecięcymi i kilka zabawek ustawionych na półkach tworzą typowo dziecięcy wygląd łóżka, bez konieczności jego wymiany w wieku późniejszym.