Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pierwsze mieszkanie? Regały to tanie rozwiązanie

Większość młodych ludzi aranżujących swoje pierwsze mieszkanie raczej niechętnie przeznacza na ten cel znaczne środki, które wolą przeznaczyć na różne inne cele. Trudno się temu dziwić, skoro większość rozpoczyna samodzielne życie w małych wynajętych mieszkaniach z założeniem ich późniejszej zamiany na własne większe. Powody łatwo zrozumiałe, ale realizacja wcale nie taka prosta. Jak tanio, elegancko i praktycznie wyposażyć mieszkanie? Rozwiązaniem mogą być regały i systemy regałowe, dostępne do dowolnych wnętrz. W dzisiejszym artykule przedstawimy możliwości systemów regałowych.

 

 

Regały w salonie

Bardzo często nabywane są regały właśnie do salonów. W ofercie znajdują się pojedyncze regały z możliwością łączenia łączenia w bardziej złożone segmenty umożliwiające zestawienie nawet kompletnej meblościanki. Według ilości wykorzystanych elementów możemy zestawić mebel odpowiednich rozmiarów. Możliwości takiego rozwiązania najlepiej ocenić można na dołączonym zdjęciu.

 

                                                                     

 

Przedstawiona na zdjęciu kolekcja Sophia, to typowy przykład opisanego wyżej rozwiązania. Z różnych regałów możemy zestawić meblościankę dokładnie według naszych potrzeb. Częścią systemu może być nawet zintegrowane biurko. Takie biurko na pewno przyda się w małym mieszkaniu. Jeżeli nie potrzebujemy biurka, możemy w jego miejsce wstawić bardziej potrzebny segment (na przykład komodę). Przedstawiony system umożliwia również decydować czy dany segment będzie otwarty, czy będzie posiadał drzwiczki. Na zdjęciu widoczne są drzwiczki w wysokim połysku koloru białego, które mogą być zastąpione oszklonymi drzwiczkami. Możliwości jest naprawdę sporo, co jest chyba największym plusem współczesnych systemów regałowych. 

 

W ofercie znajdują się również inne systemy regałowe. Czasami potrzebujemy elementu optycznie dzielącego wnętrze, czy po prostu poszerzyć przestrzeń do odkładania książek czy innych przedmiotów. Do dyspozycji są regały przeróżnych kształtów, a niektóre mają również do dyspozycji pojemniki dopasowane do rozmiaru półek. Tanie tekstylne pojemniki możemy wykorzystać do przechowywania przeróżnych przedmiotów.

 

                           

 

Regały prezentowane na powyższych zdjęciach należą najtańszych. Do nabycia są z pojemnikami, lub bez. Można również umieścić kilka segmentów obok siebie, tworząc meble dowolnych kształtów i rozmiarów, dokładnie według własnych potrzeb, również dzięki dostępności tekstylnych pojemników w szerokiej gamie kolorów. Oferta tanich i praktycznych regałów jest naprawdę szeroka.

 

 

Regały nie tylko do sypialni

Najczęściej w sypialni regały mają za za zadanie zastąpić szafę. Aranżując tymczasowe mieszkanie raczej wolimy uniknąć jego wyposażenia obszernymi i drogimi meblami czy całymi zastawami. Zestaw to z reguły kilka sporych elementów. Praktyczniejszym rozwiązaniem do tymczasowo wynajmowanego mieszkania są praktyczne systemy regałowe z drążkiem na ubrania. Systemy coraz częściej pojawiające się w ofertach wielu producentów.

 

 

 

Na pierwszym z dołączonych zdjęć widoczny jest system regałowy mniejszych rozmiarów idealny dla singli, lub do naprawdę małych mieszkań. Na drugim zdjęciu widoczne jest rozwiązanie oferujące naprawdę sporą przestrzeń do przechowywania i odkładania. Dzięki prostej konstrukcji i możliwości szybkiego montażu i demontażu, ewentualna przeprowadzka takiego systemu nie stanowi żadnego problemu. Oczywiście w nowym mieszkaniu możemy zmienić układ elementów i stworzyć mebel idealnie dostosowany do nowych potrzeb i charakterystyki wnętrza, bo po przeprowadzce meble często znajdują zastosowanie w innych pomieszczeniach niż pierwotnie.

 

Regały i systemy regałowe przeznaczone są w zasadzi do dowolnych wnętrz. Skorzystać z nich możemy również w kuchni, jadalni czy nawet pokoju dziecięcym. Warto o tym pamiętać, bo poza tym są praktyczne, uniwersalne i tanie. Współczesne oferty obejmują również regały z bardzo dekoracyjnym designem, mogące podkreślić elegancję mebli.

 

  

 

Regały do pokoju dziecięcego bywają z reguły wielokolorowe, co sprowadza nas z powrotem do tekstylnych pojemników. Regały przedstawione na zdjęciach, oprócz kolorystyki, zaskakują również ilością przestrzeni do przechowywania. Regały to praktyczne i tanie rozwiązanie, które gorąco polecamy.