Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Odrobina luksusu dla jakościowego snu

Głęboki, jakościowy sen, to odrobina luksusu której każdy z nas pragnie. Zdecydowana większość chyba zgodzi się z tym, że łatwiej przychodzi osiągnięcie takiego snu w komfortowo wyposażonej sypialni, niż powiedzmy w śpiworze pod namiotem. Pomijając grupkę pasjonatów turystyki i biwakowania, przedstawiamy kilka projektów nowoczesnych, ekskluzywnych wręcz sypialni, które jak mamy nadzieję, będą co najmniej źródłem inspiracji. Projekty francuskiego producenta oferują nie tylko ponadczasowy design, ale również szeroką skalę praktycznego zastosowania i wysoką elastyczność pod względem doboru pojedynczych elementów. Podstawą sypialni jest łóżko, które mamy do dyspozycji w kilku rozmiarach. Rozmiar dla singli z powierzchnią spania 140x200 cm, klasyczne łóżko podwójne pod materac 160x200 cm i wersję luksusową z powierzchnią spania 180x200 cm.

 

 

Ciągle popularny biały kolor

Dla miłośników nowoczesnego wzornictwa i najnowszych modnych trendów, nie jest chyba tajemnicą, że najpopularniejszym pod tym kątem kolorem, jest kolor biały. Kolor biały w wielu odcieniach i wykonaniach. Od wysokiego połysku aż po mat, lub w kombinacji z kontrastującym kolorem czarnym. Popularne są też kombinacje z odcieniem naturalnego drewna.

 

   

 

Na dołączonych zdjęciach można osądzić jak przyjemnie wygląda kombinacja koloru białego z elementami w imitacji drewna dębowego. Meble w prostych liniach z możliwością wyboru z szerokiej gamy pojedynczych elementów. Do dyspozycji jest obszerna szafa z zasuwanymi skrzydłami, lub trzydrzwiowa szafa z klasycznym otwieraniem drzwi. Podwyższone łóżko wygląda bardzo elegancko i jest do dyspozycji w kilku rozmiarach. Nie zabrakło również komody czy stolika nocnego. Komoda dostępna jest w dwu rozmiarach, różniących się ilością szuflad.

 

Kolejnym fenomenem wystroju nowoczesnych wnętrz jest oszczędność przestrzeni. Producenci dostosowali się do potrzeb klientów i w coraz większym zakresie oferują łóżka ze zwiększoną przestrzenią do przechowywania w formie szuflad lub dostawek, czasami nawet w kombinacji obu tych wariantów. W odróżnieniu od klasycznych łóżek, w większości wypadków łóżka te są podwyższone, a uzyskana przez to przestrzeń wykorzystywana jest do umieszczenia różnych szuflad i półek. Jak już wspominaliśmy, oprócz szuflad i półek pod łóżkiem, czasami oferowane są dodatkowe dostawki w czole łóżka z półkami do odkładania.

 

   

 

 

Tania nowoczesna i modna sypialnia?

Pozytywnym faktem zapewne jest stwierdzenie, że nowoczesny design, niekoniecznie oznacza wysokie ceny. Dzięki popularności tego właśnie wzornictwa, produkcja odwija się na skalę przemysłową, a co za tym idzie ceny niewiele się różnią od cen standardowych kolekcji. Na dołączonych zdjęciach prezentujemy dwa zestawy nowoczesnych, modnych sypialni w cenach około 3.000 zł

 

    

 

O popularności białego koloru już wspominaliśmy. Kolejnym, bardzo popularnym kolorem, jest kolor czarny lub jego odcienie venge czy kawa. Do pomieszczeń z małą ilością naturalnego światła słonecznego, zdecydowanie polecamy kolor biały. Do pokoi z dostateczną ilością światła słonecznego możemy spokojnie zastosować ciemniejsze odcienie. W naszych ostatnich propozycjach, tak samo jak w poprzednich, nie zabrakło praktycznych szuflad pod łóżkiem, czy obszernej szafy z zasuwanymi skrzydłami. Dla projektów nowoczesnych, modnych sypialni warto trzymać się zasady, że mniej znaczy więcej. Wnętrze nie powinno być przepełnione meblami, ani dekoracjami i dodatkami, powinno zawierać wszystko niezbędne i nic poza tym.