Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Obszerna komoda, zaskakujące możliwości

Bardzo przyjemnym i praktycznym uzupełnieniem dowolnych wnętrz może być komoda. Oferta komód jest bardzo szeroka, a konstrukcje czasami potrafią zaskoczyć ilością i pojemnością przestrzeni do przechowywania. Ostatnio bardzo popularne są obszerne komody, które znajdują zastosowanie najczęściej w salonie lub jadalni. Komodę jednak możemy bez przeszkód ustawić również wprzedpokoju, ogólnie gdziekolwiek tylko będzie nam potrzebna. Współczesne komody mogą również zaskoczyć swym wykończeniem czy szeroką gamą kolorów. Większość komód jest częścią składową kolekcji, co pozwala na wyposażenie wnętrza w jednolitym stylu.

 

 

Wybieramy komodę do salonu

Komodę z reguły nabywamy w celu poszerzenia przestrzeni do przechowywania. Komoda w salonie to rozwiązanie mniej rzucające się w oczy, a z powodzeniem pełniącym podobne funkcje. Meblościanki (tak popularne przed laty) powoli ustępują miejsca rozwiązaniom bardziej przejrzystym i przewiewnym, ale zapotrzebowania na przestrzeń do przechowywania niewiele się zmieniło, stąd popularność obszernych komód. Komoda, dopełniona na przykład oszkloną witryną, z powodzeniem zastąpi meblościankę.

 

  

 

Współczesne, obszerne komody osiągają szerokość nawet 200 cm. Przestrzeń podzielona na wiele mniejszych skrzynek czy szafek, często dopełnionych szufladami. W nowoczesnych wnętrzach komoda może być dopełniona lustrem. Producenci w ramach kolekcji z reguły oferują do komody stoliki do kawy, witryny, półki do zawieszenia czy stoliki RTV w identycznym stylu. W identycznym stylu można też z reguły dobrać meble do wyposażenia jadalni lub aneksu jadalnianego umieszczonego w salonie. Zwłaszcza rozwiązanie z aneksem jadalnianym zyskuje ostatnio na popularności, a obszerne komody są bardzo praktycznym (wręcz idealnym) elementem takich rozwiązań. Obszerna komoda, dzięki swej szerokości, może służyć do ustawienia przeróżnych dekoracji. Blat komody staje się więc miejscem prezentacji cennych i ulubionych przedmiotów. Komoda może również posłużyć do optycznego podziału pomieszczenia. Wszystko to w dodatku w atrakcyjnej cenie.

         

 

Komody oferują ogromną ilość możliwych układów przestrzeni do przechowywania. Tylko od potrzeb klienta zależy wybór komody z szafkami, szufladami lub w odpowiedniej ich kombinacji. Przed zakupem warto więc dokładnie przemyśleć jaki układ komody wybrać, by w optymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń.

 

 

Komoda w jadalni poszerza możliwości

W przeszłości integralną częścią jadalni były specjalistyczne meble służące do przechowywania określonych części wyposażenia jadalni, takich jak sztućców, zestawów stołowych czy ozdobnej porcelany. Dzisiaj zadania kredensów czy serwantek, z powodzeniem przejmują właśnie obszerne komody i witryny, zajmujące znacznie mniejszą przestrzeń.

 

                                                                   

 

Na dołączonym zdjęciu łatwo można ocenić wygląd nowocześnie umeblowanej jadalni. Wyposażenie bardzo oszczędne, obejmujące w zasadzie tylko stół z krzesłami i komodę, ale mimo to gwarantujące wszystko potrzebne na minimalnej przestrzeni. W razie potrzeby możemy ten prosty zestaw dopełnić o praktyczną witrynę o identycznym wyglądzie.

 

Oferta komód jest bardzo szeroka, a komody znajdują zastosowanie w dowolnym pomieszczeniu. W ofercie kolekcji mebli mamy do dyspozycji komody do pokoju dziecięcego czy do sypialni. Komoda staje się standardem wyposażenia wszystkich wnętrz.