Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nowoczesne łóżka z przestrzenią do przechowywania

Konstrukcje mebli do wyposażenia sypialni stają się rok od roku bardziej pomysłowe i oszczędne pod względem zajmowanej powierzchni. Tematem dzisiejszego artykułu będą łóżka oferujące nie tylko powierzchnię do spania. Producenci wprowadzają coraz to nowe modele, zaskakujące złożonością i ilością przestrzeni do przechowywania. Pozwala to na ustawienie większej ilości mebli w pomieszczeniu, lub w uzyskaniu większej przestrzeni do poruszania się. W skrócie spróbujemy przedstawić, co jesteśmy w stanie zaoferować w roku bieżącym w zakresie wyposażenia sypialni dla singli lub par.

 

 

Łóżko dla singli

Współczesnym fenomenem są oferty zestawów sypialnianych, i z tego wynikające oferty łóżek przeznaczonych dla singli. Powody są raczej proste. Coraz więcej młodych ludzi intensywnie buduje kariery zawodowe, odkładając na okres późniejszy założenie własnej rodziny. Zmiana stylu życia powoduje wzrost zainteresowania o segment łóżek dla singli, a to z kolei powoduje poszerzanie oferty przez producentów. Wzrost zainteresowania o łóżka pod materac 140x200 cm lub 140x190 cm jest również spowodowany faktem, że łóżka tego typu coraz częściej stosowane są do wyposażenia pokoi studenckich. Ze względu na fakt, że większość młodych ludzi (singli lub studentów) z reguły zajmuje małe (tańsze) lokale, rośnie zarazem zainteresowanie o łóżka z przestrzenią do przechowywania. Pod tym względem producenci są bardzo pomysłowi, a niektóre konstrukcje są w stanie zastąpić komodę czy nawet szafę.

 

   

 

Na zdjęciach powyżej przedstawiamy meble do sypialni kolekcji Most. Łóżka tej kolekcji koncentrują się na wykorzystaniu, w maksymalny sposób, zajmowanej powierzchni. Łóżka dysponują nie tylko szufladami, a le również praktyczną dostawką w wezgłowiu. Dostawka w znaczący sposób poszerza możliwości przechowywania. Pierwsze ze zdjęć pokazuje na samo tylko łóżko, na drugim zdjęciu widoczny jest elegancki projekt kompletnego zestawu sypialnianego.

 

      

 

Przeróżnych konstrukcji i sposobów na przechowywanie jest cała masa. Na kolejnym z dołączonych zdjęć widoczne jest łóżko kolekcji Read, dalsze z kolei to łóżko Space Up z ogromną wręcz przestrzenią do przechowywania. Eleganckie i nowoczesne łóżko Read oferuje nietypową formę poszerzenia przestrzeni do przechowywania w formie bocznej dostawki z możliwością elastycznych zmian układu z prawej lub lewej strony. Łóżko to jest również do nabycia tylko z szufladami, bez dostawki. Obie przedstawione konstrukcje są bardzo popularne, i często wykorzystywane, do aranżacji pokoi studenckich.

 

 

Łóżka podwójne, łóżka dla par

Łóżka podwójne, czyli łóżka dla par, różnią się od tych dla singli i studentów, powierzchnią spania. Łóżka podwójne najczęściej oferowane są pod materac 160x200 cm lub 180x200 cm. Również w kategorii łóżek podwójnych coraz częściej spotykamy się z konstrukcjami z przestrzenią do przechowywania. Również wiele par mieszka w małych mieszkaniach i na pewno docenią możliwość zaoszczędzenia drogocennej przestrzeni.

 

   

 

Na dołączonych zdjęciach widoczne jest łóżko kolekcji Alba z ogromną przestrzenią do przechowywania, w maksymalny sposób wykorzystujące zajmowaną powierzchnię. Łóżko z szufladą i praktyczną dostawką. Drugie ze zdjęć przedstawia łóżko z zaskakująco głęboką szufladą. Konstrukcje idealnie nadające się do wyposażenia sypialni w małych pomieszczeniach. Zwłaszcza konstrukcja z dostawką wykorzystuje z reguły nie wykorzystaną przestrzeń nad łóżkiem. Szuflada z kolei, to bardzo praktyczny sposób na przechowywanie, znajdujący zastosowanie chyba w każdej sytuacji.

 

Oferta łóżek oszczędzających przestrzeń jest cała masa. Do dyspozycji są łóżka dla singli i dla par w wielu opcjach kolorystycznych i wielu przeróżnych konstrukcji. Typowym materiałem do produkcji jest płyta laminowana o grubości 15-22 mm. Meble z płyty są proste w konserwacji i utrzymaniu oraz atrakcyjne cenowo. Nie sposób opisać w kilku słowach wszystkich możliwości i alternatyw, mamy jednak nadzieję, że udało nam się przynajmniej częściowo uprościć Państwu ewentualny wybór.