Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nietypowe łóżka dziecięce

Znacie pojęcie cosleeping? Oznacza ono tylko tyle, że dziecko śpi z rodzicami. Jeśli jest to niemowlę karmione piersią, takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron: maluch karmiony jest na żądanie, a mama lepiej się wysypia. Także emocjonalnie korzystają na takim układzie obie strony. Ale w końcu przychodzi pora - nie powiemy wam dokładnie w którym miesiącu życia dziecka, bo to sprawa bardzo indywidualna, ale przychodzi na pewno i musimy przelokować potomka do własnego pokoju i własnego łóżeczka.

                                            Łóżko dziecięce z szufladą i nadstawkami Erwan scandi

Dla wielu rodzin jest to prawdziwa misja niemożliwa, ale nie ma mocnych: pewnego dnia dajemy całusa na dobranoc, gasimy lampkę nocną i... tyle. Ale w wieku przedszkolnym u dzieci pojawiają się różne lęki, związane z ciemnością czy zamieszkującymi rzekomo pod łóżkiem potworami. Czyli przed rodzicami kolejne wyzwanie - jak sprawić, żeby własny pokój i własne łóżko stały się miejscem oswojonym, przyjaznym i bezpiecznym. Z pomocą przyjść mogą nietypowe łóżka dziecięce, które sprawą, że maluch uzna swój pokój za miejsce najatrakcyjniejsze pod słońcem i będzie skłonny nawet podjąć współpracę z potworami spod łóżka, byle tylko spać u siebie.

                                                                Łóżko piętrowe dla trójki dzieci z szufladą Bibliobed

Jak w domku na drzewie

Domek na drzewie to jedno z najpopularniejszych i łączących pokolenia dziecięcych marzeń. Potrzeba izolacji od świata dorosłych i równocześnie ich naśladowania znajduje w tym marzeniu najpełniejszy wymiar. O ile przydomowy ogród czy działka za miastem, gdzie można by takie marzenie wcielić w życie, nie wszystkim są dane, o tyle łóżko dziecięce w postaci domku jest w zasięgu portfela każdego rodzica.

Prawdziwą atrakcją będzie łóżko posadowione na wysokich nogach, do którego należy wejść po schodkach. Domek ma dwuspadowy dach i okna, które można zasłonić spuszczając rolety. Łatwo sobie wyobrazić, że nie tylko spać da się w takim łóżku - to doskonałe miejsce do zabawy. Ponieważ powierzchnia do spania ma długość aż 200 cm, posłuży ono także nastolatkom, które znajdą w nim swoją bezpieczną przystań i schronienie przed wzrokiem nadaktywnych "starych". 

 

    Łóżko dziecięce z dostawką Amori open

 

Jeśli sama idea domku bardzo się dziecku podoba, ale nieco klaustrofobiczna konstrukcja je przeraża, można wybrać domek o konstrukcji szkieletowej mniej lub bardziej zabudowanej. Atrakcyjność wizualna obu modeli jest na tyle duża, że na pewno staną się one centralnymi atrakcjami pokoju dziecięcego. Dodatkowym atutem mogą być dostawki w formie szuflad, które pomagają w utrzymaniu porządku. Jeśli lubimy estetyczne wyzwania oraz meble nieoczywiste, warto postawić na łóżka dziecięce o niebanalnym designie. Takie działające na wyobraźnię meble mogą sprowokować dziecko do naprawdę kreatywnej zabawy. 

Warto pamiętać, że możliwość samodzielnego wybrania modelu łóżka oraz zgoda rodziców na jego ozdobienie wedle uznania (np. przy użyciu cotton balls czy naklejek ściennych) znacznie przyspieszy aklimatyzację we własnym pokoju.

Jak na wakacjach

Nie zapominajmy, że obok domku na drzewie, drugim ukochanym miejscem zabaw jest namiot. Latem maluchy często śpią na zewnątrz i chętnie przeniosłyby indiański wigwam czy tipi do swojego pokoju. Oczywiście możemy tak zrobić i często maluchy śpią w tekstylnych namiotach zamiast w łóżku. Ale możemy także wybrać lepsze dla kręgosłupa i jakości snu rozwiązanie - łóżko w formie namiotu. Duża powierzchnia do spania, wygodny materac, możliwość podnoszenia i opuszczania rolet na ramie namiotu czynią z tego nietypowego łóżka doskonałe miejsce do spania i do zabawy. We własnym pokoju dziecko może się poczuć jak na wakacyjnym obozie. 

 

                                                               Łóżko dziecięce ze zjeżdżalnią Dallas whiteNietypowe łóżka dziecięce i młodzieżowe znajdują coraz więcej nabywców. Trudno się dziwić - to piękne ale i solidne konstrukcje o dużej powierzchni do spania, które spodobają się i przedszkolakom, i nastolatkom. Łóżko-domek i łóżko namiot to najpopularniejsze modele, ale są także łóżka-statki czy łóżka-samochody. Ech, być znów dzieckiem i móc wybrać jeden z nich...