Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nietypowe akcesoria do małych wnętrz

Producenci przynoszą coraz to nowe konstrukcje z naciskiem na wielofunkcyjność i maksymalizację możliwości praktycznego wykorzystania. Dzisiaj przedstawimy kilka ciekawych pozycji rozwiązujących brak przestrzeni w dowolnych wnętrzach, czy to w kuchni, czy salonie. Możliwości zastosowania tych mebli są naprawdę szerokie i czasami nawet zaskakujące. Wielkim ich plusem jest możliwość transformacji do formy pełniącej całkowicie odmienne zadania.

 

 

Akcesoria do naprawdę małych kuchni

Przedstawiane dzisiaj akcesoria cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodych ludzi, aranżujących swoje pierwsze samodzielne lokum, z reguły w nie dużych wynajętych mieszkaniach. Podobnie dużym zainteresowaniem cieszą się one wśród singli budujących kariery zawodowe i odkładających, jak na razie, założenie własnej rodziny. Z reguły meble te wykorzystywane więc są jako rozwiązania tymczasowe, jako pewien etap przejściowy. Rozwiązanie takie jest bardzo praktyczne i ekonomiczne. Nie ma potrzeby wydawania znacznych środków finansowych na wyposażenie wynajętego mieszkania, zwłaszcza kiedy służy ono raczej tylko do przespania. Pełnowartościowe wyposażenie kuchni czy salonu nie ma w takim układzie większego sensu, a akcesoria, którym poświęcamy dzisiejszy artykuł mogą być bardzo przydatną alternatywą.

 

  

 

Na pierwszym z dołączonych zdjęć widoczna jest szafka kuchenna ustawiona w mieszkaniu młodego człowieka. W mieszkaniu w którym nie mamy już miejsca na ustawienie zestawu kuchennego i stołu jadalnianego, podobna szafka jest idealnym rozwiązaniem. Szafka oferuje możliwość szybkiego przygotowania i spożycia śniadania czy kolacji. Stolik można również wykorzystać jako biurko. Szafka dysponuje również sporą przestrzenią do przechowywania, a w stanie złożonym (z podniesionym blatem i zamkniętymi drzwiami) zajmuje minimalną przestrzeń. Rozwiązanie praktyczne i tanie, a w dodatku, w wykonaniu francuskiego producenta, bardzo eleganckie.

Na drugim z dołączonych zdjęć przedstawiamy mebel starający się zastąpić zestaw kuchenny. Chodzi o kllka szafek i półek, czyli sporo przestrzeni do przechowywania. Bardzo praktyczny zestaw starający się zaoferować maksimum możliwości na minimalnej przestrzeni. Podobnych szafek i skrzynek istnieje cała masa i na pewno znajdą one zastosowanie w małych mieszkaniach.

 

   

 

Kolejne zdjęcia przedstawiają komodę kolekcji Key z szerokimi możliwościami wykorzystania. Może ona posłużyć jako mini barek, stół czy biurko, a także jako obustronna biblioteczka umożliwiająca optyczny oddzielenie pomieszczenia na dwa różne wnętrza. Pomysłowe i bardzo praktyczne. Kolejne z rozwiązań idealnie nadających się do małych wnętrz. Rozwiązanie praktyczne i oszczędne, i to nie tylko pod względem przestrzeni. Komodę Key możemy z powodzeniem ustawić w salonie lub kuchni.

 

 

Akcesoria do małych salonów

Pragną Państwo stworzyć miejsce do wygodnego oglądania telewizora, lub stworzyć wspólne pomieszczenie dla gości lub partnera? Zarazem mają Państwo do dyspozycji ograniczoną przestrzeń do realizacji tych zamiarów? Rozwiązań jest od razu kilka. Idealnym rozwiązaniem są regały, a raczej systemy regałowe, z których możemy stworzyć na przykład elegancką meblościankę, w dodatku bardzo tanio.

 

  

 

Na zdjęciach powyżej przedstawiamy takie właśnie rozwiązania. Kilka regałów różnych wielkości, tworzących kompletne zestawy. Sami Państwo decydują jaki będzie ostateczny wygląd, łącząc odpowiednie elementy w całość według własnych potrzeb. Sposobów na indywidualne, tanie, a zarazem eleganckie rozwiązanie jest naprawdę sporo. Nawet na małe, wynajęte na okres przejściowy mieszkanko, może być miejscem do którego z przyjemnością wracamy.