Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Niecodzienne szafy do pokoju dziecka

Aranżując pokój dziecka czy nastolatka staramy się w pewien sposób go wyróżnić tak by nie wyglądał jak z katalogu, ale by był bardziej dopasowany do upodobań właściciela. Najłatwiej taki efekt osiągnąć poprzez odpowiedni dobór dodatków. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Innym pomysłem może być wybór niecodziennych mebli. Szafy do pokoju dziecka wcale nie muszą być zwyczajne.

Wyróżniamy przestrzeń za pomocą szafy do pokoju dziecka.

W dzisiejszych czasach wybierając meble do pokoi dziecięcych mamy niemalże nieograniczone możliwości. Producenci mebli prześcigają się w materiałach, formach i funkcjonalności mebli. Na rynku znaleźć można wiele bardzo ciekawych, oryginalnych i nadających niepowtarzalnego charakteru mebli. Najczęściej są to nietypowe łóżka dziecięce, ale w ofercie Aldo Meble znaleźć można również wyjątkowe szafy dla chłopców, dziewczynek i szafy młodzieżowe. 

Szafy młodzieżowe oprócz ciekawego designu powinny być również pojemne i funkcjonalne. Te wszystkie elementy posiada w sobie model z kolekcji Royal od tureckiego producenta Cilek. Firma ta skupia się wyłącznie na meblach dla niemowląt, dzieci i młodzieży dzięki czemu bardzo dobrze rozumie specyfikę mebli dla tych kategorii wiekowych. Ich projekty stawiają na oryginalność, ale nie dominują przestrzeni dzięki czemu za pomocą dodatków u każdego nastolatka meble będą prezentowały się kompletnie inaczej.

Szafa do pokoju dziecięcego z kolekcji Royal posiada półki, szuflady oraz drążki z nietypowym oświetleniem LED, które zapala się automatycznie gdy przesuwa się fronty. Szafa nie posiada otwieranych drzwi, tylko przesuwne co jest praktycznym rozwiązaniem niewymagającym dodatkowej przestrzeni potrzebnej przy otwieranych frontach. Jej wymiary to: 200 cm (wysokość) na 166 cm (szerokość) i  60 cm (głębokość).

Nietypowe szafy Chic dla dziewczynek i chłopców.

W swojej ofercie ma również szafy dla dziewczynek. Ich projekty uwzględniają potrzeby małych księżniczek. Wartą uwagi propozycją jest obszerna szafa Princess o wymiarach 203x134x55 cm. Mamy dużo półek i drążek na ubrania z oświetleniem LED, a trójelementowe drzwi to dwa różowe fronty z podobizną księżniczki i wielkie lustro z którego zadowolona byłaby każda kobieta.

Szafy dla dziewczynek z serii Princess są tak wyraziste, że będą się pięknie prezentować nie tylko w komplecie z innymi meblami tej serii, ale także jako jeden wyróżniający pokój element. 

 

Z kolei dla chłopców w ofercie Mebli Aldo od Cilek znaleźć można dwie propozycje: szafę Champion Racer II i  Football. Szafa dla dziecka Champion Racer II to pojemny produkt o wymiarach: 203x105x58 cm. Cechą wyróżniającą jest tu niewątpliwie design, którego nadruk wygląda jak wjazd do garażu, a szafę otwiera się za pomocą rączek w kształcie kół samochodowych. 

Druga propozycja to szafa do pokoju dziecięcego Football, czyli coś w sam raz dla fanów piłki nożnej. Stylistyka szafy przypomina szafkę z piłkarskiej szatni. Tym co ją dodatkowo wyróżnia jest składane skrzydło drzwi. Szafa wyposażona jest w szuflady i liczne półki oraz drążek z oświetleniem LED.

Oryginalne szafy do pokoju dziecka.

Belgijski producent mebli VP Company to również firma, która postawiła na tematyczność mebli do pokoi dziecięcych. Ich projekty są nie tylko unikatowe ale także wykonane z najwyższą starannością i z materiałów o wysokiej jakości.

W Meblach Aldo znaleźć można dwie nietypowe szafy: szafa dla dziecka – dystrybutor paliwa i szafa do pokoju dziecięcego w postaci budki telefonicznej, która swym wyglądem łudząco przypomina budki z londyński ulic. Jej wymiar to 190x90x56 cm, a szuflady, półki i drążek na wieszaki zapewniają wystarczającą ilość miejsca na przechowywane rzeczy.

Jeśli chcielibyśmy postawić w meblach na silny akcent nie dysponując przy tym zbyt dużą przestrzenią warto zapoznać się z modelem w kształcie dystrybutora paliwa. Takie szafy dla chłopców zwłaszcza fanów motoryzacji i szybkich pojazdów to niezwykła atrakcja. Sama szafa ma 141 cm wysokości, 40 cm szerokości i jest głęboka na 54 cm. Pomimo tej wielkości pomieści wiele rzeczy, bo dla belgijskiego producenta funkcjonalność mebli jest podstawą, a design to wisienka na torcie.