Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Najpopularniejsze meble w naszym sklepie? Łóżka piętrowe

Tematem dzisiejszego artykułu są łóżka piętrowe, a raczej próba analizy ich ogromnej (nie słabnącej od lat) popularności. Współczesne łóżka piętrowe to już nie tylko oszczędne miejsce do spania dla dwójki dzieci. Łóżka piętrowe oszczędzają sporo przestrzeni w pokoju dziecięcym oferując zarazem sporo przestrzeni do przechowywania. Łóżka te z reguły posiadają półki do odkładania oraz szuflady, ale zdarzają się też konstrukcje dysponujące szafą, komodą lub regałem. Mamy również w ofercie łóżko posiadające integrowaną bezprzewodową ładowarkę smartphonów lub przystosowane do umieszczenia telewizora. Krótko mówiąc możliwości współczesnych konstrukcji są prawie nieograniczone.

 

 

Łóżko piętrowe dla dwójki, a nawet trójki dzieci

Mając do dyspozycji niewielkie pomieszczenie do aranżacji pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci mamy kilka możliwości rozwiązania tego problemu. Możemy w takim pomieszczeniu umieścić łóżko piętrowe z ogromną ilością przestrzeni do przechowywania w postaci komody, szafy lub szuflady pod łóżko, którą możemy również wykorzystać jako dodatkowe miejsce do spania. Przedstawione na dołączonych zdjęciach łóżko piętrowe możemy ustawić w układzie równoległym lub prostopadłym (widoczne na zdjęciach) dodatkowo istnieje trzecia opcja z dowolnym ustawieniem w przestrzeni dolnego łóżka, bez konieczności połączenia z konstrukcją górnego łóżka.

 

  

 

Najważniejszą jednak informacją potrzebną do podjęcia właściwej decyzji to ilość miejsc do spania i dostępna przestrzeń. Im więcej przetrzeni do przechowywania łóżko oferuje tym większą powierzchnię zajmuje i z tym faktem trzeba się liczyć i wybrać konstrukcję spełniającą wszelkie wymagania, mieszczącą się jednak w dostępnym pomieszczeniu. Dla inspiracji dołączamy kolejne zdjęcia ciekawych konstrukcji łóżek piętrowych.

 

  

 

Zwłaszcza łóżko Swan (widoczne na drugim zdjęciu) jest jedną z nielicznych konstrukcji dysponujących możliwością stworzenia trzech miejsc do spania, dodatkowo oferując jeszcze sporo przestrzeni do odkładania w postaci półek. Porównanie zajmowanej przez tę konstrukcję powierzchni z powierzchnią zajmowaną przez trzy pojedyncze łóża jest naprawdę imponujące.

 

                                                                   

 

W końcu powinniśmy wspomnieć o konstrukcjach integrujących w sobie w zasadzie kompletny pokój dziecięcy. Widoczna na dołączonym zdjęciu konstrukcja obejmuje wszelkie niezbędne elementy wyposażenia pokoju dziecięcego. Oprócz miejsc do spania, szafy, regałów i półek, konstrukcja posiada również biurko. Przedstawione łóżko to szczyt możliwości współczesnych konstrukcji, koncentrujący maksimum mebli na minimalnej przestrzeni, pozwalając nawet w najmniejszych pomieszczeniach na stworzenie dostatecznej przestrzeni do gier i zabaw.