Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Najpiękniejsze białe łóżka dziecięce i dla dorosłych

Dzieci uwielbiają białe meble

Biel jest kolorem uniwersalnym i ponadczasowym, po który coraz chętniej sięgamy urządzając nasze domy. Moda na jasne i ciepłe pomieszczenia przywędrowała do nas ze Skandynawii, a za jej prekursora uważa się Carla Larssona, szwedzkiego malarza i architekta wnętrz. Białe meble harmonijnie wpisują się we wnętrza urządzone w różnych stylach i kolorach, optycznie je rozświetlają i powiększają. Urządzamy sypialnię? Biel będzie odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania. Jak wybrać najpiękniejsze białe łóżko, które sprawdzi się zarówno w dziecięcym pokoju, jak i sypialni dorosłych?

                           Łóżko dziecięce z szufladami dla dziewczynki Sleep białe

Zalety białych mebli

Białe meble sprawdzą się w każdym pomieszczeniu naszego domu, bez względu na styl, w którym go urządzimy oraz preferencje kolorystyczne realizowane w barwach ścian i dodatków. Są doskonałą bazą, która nigdy nie wychodzi z mody i pozwala na przeprowadzanie bezproblemowych metamorfoz wnętrz oraz dowolne dobieranie innych elementów wystroju (np. lamp, czy dekoracji okiennych). Białe meble mogą harmonijnie komponować się z pomieszczeniem lub stanowić jego mocny akcent (postawione na tle kolorowych ścian i dywanów będą się znacząco wyróżniać). Ponadto białe meble odbijają promienie słoneczne (podobnie jak lustro), a co za tym idzie – sprawiają, że pomieszczenia nabierają lekkości, są optycznie jaśniejsze i przestronniejsze. Jasne wnętrza wydają się harmonijne i poukładane, sprzyjają wyciszeniu i relaksowi, dlatego coraz częściej nasze sypialnie wypełniamy właśnie białymi meblami, zestawiając je ze stonowanymi kolorami ścian, dywanów i innych tekstylnych dodatków. Białe łóżka? Rewelacyjny pomysł!

                                             Łóżko dziecięce snoop 90x200 z trzema nadstawkami dla dziewczyny

Białe łóżka dla dzieci i dorosłych

Wraz z rosnącym popytem na białe meble – rośnie również ich dostępność. Obecnie klienci mogą wybierać z szerokiej oferty białych łóżek – przeznaczonych dla dzieci lub osób dorosłych oraz uniwersalnych, które sprawdzą się zarówno w dziecięcych pokojach, jak i sypialniach rodziców. Producenci mebli sypialnianych proponują łóżka z klasycznymi, prostymi ramami i zagłówkami oraz meble stylizowane, np. z nowoczesnymi, zaokrąglonymi ramami i nogami, czy motywami rustykalnymi. 

 

                 Podwójne łóżko z licznymi schowkami, nadbudowa Lanka whiteNajpiękniejsze białe łóżka to te charakteryzujące się nieskomplikowaną formą, o prostych lub łagodnie zaokrąglonych liniach. Bardzo ważna jest jakość materiałów użytych do ich produkcji oraz sposób łączenia poszczególnych elementów – całość powinna gwarantować komfortowe użytkowanie mebla przez długi czas. Funkcjonalność łóżka podniosą dodatkowe schowki lub szuflady, (np. na pościel), które są dostępne w komplecie z wybranymi meblami lub na indywidualne zamówienie (dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań). Białe łóżka dziecięce mogą być z kolei wyposażone w dodatkowe boczne panele / barierki ochronne gwarantujące bezpieczeństwo podczas nocnego odpoczynku. Wyposażenie dziecięcego pokoju i sypialni wymaga najczęściej dobrania do łóżka dodatkowych mebli – szafy, komody, toaletki lub stolika nocnego. Warto o tym pomyśleć już podczas szukania mebla do spania, sprawdzając dostępność interesujących nas sprzętów w ofercie wybranego producenta.