Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Meble w stylu retro, powrót starych dobrych czasów?

Ostatnio producenci coraz częściej poszukują inspiracji w starych dobrych czasach i przynoszą coraz to nowe oferty mebli w stylu retro. Współczesne meble retro to nie są stare niepraktyczne meble, ale raczej nowoczesne konstrukcje o nietypowym wyglądzie. Meble w stylu retro bardzo dobrze się nadają do małych mieszkań i bardzo często znajdują zastosowanie w blokach mieszkalnych. W dzisiejszym artykule przedstawimy jak do mebli w stylu retro przystępuje francuski producent. Kolekcje tego producenta przeznaczone są przede wszystkim do jadalni i salonu, ale mamy do dyspozycji również projekty sypialni. Meble retro to raczej minimalistyczne rozwiązania w szerokiej gamie kolorów. Dzisiaj przekonamy się o tym, że retro nie w żadnym wypadku nie oznacza przestarzały i niepraktyczny.

 

 

Retro design w salonie i jadalni

Francuski producent przynosi ofertę dwu kolekcji mebli do wyposażenia jadalni i salonu. Wybór tych właśnie tych wnętrz to nie przypadek. Jadalnia i salon bardzo często bywają łączone w jednym pomieszczeniu. Meble w stylu retro mamy więc do dyspozycji w identycznym stylu i kolorystyce dla obu wnętrz. Możemy więc w jednym pomieszczeniu w ramach jednej kolekcji zaaranżować salon i jadalnię. Na dołączonych zdjęciach łatwo osądzić wygląd wnętrz wyposażonych meblami wspominanych kolekcji.

 

  

 

Pierwsza ze wspomnianych, to kolekcja Block, oferująca meble do jadalni i salonu od razu w kilku odcieniach. Połączenie białego koloru z imitacją drewna w jasnym, ciemno brązowym lub szarym wykonaniu. Wydawać się może, że dla jednej kolekcji to aż za wiele kombinacji, ale mimo to wnętrza są idealnie zharmonizowane. Specyficznym elementem mebli w stylu retro jest ich ustawienie na nóżkach, a to bez względu na to czy chodzi o komodę, witrynę czy stolik RTV. Do produkcji krzeseł w stylu retro często wykorzystywane jest drewno. Na pierwszym zdjęciu widoczny jest mały stół idealnie nadający się do małych pomieszczeń.

 

Drugie zdjęcie przedstawia kolejne rozwiązanie wnętrza z zastosowaniem mebli w stylu retro. Tutaj producent posunął się w kombinacji ilości odcieni jeszcze dalej i w salonie umieścił tapicerowane krzesło koloru niebieskiego. Mimo to krzesło wcale nie narusza harmonijny wygląd całości. Współczesne meble retro to nowoczesny design oferujący meble wysokiej jakości. W odróżnieniu od przeszłości dzisiaj mamy do dyspozycji szeroką gamę kolorów. Wszystkie elementy zestawów, dostępne są również jako pojedyncze elementy. Oferty zestawów powinny być dla Państwa głównie źródłem inspiracji jak dane wnętrze może wyglądać, ale co w efekcie końcowym zostanie wykorzystane zależy tylko od decyzji klienta.

 

 

Retro design w sypialni

Jeżeli przygotowują się Państwo do aranżacji sypialni, może właśnie skorzystają Państwo z którejś z propozycji prezentowanej w dzisiejszym artykule. Niewielu z nas potrafi sobie wyobrazić retro wygląd sypialni, dlatego właśnie przedstawiamy kolekcję w nowoczesnym designie z tradycyjnymi elementami retro stylu. Kolekcja przeznaczona do aranżacji sypialni. Autorem tego projektu jest francuski producent. Kolekcja oprócz tradycyjnych elementów wyposażenia sypialni takich jak łóżko, komoda czy szafa oferuje również regały, które raczej rzadko spotykamy w kolekcjach mebli do sypialni.

 

 

 

Producent wybrał dla łóżka eleganckie tapicerowane wezgłowie. Również w tej kolekcji spotykamy się z typowymi retro nóżkami, na których umieszczone są pojedyncze elementy. Równie minimalistyczny design nadający się do małych pomieszczeń. Po prostu retro nie oznacza starych i niemodnych mebli, ale proste i praktyczne zestawy o unikalnym wyglądzie