Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Meble firmy Gautier

Firma Gautier to potentat meblowy we Francji, który swą solidnością i dbałością o szczegóły zapewnił sobie wysoką pozycję w krajach całego świata. Firma założona została w 1960 roku przez małżeństwo Patrice’a i Annick Gautier. Z racji tego, że w tym okresie we Francji panował wyż demograficzny Gautier skupił się na najmłodszych. To co wyróżniało ich produkty to połączenie oryginalności projektów z jakością ich wykonania. Z resztą założenia te nie zmieniły się do dziś. Wraz z upływem lat i rosnącą pozycją na rynku firma rozszerzała swój asortyment najpierw o kolekcję dla nastolatków (1985r.), poprzez wyposażenie sypialni dla dorosłych (1988r.), mebli do salonu (1999r.) aż do aranżacji garderoby (2002r.).

                                            Pokój dziecięcy w dębie Charlie zestaw podstawowy

W 2005 roku otworzono pierwszy sklep na zasadzie franszyzy w La Rochelle, a w 2014 roku sieć liczyła już 115 sklepów rozmieszczonych na terenie całego świata. Meble Gautier znaleźć można w takich zakątkach świata jak Mongolia, Kenia i Algieria. Co sprawia, że marka ta jest w stanie utrzymać się w miejscach do których konkurencja nawet nie zagląda? Pięć aspektów: jakość mebli, ich styl, innowacyjność rozwiązań, ciekawe i oryginalne wzornictwo oraz nienaganna obsługa klienta. Ponadto Gautier w 2007 roku uzyskał potrójną certyfikację: ISO 9001 (system zarządzania jakością), ISO 14001 (system zarządzania środowiskowego) i OHSAS 18001 ( system zarządzania higieną i bezpieczeństwem pracy). Świadomy klient docenia fakt, że produkcja mebli odbywa się w 95% na rodzimym terenie i całość materiałów potrzebnych do wykonania produktów pochodzi z lokalnych terenów. To wszystko przekłada się na końcowy efekt, który jest naprawdę imponujący. Z projektami firmy zapoznać się można na przykład na stronie Meble Aldo.


Gautier dla najmłodszych

Gautier zaczynał swą historię od mebli dziecięcych i nadal stanowią one trzon firmy. Kolekcji przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników jest bardzo dużo. To co wyróżnia Gautier na tle konkurencji to łóżeczko niemowlęce z możliwością przemienienia w klasyczne łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu kupujemy produkt, który posłuży nam nawet do szóstego roku życia dziecka, a nie jedynie na pierwsze dwa czy trzy lata.Dla osób poszukujących klasycznych kolorów polecana jest kolekcja: Evan, Hacienda, Camille, Clapotis czy Gaia. Z kolei osoby chcące wybrać rozwiązania niespotykane powinni zapoznać się z kolekcjami: Augustin, Manille, Am Stram Gram czy Lora, w której klient sam wybiera kolor, a nawet ilość szuflad w szafie czy komodzie. Warte uwagi są także meble z serii Nature P31 wyróżniające się kolorem norweskiego dębu szarego oraz wykorzystywaną technologią, dzięki której meble nie posiadają ostrych rogów

Marka Gautier dla swoich najmłodszych klientów przygotowała także bardzo bogatą ofertę mebli z motywami np. Gabin z uroczą owieczką, Noe z motywem trzech gwiazdek, Little Town z delikatnym zarysem miasta, Adele z gwiazdką na zakręconej wstążce oraz Zoe z szeregiem kropek.
Większość kolekcji dziecięcych obok łóżka oferuje także komody z półkami i szafką, regały, przewijak, a także meble na przechowywanie rzeczy, dzięki czemu rodzice sami mogą zdecydować co jest im potrzebne i wyposażyć się w niezbędne produkty w obrębie jednego wzoru.

                                   


Meble dla nastolatków i dorosłych

Jak zostało to już zaznaczone meble dziecięce to nie jedyny segment na którym skupia się Gautier. Ważna jest także grupa nastolatków i dorośli. Dla nastolatków firma proponuje kolekcje: Jimi o prostej formie w odcieniach ciemnego brązu i dębu, Babel dla starszych uczniów i studentów oraz Brooklyn w wybielonej czereśni i Montana, której kolor producent określił jako przezroczysta biel.

 

                                                 Meble do salonu, biura w zestawie Manchester


Z kolei osoby dorosłe mogą wybierać produkty z działów sypialni, salonu i mebli jadalnianych. Łóżka znaleźć można w kolekcji Victoria łączącej szarość z ciemnym orzechem, Larvik w prostej formie jasnego dębu i bieli i Eden w szarym dębie. Natomiast meble do salonu i jadalni to kolekcja Barolo z bielonej sosny. Jak widać oferta jest imponująca nie tylko pod względem jakości, ale także i różnorodności. Warto poświęcić jej uwagę, bo to co Gautier oferuje jest powiewem świeżości w porównaniu do naszego rodzimego rynku.