Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Meble dziecięce dla dziewcząt inspirowane Francją

Zaaranżować pokój dziecięcy dla dziewczynki czy nastolatki to wcale nie jest łatwe zadanie. Dziewczęta przypisują zdecydowanie większą wagę wyposażeniu wnętrz niż chłopcy. Chłopcy z reguły nie mają wysokich wymagań co do wystroju i dekoracji i w większości wypadków pozostawiają ten problem całkowicie na rodzicach. Dziewczynki wręcz odwrotnie, pragną oryginalności i pięknych romantycznych wnętrz. Tym z Państwa, którzy mają w domu jedną lub dwie pociechy płci żeńskiej nie musimy o tym przypominać. W dzisiejszym artykule spróbujemy przynieść trochę inspirujących kolekcji z kraju dyktującego modne trendy, czyli z Francji.

 

 

Pokój dziecięcy dla dziewczynek

Aranżacja pokoju dziecięcego dla małej dziewczynki i dorastającej pannicy zdecydowanie się różnią. Dziewczynki w wieku przedszkolny i szkolnym, często są zafascynowane światem bajek i marzą o tym by zostać księżniczką. Najpopularniejszym kolorem do wyposażenia pokoi dziecięcych w tym właśnie przedziale wiekowym to kolor różowy. Francuscy producenci wykorzystali właśnie ten odcień do swych projektów pokoi dziecięcych. Meble z dyskretnymi elementami stylu rustykalnego o bardzo romantycznym wyglądzie. Wśród dziewcząt bardzo popularne też są łóżka z baldachimem. Łóżko z baldachimem samo w sobie tworzy swoistą romantyczną atmosferę i dziewczęcy styl. Oferta dziecięcych łóżek z baldachimem jest bardzo oryginalna i elegancka.. Jak już wspominaliśmy, najpopularniejszym kolorem jest kolor różowy, ale kompletnie różowy pokój to już lekka przesada i połączenie koloru białego z różowym wprowadza harmonijną równowagę. Można kombinować różowe meble z białymi ścianami pokoju, lub odwrotnie. Można też uzupełnić pokój dekoracjami lub pościelą odpowiedniego koloru.

 

   

 

Idealny przykład rozwiązania białych mebli z różowymi dekoracjami widoczny jest na dołączonych zdjęciach dwu projektów pokoi dziecięcych. Pierwsze zdjęcie przedstawia łóżko z baldachimem odpowiednie dla uczennicy lub studentki, Bardzo eleganckie rozwiązanie miejsca do spania, w którym dziewczynka może się czuć jak prawdziwa księżniczka. Drugie zdjęcie to idealne rozwiązanie pokoju dziecięcego dla dziewczynek wieku przedszkolnego. Łóżko dziecięce w postaci zamku i mnóstwem dekoracji. Nie zabrakło też mebli dostosowanych rozmiarami do wzrostu przedszkolaków, takich jak zestaw stolika z krzesełkami. Producenci zadbali również o komfort siedzenia i na krzesełkach umieścili poduszki koloru różowego. Wszystkie elementy logicznie nawiązują i tworzą harmonijną całość. Różowa pufa pufa koloru różowego podkreśla przeznaczenie pokoju. Kolejne zdjęcia to raczej projekty zamierzone na maksymalizację wykorzystania przestrzeni, a częścią składową zestawów są również biurka, czyli projekty przeznaczone do raczej uczennic.

 

  

 

Elegancja i praktyczne wykorzystanie. Tak można by w skrócie scharakteryzować kolejne dwa projekty przedstawione na dołączonych zdjęciach. Na pierwszym zdjęciu przedstawiamy pokój Elise, u którego producent zachował romantyczny wygląd. Pokój można jednak wykorzystać aż do wieku dorosłego. Biurko pełniące zarazem funkcję toaletki dzięki ogromnemu lustru umieszczonemu na jego blacie, na pewno spodoba się większości dziewcząt. Drugi projekt jest idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Wielofunkcyjne łóżko z wysuwanym biurkiem i mnóstwem przestrzeni do przechowywania pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dominującym kolorem obu zestawów jest ponownie kolor różowy.
Ponieważ oferta pokoi dziecięcych jest naprawdę bardzo szeroka, podzieliliśmy ją do dwu kategorii według kolorystyki. Białe pokoje dziecięce z przeważającym kolorem białym mebli i różowe pokoje dziecięce z przeważającym kolorem różowym. W ofercie pokoi dziecięcych dla dziewcząt znaleźć można również inne kolory, takie jak odcienie naturalnego drewna, pomarańczowy, lub kombinacje kilku kolorów.

 

 

Pokój dziecięcy dla nastolatki

Powinien trochę się różnić. Dorastająca nastolatka ma już zdecydowanie więcej ubrań i częścią składową pokoju nastolatki powinna być odpowiedniej wielkości szafa, najlepiej z lustrem. Dla doroślejszych dziewcząt bardziej odpowiednim kolorem jest biały tak samo jak i mniej romantyczny wygląd. Warto również poświęcić odpowiednią ilość czasu wyborowi biurka dla studentki, które warto również uzupełnić o regał. Ogólnie pokój dziecięcy dla studentki aranżujemy bardziej pod kątem praktycznego wykorzystania niż pod kątem wyglądu.

 

   

 

Przykłady zestawów dla nastolatek można ocenić na dołączonych zdjęciach. Na pierwszym zdjęciu widoczny jest projekt w kolorze białym. Meble w prostych liniach o nowoczesnym wyglądzie. W drugim zestawie widoczne są stylowe elementy dekoracyjne. Najbardziej docenianym meblem całego zestawu, na pewno będzie toaletka, powstała przez umieszczenie ogromnego lustra na nocnym stoliku. Mebel częściej spotykany w zestawach do sypialni, tym razem francuski producent zakomponował do zestawu typowo młodzieżowego.

 

                                                                                

 

Podobnie pomysłowych konstrukcji jest znacznie więcej. Kolejnym inspirującym meblem francuskich producentów jest prezentowana na kolejnym zdjęciu toaletka, również przeznaczona do wyposażenia pokoju dziecięcego nastolatki.