Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Meble dziecięce dla chłopców, inspiracje z Francji

W zeszłym artykule przedstawiliśmy kilka projektów, mamy nadzieję że inspirujących, wyposażenia pokoju dziecięcego dla dziewcząt. Tematem dzisiejszego artykułu będzie aranżacja pokoju dziecięcego dla chłopca, czy już w wieku przedszkolnym czy studenckim. Przedstawimy Państwu kilka projektów pokoju dziecięcego dla chłopców. Pokój dziecięcy dla chłopców od pokoju dziecięcego dla dziewcząt różni się zwłaszcza kolorystyką. Typowo dziewczęcy kolor różowy zastępuje raczej kolor niebieski, który jednak nie cieszy się już taką popularnością co przed laty. Dzisiaj producenci częściej korzystają z imitacji naturalnego drewna. Co jednak oferują do aranżacji pokoju dziecięcego, francuscy producenci? Przede wszystkim nowoczesny, praktyczny i modny design z naciskiem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Zacznijmy więc od pokoju dziecięcego dla mniejszych dzieci potrzebujących więcej przestrzeni do gier i zabaw.

 

 

Pokój dziecięcy dla przedszkolaka, ucznia

Aranżując pokój dziecięcy dziecka,które ledwo co opuściło łóżeczko dziecięce, a ma z nowego pokoju korzystać co najmniej kilka kolejnych lat, musimy go bardzo dokładnie zaplanować. Przedszkolak nie potrzebuje jeszcze łóżko w pełnym wymiarze pod materac 90x200 cm, ale kupując łóżko o powierzchni spania 70x160 cm lub 80x190 cm, trzeba liczyć się z wymianą łóżka w wieku późniejszym dziecka. Oczywiście zależy od wzrostu dziecka, ale nawet przedszkolak potrzebuje trochę przestrzeni i lepiej od razu kupić większe łóżko bez potrzeby jego późniejszej wymiany. Łóżko takie można zaopatrzyć w barierkę z możliwością jej późniejszego usunięcia. Jeżeli jednak chcę Państwo zabezpieczyć swemu dziecku maksymalny komfort to mamy do dyspozycji łóżka dziecięce w wielu rozmiarach. Czego w pokoju dziecięcym nie powinno zabraknąć i co wszystko powinien zawierać pokój dziecięcy by dziesięciolatek miał do dyspozycji wszystko czego potrzebuje? Biurko, może ono być wykorzystane nawet w wieku przedszkolnym, na przykład do rysowania jako przygotowanie do szkoły, Do siedzenia za biurkiem dziecko powinno mieć do dyspozycji odpowiednie krzesło.

 

  

 

Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy dwa projekty pokoju dziecięcego, które mogą być wykorzystane od lat 3 nawet do lat osiemnastu. Pierwszy projekt to projekt raczej neutralny, który dodatkowo możemy ożywić dekoracjami dziecięcymi co znacznie ożywia wnętrze. Drugi projekt zawiera już więcej typowo dziecięcych elementów i typowo chłopięcą kolorystykę, czyli dominujący tradycyjny kolor niebieski dopełniony elementami koloru zielonego. Na pewno zauważyli Państwo, że w tym projekcie brakuje biurka, które zostało zastąpione zestawem stolika z krzesełkami, lepiej dostosowanym do wzrostu dziecka. W tym układzie trzeba jednak liczyć się z dodatkowym uzupełnieniem o biurko, co nie musi być już możliwe w ramach jednej kolekcji, która w czasie dopełniania pokoju nie musi już być do dyspozycji. To rozwiązanie niesie więc ze sobą pewne ryzyka, ale we współczesnej bardzo szerokiej ofercie mebli dziecięcych, raczej zawsze znajdziemy biurko pasujące do naszego pokoju.

 

 

Pokój dziecięcy dla ucznia, studenta

Aranżując dla małego dziecka pokój z typowo dziecięcymi (bajkowymi) motywami, lub z łóżkiem w postaci samochodu czy wozu strażackiego, trzeba się liczyć z nowym wyposażeniem pokoju dla dorastającego dziecka, mającego już inne zainteresowania i wyobrażenia o wyposażeniu wnętrz. Raczej trudno sobie wyobrazić piętnastolatka zasypiającego w bajkowym samochodziku. Z faktem, że typowo dziecięce łóżka będą wykorzystane tylko przez pewien czas, niestety trzeba się pogodzić. Mamy jednak dzięki temu stworzyć dorastającemu dziecku całkowicie nowy pokój bardziej dostosowany do jego aktualnych potrzeb. Do wyboru mamy cały szereg studenckich pokoi. Dla nastolatka zdecydowanie polecamy łóżko większych rozmiarów 120x200cm lub 140x200 cm. W wielu wypadkach dorastający nastolatek wzrostem znacznie przewyższa swych rodziców i łóżko pod materac 90x200 cm może być już niewystarczające. Oferta łóżek studenckich jest bardzo szeroka, i na pewno znajdą Państwo to odpowiednie dla swojego dziecka.

 

  

 

Projekty pokoi studenckich zawierają wszystko co dorastające dziecko potrzebuje. Biurko z odpowiednią wielkością blatu, uzupełnione regałem na książki, dokumenty i potrzeby szkolne. Dorastające dziecko potrzebuje również obszerną szafę lub komodę i nie może zabraknąć stolika nocnego (najlepiej na kółkach) lub jak w przypadku pierwszego z prezentowanych projektów, praktyczna dostawka w zagłówku łóżka. Bardzo praktyczne są również szuflady pod łóżko, które możemy wykorzystać jako miejsce do przechowywania lub jako dodatkowe miejsce do spania. Dodatkowe miejsce do spania można wykorzystać również do okazyjnego przespania znajomych lub kolegów dziecka. Studenckie pokoje mają raczej neutralną kolorystykę. Popularne ostatnio połączenie koloru białego z szarym widoczne jest u obu prezentowanych projektów.

 

 

Pokój dziecięcy chłopców małych i dużych

Mając za zadanie wyposażyć pokój dziecięcy dla dwójki dzieci o wielkiej różnicy wiekowej, czyli dla przedszkolaka i studenta, bez możliwości stworzenia dwu oddzielnych pokoi, to rozwiązaniem musi być kompromis. Znaczną oszczędność przestrzeni uzyskamy przez zastosowanie łóżka wielofunkcyjnego, lub łóżka na antresoli z mnóstwem przestrzeni do przechowywania. Przedstawmy więc przykłady.

 

  

 

Obi prezentowane konstrukcje pozwalają na znaczną oszczędność drogocennej przestrzeni. Pierwszy z przykładów to łóżko Space Up o powierzchni spania 140x200 cm, idealne dla starszego z rodzeństwa. Łóżko oferuje naprawdę ogromną przestrzeń do przechowywania i może zastąpić nawet kilka innych mebli typu szafa czy komoda. Drugi przedstawiony projekt to wielofunkcyjne łóżko piętrowe, z rozkładanym dolnym łóżkiem. W ciągu dnia dolne łóżko może być złożone do praktycznego krzesła a na noc rozłożone do łóżka widocznego na zdjęciu. Dolne (rozkładane ) łóżko może być wykorzystane przez starszego z rodzeństwa, górne przez młodszego. Łóżko posiada praktycznie ustawione biurko, które wykorzystanie polecamy dla młodszego z rodzeństwa a dla starszego warto w pokoju ustawić większe biurko z większą ilością przestrzeni do przechowywania.

 

                                                            

 

Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł pomoże Państwu w odpowiednim wyborze mebli do wyposażenia pokoju dziecięcego dla chłopca lub chłopców, i pomoże zaoszczędzić drogocenną przestrzeń i środki finansowe. Oferta pomysłowych mebli francuskich producentów jest naprawdę szeroka i każdy może w niej znaleźć coś odpowiedniego dla siebie lub swoich bliskich.