Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Masz w domu małą księżniczkę? Pomysły na pokój księżniczki

Narodziny córki to dla mamy niepowtarzalna okazja na powrót do przeszłości i przypomnienie sobie jaka to przyjemność znowu czuć się jak księżniczka, wróżka czy inna bohaterka baśni. Można zacząć od aranżacji pokoju - specyfika mebli utrzymanych w baśniowej stylistyce daje znaczne możliwości wykreowania romantycznej cukierkowej przestrzeni, która na kilka ładnych lat stanie się królestwem młodej damy. Niewykluczone, że kiedy nasza córka wkroczy w wiek burzy i naporu, róż i biel zamieni na czerń, dlatego dopóki jest mała, warto zafundować jej pobyt w krainie łagodności. Meble dla dziewczynki utrzymane w delikatnych kolorach nawiązują da najlepszych wzorów pałacowej stylistyki - to prawdziwie królewskie wyposażenie o dużych walorach estetycznych. 

                                                         Meble dla dziewczynek

Łóżko z baldachimem

Pokój księżniczki wymaga wstawienia pięknego łóżka z baldachimem. Misternie ukształtowane wezgłowie oraz toczne nóżki sprawiają, że łóżko dla księżniczki wygląda naprawdę eterycznie. Duża powierzchnia do spania (100x200 cm) to komfort nawet dla księżniczki nastoletniej, która chwilę dłużej postanowiła zabawić w krainie baśni. Dużym udogodnieniem, umożliwiającym utrzymanie porządku, jest dostawka w postaci wsuwanej pod ramę łóżka szuflady na pościel. Opcjonalnie można także dokupić barierki. Ciekawym rozwiązaniem jest łóżko z podnoszoną powierzchnią do spania, pod którą znajduje się spora przestrzeń do przechowywania pościeli albo rozmaitych dziewczyńskich skarbów

 

          

 

Szafki i komody

Obok łóżka stanąć musi oczywiście stolik nocny/szafka nocna. Ten najmniejszy element wyposażenia pokoju małej księżniczki ma do spełnienia wiele poważnych zadań. To na nim stawia się fotografię ukochanego księcia, kładzie się ulubioną książkę, a w dni wolne od obowiązków - kubek kakao z pianką. W szufladach stolika/szafki zawsze znajdzie się miejsce na zamknięty na kłódkę pamiętnik.
pokoju dziewczynki nie może zabraknąć komody z lustrem czyli toaletki. To jedno z najczęstszych marzeń młodych dam bez względu na wiek. Toaletka to małe centrum dowodzenia - im nasza księżniczka starsza, tym więcej czasu będzie poświęcała na sprawy związane z pielęgnacją urody.

 

Romantyczne biurko

Kolejny atrakcyjny element wyposażenia pokoju dziewczynki to biurko. Powinno być nie tylko piękne, ale przede wszystkim ergonomiczne. Księżniczka w wieku szkolnym spędza przy nim naprawdę dużo czasu. Romantyczne biureczko to silny motywator dla najbardziej nawet niechętnych do codziennego odrabiania lekcji księżniczek. Jeśli dodamy doń wygodne krzesło z miękkim siedziskiem i oparciem, możliwe, że w końcu każda młoda dama da się skusić i zasiądzie do odrabianie lekcji bez zbędnego ociągania się. Przy romantycznym białym biurku doskonale pisze się pamiętnik albo przegląda ulubione strony internetowe. Jeśli dziewczynka ma dużo bibelotów i potrzebuje sporo miejsca na ich przechowywanie, warto kupić biurko z nadstawką. Idealnie sprawdza się ono w małych pokojach, gdzie cenny jest każdy centymetr kwadratowy i zagracenie nie wchodzi w rachubę.

 

   Pokój księżniczki to dbałość o detale, drobiazgi, kolory. Zasłony, tapety czy dywany powinny współgrać z meblami, żeby aranżacja była spójna i miła dla oka. W dobrze zaprojektowanym pokoju dziewczynki jest także dostateczna liczba punktów świetlnych. Oświetlenie górne, boczne, lampka nocna i na biurku sprawiają, że nawet w ciemne ponure dni można wyczarować w tej krainie łagodności przytulny klimat.