Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Luksusowe pokoje dziecięce tak czy nie?

Zakup luksusowych markowych (z reguły droższych) mebli dziecięcych ma swoje za i przeciw. W dzisiejszym artykule spróbujemy przeanalizować właśnie te plusy i minusy. Największym chyba minusem jest wyższa cena. Wyposażenie pokoju dziecięcego pokoju to sprawa dosyć kosztowna, więc każdego chyba interesuje co uzyska kupując droższe markowe meble? Przede wszystkim wysoka jakość materiałów i samotnego procesu produkcji, a co za tym idzie ich większa wytrzymałość i dłuższy czas eksploatacji. Kolejną oczywistą sprawą to bezpieczeństwo i nieszkodliwość dla zdrowia. Do tych ogólnie znanych atutów markowych produktów u mebli dziecięcych z reguły dochodzi wielofunkcyjność, przeważająca szalę rentowności zakupu na korzyść markowych mebli.

 

 

Pokój dziecięcy od narodzin do dorosłości

Tylko bardzo jakościowe meble dziecięce mogą być wykorzystywane przez okres dwudziestu i więcej lat. V ofercie markowych mebli dziecięcych Noukie´s, belgijskiego producenta, przedstawimy kilka kolekcji pokoi dziecięcych, z które możemy korzystać w przez wiele lat dzięki możliwości ich transformacji. Transformacja pokoju polega na możliwości rozłożenia łóżeczka dziecięcego do łóżka klasycznych wymiarów 90x200 cm typowych dla łóżek młodzieżowych. Oprócz zaoszczędzenia środków potrzebnych do zakupu nowego łóżka, odpada nam problem co z nie potrzebnym łóżeczkiem dziecięcym. Dorastające dziecko nadal może korzystać ze swego łóżeczka a kiedy w końcu założy rodzinę i może z powrotem zmontować łóżeczko niemowlęce dla swego dziecka. Wysoka jakość markowych mebli umożliwia właśnie takie wykorzystanie mebli dziecięcych przez więcej niż jedną generację. Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy meble dziecięce z kolekcji Aspen, przeznaczonej jak dla dziewcząt tak i dla chłopców.

 

   

 

Widoczne na zdjęciach markowe meble kolekcji Aspen oferują dwa rozmiary łóżeczka dziecięcego. Łóżeczko dziecięce o powierzchni spania 60x120 cm z możliwością rozłożenia na klasyczny rozmiar pod materac 90x200 i łóżeczko dziecięce o powierzchni spania 70x140 cm z możliwością usunięcia barierek, ale bez możliwości zwiększenia powierzchni spania. Drugie rozwiązanie jest odpowiednie dla rodziców mających zamiar kupić nowe łóżko dla dorastającego dziecka. Pierwsza opcja jest rozwiązaniem uniwersalnym bez potrzeby zakupu nowego łóżka i możliwością wykorzystania mebli dziecięcych aż do dorosłości dziecka.

 

Łóżeczko 70x140 cm można również wykorzystać w późniejszym wieku. Usuwając barierki otrzymamy praktyczną leżankę, która może być nadal wykorzystana, nawet po zmianie pokoju dla niemowlęcia na pokój dla ucznia czy studenta.

 

   

 

 

Przytoczony przykład wykorzystania łóżeczka dziecięcego, jest jednym z możliwych sposobów na eleganckie dopełnienie pokoju dziecięcego. Co do reszty mebli z wyżej prezentowanych zestawów to tak samo mogą one być wykorzystane przez wiele lat. W bardzo prosty sposób można zdemontować przewijak, uzyskując praktyczną komodę. Co do szafy to można z niej korzystać bez jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych. Jedynym elementem, którym musimy uzupełnić pokój dziecięcy pozostaje biurko. Oferta biurek jest bardzo szeroka i każdy na pewno znajdzie odpowiednie dla swojej pociechy. 

Pozostaje więc odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie, luksusowy pokój dziecięcy tak, czy nie? Decyzja oczywiście należy do Państwa, ale pomimo wyższej inwestycji początkowej, korzyści płynące z opisanych powyżej rozwiązań są oczywiste, więc gorąco polecamy.