Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżko piętrowe z szeregiem możliwości

Francuski producent wprowadził niedawno na produkcji kolekcję Gravity posiadającą szerokie możliwości zmian układu łóżka piętrowego, co pozwala na stworzenie zmia zestawu pokoju dziecięcego dokładnie według potrzeb klienta i możliwości pomieszczenia. Łóżko piętrowe tej kolekcji oferowane jest w opcji dla jednego dzecka, dwójki, a nawet trójki dzieci. Dzięki nowoczesnym, pomysłowym konstrukcjom możemy do maksimumum wykorzystać przestrzeń pokoju dziecięcego. Kolekcja Gravity to nie tylko łóżko piętrowe w kilku wykonaniach, ale również szafa, komoda czy biurko. Wszystko o identycznym wyglądzie i neutralnej kolorystyce, odpowiedniej jak dla dziewcząt tak i dla chłopców. Kolekcja Gravity to eleastyczne rozwiązanie w bardzo atrakcyjnej cenie. W dzisiejszym artykule spróbujemy przedstawić Państwu szerokie możliwości tej kolekcji.

 

 

Łóżko piętrowe dla jednego dziecka

Mając do dyspozycji ograniczoną przestrzeń do aranżacji pokoju dziecięcego, możemy nawet dla jednego dziecka zastosować łóżko piętrowe. Przestrzeń poid łóżkiem umożliwia umieszczenie kolejnych mebli, jak na przykład szafy czy biurka. Zaoszczędzoną przestrzeń możemy wykorzystać do ustawienia kolejnych potrzebnych mebli lub jako miejsce do gier i zabaw. Na dołączonym zdjęciu łatwo ocenić plusy zastosowania łóżka piętrowego w przykładowym zestawie pokoju dziecięcego, w tym wypadku dla chłopca.

 

                                                                    

 

Przedstawiony prjekt zestawu dla chłopca, może z powodzeniem być wykorzystany również dla dziewcząt, wystarczy zmienić kolorystykę pokoju i zastosować odpowiednie dekoracje i dodatki, na przykład w kolorze różowym. W skład zastawu wchodzi, oprócz łóżka dla jednego dziecka,szafa z półkami (pod łóżkiem), wspominane już biurko które może być ustawione dowolnie w przestrzeni, schodki z przestrzenią do przechowywania i półka do odkładania nad łóżkiem. Częścią skałdową zestawu jest również komoda z drzwiami z motywem komiksowym, motyw jednak można wybierać z kilku różnych dostępnych w ofercie.

 

 

Łóżko piętrowe dla dwójki dzieci

Do aranżacji pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci, łóżko piętrowe jest wręcz idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza do małych pomieszczeń. W kolekcji Gravity łóżka mogą byń ustawione tradycyjnie równolegle, lub prostopadle. Również dwuosobowe łóżko piętrowe oszczędza przestrzeń i oferuje sporo przestrzeni do przechowywania. Konstrukcja i kolorystyka jest identyczna jak ta dla jednego dziecka, posiada jednak dodatkowe łóżko.

 

  

 

Na dołączonych zdjęciach zestawów kolekcji Gravity pokazane są możliwości aranżacji jak dla chłopców tak idla dziewcząt. Pirwsze zdjęcie, z układem prostopadłym, przedstawia zestaw z szafą ustawioiną pod górnym łóżkiem. Oba zestawy posiadają półki dla każdego z łóżek do odkładania ulubionych książek lub zabawek. Pierwszy z zestawów dodatkowo wyposażony jest biurkiem. Drugi zestaw stylizowany dla dwójki dziewcząt ma nie tylko odmienną kolorystykę ścian pokoju, ale również drzwi szafy posiadają motyw raczej dziewczęcy, wyraźnie różniący się od motywu z zestawu prostopadłego. Zastosowaniem łóżka piętrowego zyskujemy ogromną oszczędność przestrzeni w stosunku do ustawienia pojedynczych łóżek. Warto też dokładnij przyjrzeć się schodkom, które nie tylko są zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż zwykła drabinka, ale dostarczają nam również dodatkową przestrzeń do przechowywania. Górne łóko oczywiście posiada po całym obwodzie barierkę.

 

Kolekcja Gravity oferuje jednak wiele różnych układów łóżka piętrowego, zachowując identyczny wygląd i kolorystykę. Zestaw pokoju dziecięcego kolekcji Gravity można indywidualnie dopasowywać w zależności od tego czy przeznaczony jest dla chłopców czy dziewcząt. Jednym z bardzo praktycznych pod tym kątem elelmentów, jest możliwość wyboru motywu dekoracyjnego drzwi szafy.

 

                                                         

 

W kolejnym przykładzie zestawu tej kolekcji zmieniliśmy tylko orientację ustawienie szafy. Pomimo tak niewielkiej zmiany, różnica widoczna jest na pierwszy rzut oka. Całkowitą atmosferę pokoju dziecięcego możemy dotworzyć odpowiednim pomalowaniem ścian oraz odpowiednimi dekoracjami i dodatkami, tak by dzieci czuły się w nim wygodnie i komfortowo.

 

 

Łóżko piętrowe dla trójki dzieci

Również do aranżacji pokoju dziecięcego dla trójki dzieci idealnym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe. Konstrukcja piętrowa daje nam największą oszczędność przestrzeni, w porównaniu z ustawiniem pojedynczych łóżek, więc zwałaszcza do mniejszych pomieszczeń bywa ona jedynym możliwym rozwiązaniem. Trzecie miejsce do spania tworzonew jest szufladą zasuwaną pod dolne łóko. Szuflada może być wysuwana tylko do spania, a w dzień zaoszczędzona w ten sposób powierzchnia może służyć jako miejsce do gir i zabaw. W łóżku tworzonym szufladą, zawsze powinno spać najmniejsze z dzieci, bo jest to miejsce najbezpieczniejsze dla niego, ale również z powodu najmniejszej nośności tego typu łóżek.

 

                                                                

 

Jako przykład zestawu dla trójki dzieci przedstawiamy, na zdjęciu powyżej, zestaw dla trójki dziewcząt. Kombinacja jasnego odcienia imitacji drewna dębowego z różowymi dodatkami i dekoracjami wygląda bardzo elegancka i na pewno zadowoli większość dziewcząt. W momencie kiedy najstarsza z dziewcząt wyjedzie na studia, szuflada nadal może być wykorzystywana, tym razem jako przestrzeń do przechowywania.

 

Kolekcja Gravity otrzymuje od nas najwyższą notę, przede wszystkim za elastyczność wprowadzania zmian i szerokie możliwości zastosowania, Dodatkowym atutem kolekcji są równiż atrakcyjne ceny poszczególnych elementów.