Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżko piętrowe z możliwością zmiany układu

Producenci nieustannie posuwają granice pomysłowości mebli dziecięcych, zwłaszcza pod kątem oszczędności przestrzeni w pokoju dziecięcym. Z roku na rok meble są bardziej wielofunkcyjne i uniwersalne, oferując coraz to nowe funkcje i możliwości. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu pomysłowe konstrukcje łóżek piętrowych, z możliwością zmiany układu, idealnie dostosowujących się do układu pomieszczenia. Możliwość zmiany układu łóżek docenimy zwłaszcza po przeprowadzce do nowego mieszkania (z odmiennym układem pokoju dziecięcego) lub w razie potrzeby uzupełnienia umeblowania pokoju dziecięcego.

 

 

Łóżko piętrowe z trzema możliwymi układami

Francuski producent przedstawia łóżko piętrowe Treno, które oprócz możliwości zmiany układu łóżka, oferuje jeszcze sporo przestrzeni do przechowywania w postaci szafy, regału czy półki. Praktyczność łóżka piętrowego o nowoczesnym wyglądzie i neutralnej kolorystyce (odpowiedniej dla dziewcząt i chłopców) można ocenić na dołączonych zdjęciach.

 

  

 

Dolne i górne łóżko można ustawić pod kątem prostym, lub równolegle nad sobą, jak widoczne jest na zdjęciach. Trzeci możliwy układ (nie widoczny na zdjęciach) to opcja z dolnym łóżkiem ustawionym w dowolnym miejscu pokoju dziecięcego. Powstałą w ten sposób przestrzeń pod łóżkiem można wykorzystać w dowolny sposób, na przykład do umieszczenia biurka lub komody. Dzięki możliwości przeprowadzania zmian układu łóżka piętrowego, możemy je idealnie dopasować do aktualnego układu pomieszczenia, wykorzystując maksymalnie dostępną przestrzeń.

 

 

Łóżko piętrowe z podwójnym układem

Kolejnym rozwiązaniem przeznaczonym zwłaszcza do małych pomieszczeń jest łóżko piętrowe Ninety. Konstrukcja (ponownie francuskiego producenta) oferuje co prawda tylko dwa możliwe układy (prostopadły i równoległy), ale dostępne jest w dwu opcjach kolorystycznych. Neutralna kombinacja odcienia jasnej akacji z kolorem białym oraz kombinacja jasnej akacji z kolorem różowym przeznaczona zdecydowanie dla dziewcząt.

 

  

 

Również u tej konstrukcji nie brakuje przestrzeni do przechowywania w postaci szafy, półek i szuflady. Konstrukcji łóżek piętrowych jest cała masa. Są konstrukcje z dodatkowym (trzecim) miejscem do spania, czy łóżka piętrowe dla jednej tylko osoby dodatkowo dysponujące biurkiem. Wszystkie jednak mają na celu oszczędność przestrzeni pokoju dziecięcego. Dzięki pomysłowości producentów to zadanie udaje się spełniać w stu procentach. Przedstawione dzisiaj łóżka dostarczane są w częściach, z koniecznością montażu według instrukcji. Stelaż w cenie. Materace nie są częścią składową dostawy i należy je dobrać według indywidualnych potrzeb.