Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżko piętrowe dla rodzeństwa z dużą różnicą wieku

W sytuacji kiedy mamy do dyspozycji małe pomieszczenie do urządzenia pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci z dużą różnicą wieku, mamy przed sobą nie lada wyzwanie. Najwięcej przestrzeni zaoszczędzi nam łóżko piętrowe. Na rynku znajduje się szeroka gama łóżek piętrowych przeróżnych konstrukcji. Dla dwójki dzieci z niewielką różnicą wieku, na przykład 4 i 6 lat, mamy do wyboru dosłownie dziesiątki różnych modeli. Większym problemem jest wyposażenie łóżkiem piętrowym pokoju dziecięcego dla przedszkolaka i studenta. Do niedawna problem ten w zasadzie nie posiadał rozwiązania, dzisiaj jednak przedstawimy Państwu takie.

 

 

Łóżko piętrowe Team, dostateczna przestrzeń do spania dla obu dzieci

Francuski producent przedstawił niedawno oryginalną konstrukcję łóżka piętrowego Team. Łóżko piętrowe oferujące łóżka o różnych powierzchniach spania. Górne łóżko pod materac 90x20 cm, a dolne powierzchni spania 140x200 cm. Z mniejszego łóżka może korzystać przedszkolak, a dla studenta mamy do dyspozycji łóżko o powierzchni wystarczającej do komfortowego spania, ale również do nauki.

 

                                                        

 

Łóżko pod materac 140x200 cm oferuje nastolatkowi odpowiednią przestrzeń nawet w konstrukcji piętrowej. Pomysł unikalny i praktyczny. Dodatkowo przedstawiana konstrukcja oferuje dostateczną przestrzeń osobistą w postaci półek do odkładania. Górne łóżko, przeznaczone tym razem dla młodszego z rodzeństwa, posiada barierkę bezpieczeństwa. Zastosowana drabinka z bezpiecznymi, szerokimi szczeblami oferuje bezpieczeństwo i komfort porównywalny ze schodkami. Bardzo odpowiednia jest również kolorystyka w kombinacji koloru białego z odcieniem akacji, czyli kolorów odpowiednich dla najmniejszych jak i dorastających nastolatków.

 

 

Tradycyjne łóżka piętrowe

Jak już wspominaliśmy na wstępie oferta łóżek piętrowych mających na celu zaoszczędzenie przestrzeni jest bardzo szeroka. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Niektóre konstrukcje koncentrują się na zaoferowaniu ogromnych przestrzeni do przechowywania inne oferują wielofunkcyjność, a jeszcze inne na przykład miejsce do spania nawet dla trójki dzieci. Francuski producent posiada bardzo szeroki zakres konstrukcji łóżek piętrowych, który zamierzy w tym roku jeszcze poszerzyć.

 

Łóżko piętrowe jest idealnym rozwiązaniem do małych pokoi, a to nawet dla jedynaka. Takie łóżka piętrowe z reguły cechuje wielofunkcyjność i oprócz łóżka na antresoli oferują również biurko, półki, regały czy nawet szafę. Istnieją również konstrukcje posiadające rozkładane łóżko. Przez dzień służy ono jako komfortowy fotel, a na noc możemy je rozłożyć do postaci klasycznego łóżka pod materac 90x200 cm. Pomysłów na zaoszczędzenie przestrzeni w pokoju dziecięcym jest naprawdę cała masa.

 

  

 

Wyżej opisaną pomysłową konstrukcję przedstawiamy na dołączonych zdjęciach. Łóżko piętrowe Pino z oferty belgijskiego producenta wykonane jest z litego drewna. Uzyskujemy więc ekologiczny i nieszkodliwy dla zdrowia produkt. Warunek ten jednak spełniają również łóżka piętrowe z płyt laminowanych lub MDF. Oryginalnych konstrukcji piętrowych jest naprawdę co niemiara i nie sposób wszystkich opisać w jednym artykule. Mamy jednak nadzieję, że ten artykuł zachęci Państwa do przejrzenia kompletnej oferty łóżek piętrowych, którą mamy zamiar znacznie poszerzyć w tym roku.