Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżka piętrowe nowej generacji

Ogólnie łóżka piętrowe są do najpopularniejszą częścią składową wyposażenia pokoju dziecięcego rodzeństwa. Rozwiązanie miejsc do spania formą łóżka piętrowego przynosi znaczną oszczędność przestrzeni, dzieciom więc pozostaje więcej przestrzeni do gier i zabaw, ewentualnie uzyskujemy miejsce pod kolejne meble. Łóżka piętrowe w ostatnich latach przeszły znacznym rozwojem a ich konstrukcje zmieniły się znaczącym sposobem. Łóżka piętrowe od dawna nie są już tylko zwykłymi łóżkami ustawionymi nad sobą, ale oferują znacznie więcej niż tylko miejsca do spania. Bardzo często łóżka piętrowe oferują również przestrzeń do przechowywania, czasami nawet kompletną szafę. Równie często częścią składową łóżek piętrowych są również biurka, komody i prawie standardem są szuflady pod łóżko, czasami nawet z możliwością wykorzystania jako dodatkowe miejsce do spania dla trzeciego dziecka. Wszystkie wspomniane konstrukcje prezentowaliśmy już w poprzednich artykułach, cóż więc więcej mogli producenci przygotować? To właśnie będzie tematem dzisiejszego artykułu.

 

 

Łóżko piętrowe dla jednego dziecka?

Łóżka piętrowe z miejscem do spania dla jednego dziecka to na pewno coś nietypowego w kategorii łóżek piętrowych. Wydawać by się mogło, że takie rozwiązanie degraduje w znacznym stopniu główną zaletę łóżek piętrowych, czyli oszczędność przestrzeni. W rzeczywistości to właśnie oszczędność przestrzeni jak najbardziej jest głównym atutem takich konstrukcji. Nawet aranżując pokój dla jednego dziecka często walczymy z brakiem przestrzeni, zwłaszcza w małych mieszkaniach w blokach. W takim wypadku zastosowanie wielofunkcyjnego łóżka piętrowego może być idealnym rozwiązaniem. Jako przykład możliwości zastosowania „jednoosobowych” łóżek piętrowych przedstawiamy łóżko piętrowe Babel.

 

  

 

Łóżko piętrowe Babel jest typowym przykładem oszczędnego pod kątem przestrzeni łóżka dla jednego dziecka. Częścią składową tego łóżka jest ogromna nadstawka zastępująca w zasadzie komodę, regał, półki iw końcu kompletną szafę. Oszczędność przestrzeni jest ogromna. Oprócz szafy na ubrania, półek na książki i zabawki, mamy do dyspozycji zestaw dwu szuflad pod łóżko. Szuflady różnych wielkości z możliwością ich zasunięcia z prawej lub lewej strony łóżka. Do małych pomieszczeń wręcz idealne rozwiązanie.

 

Oferta jednoosobowych wielofunkcyjnych łóżek piętrowych oferujących ogromną przestrzeń do przechowywania jest bardzo popularna. To zupełnie nowa koncepcja rozwiązania układu pokoju dziecięcego dla jednego dziecka, która znajduje coraz więcej zwolenników. Rozwiązanie to jest przyjmowane z zadowoleniem nie tylko przez rodziców, ale również przez dzieci.

 

 

Zaskakujące łóżko piętrowe dla dwójki dzieci

Aranżując w małym pomieszczeniu pokój dziecięcy dla rodzeństwa, czyli dla dwójki dzieci, to i w tym wypadku warto skorzystać z łóżka piętrowego. Również łóżka piętrowe dla dwójki dzieci zmieniły swój wygląd w ostatnich latach. Łóżka piętrowe oferują przestrzeń do przechowywania dla każdego z dzieci, gwarantując w ten sposób poszerzenie przestrzeni osobistej. Przestrzeń do przechowywania oferowana jest zazwyczaj w formie półek lub regałów czy szuflad i skrzynek, będących integralną częścią konstrukcji łóżka. Chyba najszerszą ofertę takich właśnie łóżek posiada francuski producent.

 

  

 

 Łóżko piętrowe Elliot prezentowane na pierwszym ze zdjęć przedstawia bardzo oszczędną konstrukcję nie zajmującą wiele miejsca w pokoju dziecięcym. Dysponuje jednak całą masą półek do odkładania i oczywiście szufladą pod łóżko. Wzdłuż górnego łóżka umieszczony jest szereg półek a w centralnej części dolnego łóżka mamy do dyspozycji regał. Półki i regał posiadają obustronne (dwukolorowe) tło z możliwością wyboru koloru i tak tło może być niebieskie dla chłopców lub czerwone dla dziewcząt. Możemy też wykorzystać kombinację obu kolorów. Oba łóżka posiadają też bardzo po zewnętrznej stronie łóżka praktyczne półki do odkładania książek, zabawek czy napojów.

 

Łóżko piętrowe na drugim zdjęciu oferuje trochę inną konstrukcję. Łóżko piętrowe G55 oprócz miejsc do spania oferuje również kompletną szafę. I tutaj jednak nie zabrakło półek, chociaż w mniejszej ilości niż u poprzedniej konstrukcji łóżka Elliot. Tylko od decyzji klienta zależy czy wybierze szafę, czy większą ilość półek. Oczywiście nawet u łóżka G55 nie zabrakło szuflady pod łóżko. Łóżko piętrowe G55 jest częścią składową szerokiej kolekcji obejmującej wiele pojedynczych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego takie jak komoda, obszerna szafa, regał, biurko czy widoczne na zdjęciu praktyczne kontenery w kolorze szarym lub żółtym. Główną zaletą przynależności do tak obszernej kolekcji mebli jest możliwość kompletnego wyposażenia pokoju dziecięcego w jednolitym stylu, co u większości łóżek piętrowych jest raczej niemożliwe. Dotychczas większość łóżek piętrowych produkowana była jako samodzielne meble bez możliwości ich zharmonizowania zresztą wyposażenia pokoju dziecięcego. W ramach kolekcji G55 mamy do dyspozycji również łóżka pojedyncze.

 

Dla dzieci nad ruchliwych, u których rodzice obawiają się możliwości wypadnięcia z górnego łóżka istnieje rozwiązanie w formie łóżka z dostawką w formie szuflady zasuwanej pod łóżko, ale o możliwościach takich rozwiązań dowiedzą się Państwo więcej w którymś z następnych artykułów.