Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżka małżeńskie do nowoczesnego domu

Odpowiednio dobrane łóżko nie tylko zapewnia komfortowy i zdrowy sen, ale także jest dopełnieniem wyglądu przytulnej sypialni. W łóżku spędzamy jedną trzecią swojego życia, warto więc, by zwłaszcza w małżeńskiej sypialni, było ono wyjątkowo wygodne i by tworzyło aurę wnętrza pełnego romantyzmu i intymności.

Jak duże łóżko wybrać do sypialni?

Osobie, która śpi samotnie, wystarczy łóżko o szerokości 80-100 cm, jednak dla pary jest to stanowczo za mało. Minimalna szerokość łóżka dla par to 140 cm, jeśli jednak sypialnia jest sporym pomieszczeniem, warto pozwolić sobie na posłanie o szerokości nawet 180-200 cm. Długość standardowego łóżka wynosi 200-220 cm. Aby z łóżka dobrze się wstawało, jego wysokości powinna wynosić 40-50 cm. Taka odległość od podłogi zapewnia też właściwy przepływ powietrza pod materacem i odpowiednią higienę snu. Tak duży mebel, jakim jest łóżko dwuosobowe, powinien być jednak bardzo stabilny, wykonany z jakościowo dobrych materiałów, ponieważ sam ciężar materaca bardzo obciąża konstrukcję. Nie ma więc co oszczędzać na stabilności i bezpieczeństwie.

Łóżko z nadstawkom Bridge czarne     Łóżko z przedłużeniem Bridge biały

Stelaż łóżka dwuosobowego

Łóżka do sypialni wykonywane są z różnych materiałów. Popularnych produktem jest sosna czy świerk. Drewno takie jest idealne dla alergików, bo nie przyciąga kurzu. Minusem tego taniego drewna jest jednak jego trwałość. Jeśli zależy nam na wyjątkowej stabilności, wybierajmy łóżka z twardych odmian drewna, na przykład z buku czy dębu.

Znaczenie zagłówka

Zagłówek w łóżku pełni funkcję dekoracyjną, ale i użytkową. Im większy, tym lepiej będzie się nam w łóżku czytać czy oglądać filmy. Zagłówek chroni także ścianę przed wytarciem i zabrudzeniem, umożliwia też ustawienia łóżka na środku pomieszczenia. Zagłówki najczęściej są drewniane, ale klienci sklepów meblowych chętnie wybierają tapicerowane, czyli miękkie, obite dekoracyjną tkaniną. 

Łóżko z funkcją przechowywania

W sypialni, w której nie ma wiele miejsca, a dwuosobowe łóżko dodatkowo je zabiera, można ustawić mebel z dodatkową funkcją przechowywania. Wszelkie schowki i szuflady na pościel są ukryte pod materacem, a dostęp do nich może być z boku łóżka z jednej lub z dwóch stron. To bardzo praktyczne rozwiązanie, a łóżka z szufladą swoim wyglądem nie ustępują tym tradycyjnym. 

                                             Podwyższone łóżko z dużą przestrzenią do przechowywania Travel

Wybieramy łóżko do skandynawskiego wnętrza

Czym charakteryzuje się tak lubiany w naszym kraju styl skandynawski? Przede wszystkim praktycznością, prostotą i minimalizmem. Szare lub białe ściany, białe lub wykonane z jasnego drewna meble tworzą wrażenie przytulności i porządku. Białe, minimalistyczne łóżko podwójne świetnie się z tym stylem uzupełnia, chociaż wpasuje się także w bardziej rustykalne wnętrza. Prosty, drewniany zagłówek znakomicie będzie wyglądał, gdy dopasujemy do niego wzorzyste poduszki. 

Loftowy klimat w małym wnętrzu

Mieszkania w stylu loftowym są niezwykle modne. Wyróżniają się otwartymi przestrzeniami oraz połączeniem betonu, metalu, szkła i surowego drewna. Nie każde mieszkanie jednak pozwala na urządzenie dużej sypialni. Jeśli ta jest skromna, a potrzebujemy miejsca do przechowywania ręczników, pościeli, a nawet rzadziej zakładanych ubrań, możemy zdecydować się na świerkowe łóżko małżeńskie z szufladami. Lite drewno zapewnia stabilność i trwałość, a przestronne szuflady zachowanie porządku. To także świetny wybór dla osób ceniących rustykalność i meble ekologiczne. Niegdyś popularne były łóżka wykonane z palet, jednak to świerkowe jest zdecydowanie praktyczniejsze. 

Wytworna czerń w klasycznym wnętrzu

Tapicerowany, pikowany zagłówek w modelu łóżka dwuosobowego gwarantuje wygodę i przyjemne spędzanie czasu podczas czytania czy oglądania ulubionych filmów. To wyjątkowa propozycja dla par, które cenią sobie tradycyjne meble w nowoczesnych wnętrzach. Optymalna szerokość 160 cm zapewnia efektywny wypoczynek, ale pozwala na umieszczenie łóżka także w niewielkiej sypialni.