Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżka dziecięce, kolekcje roku 2017

Koniec roku to pełnia sezonu w branży meblarskiej, a zarazem okres intensywnych przygotowań do roku następnego. Wielu producentów pilnie pracuje nad kolekcjami roku następnego i z reguły pozwalają na częściowy wgląd w te przygotowania i zapoznanie się z przynajmniej niektórymi pozycjami. Dzisiejszy artykuł będzie właśnie taką próbą odgadnięcia czym spróbują nas zaskoczyć producenci w roku 2017, jakie nowe trendy pojawią się w aranżacjach dziecięcych ( i nie tylko),jaki design czy kolor będzie dominującym. Spróbujemy przedstawić Państwu kilka (naszym zdaniem interesujących) pozycji, które będą do dyspozycji już na początku roku 2017.  

 

Łóżka dziecięce z litego drewna znacznie poszerzą swoją ofertę

Coraz większy nacisk kładziony jest na nieszkodliwość dla zdrowia i środowiska, i to nie tylko w kategorii mebli, ale ogólnie u wszystkich produktów. Powoduje to wzrost zainteresowania naturalnymi materiałami, co w wypadku mebli sprowadza się właśnie do wzrastającej (od lat) oferty mebli z litego drewna. Meble z litego drewna nie tylko są nieszkodliwe dla zdrowia i przyjazne dla środowiska, ale dodatkowo pozytywnie wpływają na psychikę ludzką. W kategorii mebli dziecięcych bardzo popularne są meble z drewna sosnowego, pozwalającego na zachowanie rozsądnych cen. Zwłaszcza u mebli dziecięcych (kupowanych z reguły na niedługi okres), cena mebli jest ważnym argumentem, z drugiej strony u mebli dziecięcych bardzo ważnym jest również bezpieczeństwo i czasami warto dołożyć kilka groszy dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa naszych potomków.

 

   

 

Współczesne konstrukcje mebli z litego drewna (zwłaszcza te dziecięce), w niczym już nie przypominają konstrukcji z przed lat. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, również meble z litego drewna mogą posiadać lekkie, przewiewne, wielofunkcyjne, a nawet rozkładane konstrukcje. Przedstawiane na zdjęciach powyżej łóżka są tego przykładem. Przedstawiane łóżka posiadają możliwość wyboru powierzchni spania 80x200 cm lub 160x200 cm. Możliwe to jest dzięki zastosowaniu wysuwanego stelaża. Bardzo prosty w obsłudze mechanizm pozwala nawet małemu dziecku w dosłownie mgnieniu oka przetransformować typowe łóżko dziecięce do postaci komfortowego łóżka o powierzchni 160x200 cm. Konstrukcja ta eliminuje w przyszłości potrzebę wymiany łóżka na łóżko studenckie. Przedstawiane łóżko dodatkowo posiada dodatkową przestrzeń do przechowywania w postaci praktycznej szuflady pod łóżko.

 

 

Meble tematyczne coraz bardziej popularne

W tym roku (podobnie jak w latach poprzednich) znacznie poszerzyła się również oferta mebli tematycznych. Przedstawiliśmy pokoje chłopięce dla małych piratów, marynarzy, piłkarzy czy kierowców, ale również pokoje dziewczęce dla prawdziwych księżniczek. Oczywiście największą popularnością cieszyły się łóżka dziecięce w postaci samochodów wyścigowych. Również w przyszłym roku liczymy na ogromną ich popularność i już teraz przedstawiamy łóżka w postaci samochodów, dla chłopców i dla dziewcząt.

 

Łóżko dziecięce z biurkiem dla dziewczynki cascina, antyczny róż     Łóżko dziecięce z biurkiem Cascina,smoky blue

 

 

Nie tylko producenci, ale również nasz sklep Meble ALDO intensywnie przygotowuje nowości na rok 2017, a będzie ich naprawdę sporo. Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, będą się one cieszyć dużym zainteresowaniem. Po raz kolejny najszerszą ofertę będą stanowiły kolekcje francuskich producentów, ale swoje stałe miejsce w naszej ofercie zachowają również producenci z Belgii, Niemiec, Danii i Turcji. Nasza oferta to jednak nie tylko meble, ale w coraz większym zakresie staramy się również wprowadzać wiele dodatków i dekoracji, pozwalających na tworzenie harmonijnej całości w jednolitym stylu.