Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżka dla dzieci z barierką

Łóżka z barierką to najbezpieczniejsze rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Kiedy tylko maluch poczuje się już na tyle duży, żeby zacząć organizować przestrzeń wokół siebie, przed rodzicami kolejne wyzwanie: upewnienie dziecka, że świetnie sobie poradzi, że bez problemu zaaranżuje swój pokój tak, żeby czuło się w nim jak najlepiej. Oczywiście motorem zmian są zawsze rodzice, ale to dziecko powinno znacznej mierze decydować o wystroju swojego królestwa. Jedna kwestia jednak nie powinna podlegać dyskusji: łóżko z barierką. Bez względu na to, czy będzie to łóżko klasyczne czy piętrowe, barierka zawsze chroni przed wypadnięciem i urazami.

Bezpiecznie i wygodnie

To złudzenie, że niskie łóżka dla dzieci nie wymagają barierek. Maluchy potrafią kręcić się w nocy i rozkopywać tak bardzo, że często kończy się to upadkiem na ziemię. Jeśli upadek jest bolesny i wiąże się ze strachem albo złym snem, dziecko może odmówić spania w swoim pokoju. Łóżko z barierką ochroni przed upadkiem i da gwarancję, że nawet największy wiercipięta będzie się czuł w nim bezpiecznie. Przeznaczony dla chłopców model Dinozaur I i Dinozaur II może mieć barierkę usytuowaną pośrodku albo wokół ramy łóżka na kształt balkonowych tralek. Bez względu na rodzaj barierki, do łóżka łatwo wejść i trudno z niego wypaść. Można więc śnić najdziksze sny i nie martwić się o to, ze sen o byciu pilotem skończy się twardym lądowaniem na podłodze. W modelu Jednorożec barierki usytuowane są w taki sam sposób, jednak dodatki są w kolorze różowym, co sprawia, że idealnie nadaje się do pokoju dziewczynki. W obu przypadkach do łóżka dokupić można głębokie szuflady na pościel. 

 

                                             

Solidny drewniany stelaż oraz znaczna długość ramy (200cm) sprawiają, że łóżka z barierką dla dzieci to nie są meble na chwilę. Kiedy dziecko jest małe, barierka ma nieocenione walory ochronne, ale w swoim czasie można ją po prostu zdemontować i nie będzie problemu z pozostawieniem łóżka w pokoju nastolatka. Kiedy dziecko uzna, że zabawne kolorowe poduszki z dinozaurami czy jednorożcami są zbyt dziecinne, może wymienić wszystkie tekstylia, np. na te z zestawu Space - granatowo-niebiesko-zielone poduszki i pokrowiec na materac przypadną do gustu wszystkim młodym buntownikom. 

               Łóżeczko dziecięce dla niemowlaka, pokój dziecięcy dla przedszkolaka Sacha oak

Na antresoli

W małym dziecięcym pokoju sprawdzi się łóżko piętrowe. To znaczna oszczędność przestrzeni, kiedy na antresoli urządzone jest miejsce do spania, a poniżej ulokowane jest biurko oraz szuflady, półki czy komoda. Taki wielofunkcyjny mebel jest dla wielu maluchów nie lada atrakcją. Kiedy jednak do łóżka trzeba się wspinać po schodach, barierka okazuje się jeszcze bardziej potrzebna niż w niskich modelach.W modelach z serii Bonny barierka jest wysoka a zaokrąglone krawędzie ramy dodatkowo wpływają na bezpieczeństwo dziecka. W kolekcji Bonny zajdziemy zarówno pojedyncze łóżka na antresoli, jak i łóżka piętrowe idealne dla dwójki dzieci. W przypadku modelu dla rodzeństwa także biurko wkomponowane w łóżko piętrowe jest wystarczająco duże, by mogły przy nim pracować dwie osoby.