Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżeczko dziecięce od narodzin do dorosłości?

W jednym z ostatnich artykułów przedstawiliśmy Państwu pokoje dziecięce nowej generacji, należące do czołówki pod względem designu. Autorem przedstawionych konstrukcji był francuski producent. Oczywiście najważniejszą częścią składową pokoju dziecięcego dla niemowlęcia jest łóżeczko dziecięce. Właśnie łóżeczkom dziecięcym chcemy dzisiaj poświęcić więcej uwagi. Najbardziej unikalną sprawą współczesnych konstrukcji łóżeczek dziecięcych jest możliwość ich rozłożenia na klasyczne łóżko dziecięce. Właśnie ta możliwość rozłożenia posiada wiele plusów. Zaoszczędzi niemałe środki finansowe, ponieważ zmianę umeblowania pokoju dziecięcego przeprowadzamy aż w wieku przedszkolnym i eliminują problem co z niepotrzebnym już łóżeczkiem dziecięcym.

 

 

Łóżeczko dziecięce od narodzin do wieku przedszkolnego

Pierwszym przykładem wydłużenia czasu eksploatacji łóżeczka dziecięcego, jest możliwość jego rozłożenia na łóżko dziecięce. Co prawda o tej samej powierzchni spania, ale bez ograniczających barierek. Uzyskamy w ten sposób miejsce do spania dla dziecka od narodzin do wieku przedszkolnego, czyli na pięć do sześciu lat. Rozwiązanie to posiada kilka podstawowych korzyści. Dziecko w sposób bardziej naturalny i komfortowy przyzwyczai się do łóżka bez barierek zabezpieczających. Nie ma potrzeby kupowania nowego materaca i w końcu odkładamy na później aranżację pokoju dziecięcego dla ucznia. Na później, czyli do czasu kiedy dziecko ma już własne zainteresowania i hobby i prościej nam wyjść naprzeciw wyobrażeniom dziecka o idealnym pokoju dziecięcym. Tradycyjny pokój niemowlęcy możemy wykorzystać maksimum dwa lub trzy lata, możliwość rozłożenia łóżeczka dziecięcego wydłuża okres eksploatacji do prawie sześciu lat. Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy tradycyjny pokój dla niemowlęcia, a następnie ten sam pokój, ale z rozłożonym łóżeczkiem..

 

  

 

Do łóżeczka i łóżka mamy do dyspozycji również praktyczną szufladę. Przyjemna, neutralna kolorystyka idealnie się nadaje do pokoi dziecięcych, zwłaszcza do niemowlęcych. Niemowlak musi stopniowo przyzwyczajać się do otaczającego go świata i z tego względu polecana jest właśnie neutralna kolorystyka w jasnych lub kremowych odcieniach, dotycząca oczywiście nie tylko mebli, ale również zabawek i dekoracji. Łóżeczko dziecięce można rozłożyć w bardzo prosty sposób w ciągu dosłownie kilku minut. Francuski producent oferuje łóżeczka dziecięce z możliwością rozłożenia wyłącznie pod materac 70x140 cm. Na drugim zdjęciu widoczna jest również przemiana przewijaka na praktyczną komodę, powstałą przez proste zdemontowanie, niepotrzebnego już przewijaka.

 

 

Łóżeczko dziecięce od narodzin do dorosłości

Wielu zapewne uważa, że prezentowana powyżej konstrukcja to szczyt możliwości współczesnych mebli. Faktem jednak jest, że istnieją łóżeczka dziecięce pozwalające na transformację powierzchni spania 70x140 cm do rozmiarów 90x200 cm. Czyli do rozmiarów odpowiednich nawet dla osoby dorosłej. Pomysłowa konstrukcja pozwala na jednorazową aranżację pokoju dziecięcego, bez potrzeby wymiany mebli w wieku późniejszym. Umożliwione to jest również dzięki bardzo wysokiej jakości markowych mebli francuskiego producenta.

 

  

 

Na zdjęciu powyżej przedstawiamy taką właśnie konstrukcję łóżeczka dziecięcego. Nie brakuje przewijaka i przestrzeni do przechowywania. Rozłożeniem łóżeczka uzyskamy praktyczną komodę i łóżko dziecięce. Wystarczy uzupełnić o biurko czy ewentualnie szafę. Oszczędność znacznych środków finansowych spodoba się Państwu zapewne w równej mierze co elegancki wygląd tych nowoczesnych mebli, czy wspominana już jakość. Na kolejnym zdjęciu przedstawiamy zestaw pokoju niemowlęcego z tradycyjnym łóżeczkiem dziecięcym bez możliwości rozłożenia. Zestaw z możliwością wykorzystania do lat trzech wieku dziecka. Każda z kolekcji obejmuje więc wszelki możliwości.

 

                                                                   

 

Łóżeczko dziecięce z możliwością wykorzystania do wieku przedszkolnego jest również bardzo praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich budujących własny dom, czy planujących przeprowadzkę do większego mieszkania. Dzięki współczesnym konstrukcjom możliwości są prawie nieograniczone.