ceneo
Obsługa klienta: +48 796 693 889 (Po-Pia 8:00 - 17:00)
Meble francuskie
0
0 zł
Koszyk jest pusty
0

Nie zrobisz dobrego wrażenia dwa razy. Zrób dobre wrażenie u swych gości zjawiskowym przedpokojem.

Transport
Darmowy powyżej 377 zł
Dostawa
za 3-7 dni

Twoja łazienka zasługuje na to, żeby wyglądać tak pięknie, jak Ty. Uczyń swoją łazienkę prześliczną.

Transport
Darmowy powyżej 377 zł
Dostawa
za 3-7 dni

Coś tak przyziemnego, jak meble do przechowywania rzeczy, również mogą być piękne. Wejdź i przekonaj się.

Transport
Darmowy powyżej 377 zł
Dostawa
za 3-7 dni

Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jakie mebelki do pokoju dwulatka?

Oczekując narodzin dziecka należy przygotować dla niego jego własną przestrzeń. Bardzo często jest to pokoik. Najważniejszymi wówczas elementami są łóżeczko ze szczebelkami i wygodne miejsce gdzie można niemowlaka przewinąć. Są to niezbędne meble do pokoju dziecka w początkowym okresie jego życia. Jednak już dwuletnie dziecko ma nieco inne potrzeby i ten pokój trzeba na nowo do nich dostosować.

Aranżacja pokoju dla dwulatka.

Niemowlę, które głównie śpi, leży, a nawet to raczkujące ma inne potrzeby niż chodzący malec. Takie dziecko swój czas spędza na zabawie i potrzebuje do tego przestrzeni. Dlatego aranżując pokój dla dwulatka warto wyróżnić 3 strefy: wypoczynkową, do zabawy i do przechowywania.
Mając świadomość tych trzech stref łatwiej zaplanować urządzenie pokoju bez względu na jego metraż.

Przy mniejszych powierzchniach bądź mniejszych możliwościach finansowych wybierajmy rozwiązania wielofunkcyjne. Mebelki dla dwulatka rosnące wraz z nim przez co dostosowujące się do jego potrzeb to rozwiązanie idealne, które posłuży na lata. Nie ma przy tym obawy, że pokój będzie nijaki. Jeśli tylko wybierzemy meble do pokoju dziecka wykonane z wysokiej jakości to przez lata zachowają swoją świetność.

Meble-Aldo w swojej ofercie skupia się właśnie na tym aspekcie. Oferowane przez nas mebelki dla dziecka pochodzą od producentów, dla których wygląd produktów jest tak samo ważny jak ich wykonanie.

Pokój dla dwulatka – strefa wypoczynkowa.

Strefa wypoczynkowa, to miejsce gdzie dziecko może odpocząć i gdzie śpi. Dlatego mebelki dla dwulatka w tej strefie to przede wszystkim łóżeczko. Jeśli mamy miejsce możemy dodać szafkę nocną, na której ustawimy lampkę bądź ulubioną zabawkę.

Wybierając łóżeczko warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia przed wypadnięciem. W każdym przypadku można w późniejszym czasie je zdemontować. Jednak w tych pierwszych latach bezpieczniej byłoby aby takie zabezpieczenia były. Kwestia designu to już indywidualne upodobania rodziców i dzieci. Jeśli jest taka możliwość to pokój dwulatka można przemienić w świat bajki.

Dla chłopców Cilek przygotował całe zestawy, w tym łóżka w kształcie samochodów, londyńskiego autobusu albo statku pirackiego. Z kolei dziewczynki za pomocą mebelków przenieść mogą się w świat księżniczek lub wróżek. Kolekcja Fairy czy Anastasia od francuskiego producenta Demeyere to eleganckie ale i dziecięce spełnienie marzeń. Ramy łóżka Fairy są w kształcie półksiężyca i ozdobiono je kolorowymi gwiazdkami, Anastasia zaś udekorowana została sercami i wizerunkiem księżniczki.

Szukając rozwiązań dla mniejszych powierzchni ciekawym rozwiązaniem będzie łóżko od duńskiego Hoppekids z kolekcji Flower Power. Jest to łóżko piętrowe, którego dół można zaaranżować na drugie łóżko jeśli w pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko albo na miejsce nauki lub zabawy. Flower Power to moc intensywnych kolorów, które nadadzą wyjątkowego charakteru.

Dla amatorów klasycznych rozwiązań polecamy łóżka od francuskiego producenta Trasman-S, który biel łączy z różnymi kolorami odpowiadającymi chłopcom i dziewczynkom albo łóżka od francuskiego Parisot z kolekcji Biotiful Pink II lub Swan, które może pomieścić nawet trójkę dzieci.
Niemal każda kolekcja posiada w swej ofercie stoliki nocne oraz mebelki dla dziecka z pozostałych stref. Dzięki temu możemy urządzić cały pokój dla dwulatka w jednym stylu albo wybrać jeden mebel np. łóżko za pomocą którego nadamy przestrzeni niepowtarzalnego charakteru.

Mebelki dla dziecka w strefie zabawy.

Strefa zabawy, czyli miejsce gdzie mały odkrywca może rozłożyć się ze swoimi rzeczami i zanurzyć w świat dziecięcych zabaw. Do tego bardzo dobrze służy podłoga jednak kilkulatek lubi też zazwyczaj rysować i malować, dlatego mebelki dla dwulatka w tej strefie to stolik bądź biureczko z krzesełkiem.

Biurko w kształcie rekina z kolekcji Black Pirate od Cilek bądź Princess dla małych księżniczek sprawi, że każde dziecko z chęcią spędzi czas na kreatywnych zabawach przy stoliczku. Stawiając w pokoju biurko nie zapominamy o odpowiednim oświetleniu. Za pomocą lampki też możemy przemycić styl. Jeśli planujemy wybrać meble bardziej uniwersalne możemy pokusić się o dodatki z serii bajkowych. Jest to dobre rozwiązanie, bo pokój staje się bardziej dziecięcy, a po kilku latach zmieniając jedynie drobne elementy nadajemy mu już nastoletniego wystroju.

Dla miłośników prostych rozwiązań oferujemy biurko Kiddy od belgijskiego VP Company, który tworzy meble z myślą o wielu etapach życia dziecka bądź Galaxy czy Smoozy od Parisot. VP Company ma w swej ofercie także bardzo stylową kolekcję Amori dla dziewcząt. Białe biurko z rustykalnymi elementami i otworami w kształcie serca, które pełnią funkcję uchwytów,  starszym dziewczynkom posłuży również jako toaletka.

Każde biurko wyposażone jest w szuflady dzięki czemu wszelkie akcesoria plastyczne czy kartki i kolorowanki mogą zostać schowane. Zyskujemy nie tylko ład i porządek, ale i przestrzeń w momencie gdy dziecko przy stoliczku chce zjeść np. przekąskę.

Meble do pokoju dziecka w strefie przechowywania.

Ostatnia część to strefa przechowywania. Mebelki dla dziecka w tej strefie to: szafy, komody, półki i regały oraz pojemniki na zabawki. To co ostatecznie zostanie wybrane to kwestia przede wszystkim metrażu. Dla jednych lepszym rozwiązaniem będzie pojemna szafa, a dla drugich komoda i półki. Jednak każdy pokój dla dwulatka powinien zostać wyposażony w pojemniki na zabawki. Nie ma co oszukiwać się, że kilkuletnie dziecko po skończonej zabawie będzie w rzędzie układało np. książeczki czy maskotki na półeczkach, ale już wrzucenie ich do pojemnika nie powinno stanowić żadnego problemu. Taki pojemnik oferuje np. francuski Gautier w kolekcji Manille.

W temacie szaf, do wyboru są: narożne, dwudrzwiowe bądź trzydrzwiowe. Narożną szafę oferuje Trasman-S, dwudrzwiową i trzydrzwiową np. VP Company w kolekcji Cindy i Stella. Z kolei Demeyere w kolekcji Reverso proponuje komody 3-szufladowe w kolorach biało-czerwonych bądź biało-niebieskich, a Gautier regał o unikalnym różowo-białym designu.

Ostateczny wybór to kwestia indywidualna, ale  jak zostało to już wspomniane niemal każdy producent i każda kolekcja ma w swej ofercie wszystkie niezbędne meble do pokoju dziecka. Dzięki czemu można zdecydować się na cały zestaw bądź wybrać poszczególne elementy.

Zapisz się do newslettera

Oferty maksymalnie 2x w miesiącu.
Możesz zrezygnować w każdym momencie.