Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jakie krzesło wybrać do pokoju dziecka?

Trudno wyobrazić sobie pokój dziecięcy bez krzesełek, foteli czy innego rodzaju siedzisk, które potrzebne są podczas odrabiania lekcji czy przyjmowania gości.

Małe dzieci - małe krzesełka, duże dzieci - duże i dużo. Bo życie towarzyskie z wiekiem zaczyna być coraz intensywniejsze i zdarza się tak, że kiedy do dziecka przychodzą znajomi, z domu znikają wszystkie sprzęty do siedzenia.Najważniejszym krzesłem codziennego użytku pozostaje jednak ergonomiczne siedzisko do biurka. To nauka pochłania najwięcej czasu i kręgosłup nie powinien na tym ucierpieć. Każde krzesło dziecięce dostępne w naszym sklepie to jakość oraz niepowtarzalna stylistyka - przekonajcie się sami. 

                                Łóżko dziecięce z biurkiem dla dziewczynki cascina, antyczny róż

Krzesło do biurka

Krzesło do biurka powinno mieć wygodne siedzisko i wysokie oparcie. Jeśli długie przesiadywanie przy biurku podczas odrabiania zadań domowych nie wiąże się z bólem i dyskomfortem, dziecku łatwiej się skupić i zapanować nad emocjami. Regulowana wysokość siedziska pozwala dostosować krzesło do indywidualnych potrzeb. O takim krześle śmiało można powiedzieć, że rośnie razem z dzieckiem. W nowoczesnych krzesłach do biurka nie stosuje się na oparciach - a często także siedziskach - wyłącznie pianki poliuretanowej, czyli popularnej gąbki, ale także specjalną elastyczną siateczkę, która przepuszcza powietrze. 

W zależności od upodobań oraz od aranżacji pokoju, powinniśmy pozwolić dziecku samodzielnie wybrać kolor krzesła. Jeśli naszej małej księżniczce marzy się krzesło w kwiaty, można kupić i takie - tapicerka wysokiej jakości to gwarancja, że siedzisko i oparcie długo będą wyglądały równie atrakcyjnie jak w dniu zakupu.  

 

                        Łóżko dziecięce z biurkiem dla chłopców Cascina,smoky blue

 

Garderoba 

Jeśli pokój dziewczynki zaaranżowany jest w stylu pałacowym, baśniowym - jeśli to pokój dla księżniczki, zapewne stoi w nim toaletka. Jako jej uzupełnienie przyda się krzesło tapicerowane w podobnym stylu albo ława. Oba elementy sprawią, że toaletka przypominać będzie garderobę gwiazdy. W ogóle krzesła i taborety tapicerowane wprowadzają do dziecięcych pokojów klimat buduarowy i sielankowy. Dziewczynki kochają takie klimaty i chętnie meblują swoje pokoje w nawiązaniu do stylu znanego im z disneyowskich opowieści o księżniczkach. W garderobie gwiazdy znajdzie się więc miejsce na atrakcyjne taborety, na których przyjaciółki właścicielki pokoju mogą się wygodnie usadowić, kiedy przyjdzie pora na babski wieczór albo piżamowe przejęcie. 

Dla kierowców rajdówek

Projektanci krzeseł mają także coś dla chłopców. Wygodne i stabilne krzesło z kolekcji Champion Racer to prawdziwa gratka dla amatorów wyścigów samochodowych. Siedzisko czerwonej ekoskóry z charakterystycznymi przeszyciami, nawiązuje kształtem do rajdowych foteli kubełkowych. Metalowa podstawa w kształcie pięcionogu na kółkach pozwala poczuć się podczas przemieszczania się na trasie biurko - półka z książkami niczym na torze wyścigowym. Duży udźwig krzesła pozwala używać go także rosłym i krzepkim nastolatkom. 

Dla przedszkolaków

Nie tylko starsze dzieci potrzebują wygodnych miejsc do siedzenia. Jeśli meblujemy pokój dla przedszkolaka, pamiętajmy o istnieniu miniaturowych krzesełek, taboretów i specjalnych  skrzyń na zabawki z wygodnym siedziskiem dla dzieci w wieku do pięciu lat. Zabawne bajkowe wzory małych krzesełek i taboretów są wprost wymarzone do pokoju kilkulatka. Można do nich dobrać równie atrakcyjne i wygodne stoliki. Ważne, żeby każe krzesło dla dziecka było ergonomiczne i stabilne.