Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jaki materac do łóżka dziecięcego?

Sen w rozwoju dziecka jest niezwykle ważnym elementem życia. Dlatego warto zadbać o jakość snu poprzez odpowiednie przygotowanie miejsca do spania. Oczekując na dziecko zwracamy uwagę na bardzo wiele rzeczy. Między innymi na łóżeczko dziecięce. Jednak łóżeczko to nie tylko rama, to przede wszystkim materac do spania. I ten aspekt jest tym, na którym warto się skupić. 

                                                           

                                   

 

 

Istota dobrej jakości materaca dla dzieci.

Decydując się na łóżeczko dla noworodka, kilkulatka czy nastolatka wybieramy ramy, kolorystykę, dodatki w postaci szuflad i często dobieramy materac taki, który już jest w zestawie. Nie poświęcamy zbyt wielkiej uwagi na jego parametry. Jest to ogromny błąd, bo o dobrej jakości snu decyduje w największym stopniu materac do spania. Źle dobrany i niepewnej jakości może przełożyć się na zdrowie dziecka. Dlatego materac dla dzieci powinien być dobrany tak by kręgosłup i kark miały odpowiednie podparcie. Za to odpowiada zarówno materiał z jakiego materac do spania został wykonany jak i jego grubość. Im dziecko jest starsze, tym ta grubość powinna być większa. Dla niemowlaka materac do 10 cm będzie odpowiedni, ale dla kilkulatka już nie. Taki materac nie będzie wstanie równomiernie rozłożyć ciężaru dziecka. 

Kolejne kwestie o których należy pamiętać to posiadane atesty i nowość materaca. O ile można pozwolić sobie na odkupienie ramy łóżka, o tyle materac dla dzieci musi być nowy. Używane, nawet te wyglądające na prawie nowe mogą posiadać odkształcenia niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale dające już się odczuć dziecku.

Rodzaje materacy do spania.

                                          Łóżko piętrowe dla dzieci z przestrzenią Shelter dąb

 

Oferta materacy dla dzieci jest bardzo szeroka i odnalezienie się w gąszczu różnorodności wcale nie jest tak prostą sprawą. Rodzajów wypełnienia w materacach do spania jest bardzo dużo i każdy materiał ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczyć można: piankę poliuretanową, piankę termoelastyczną, lateks, bambus i kokos, który występuje w postaci materacu piankowo-kokosowego albo gryczano-kokosowego. Materace dla dzieci kokosowe i gryczano-kokosowe są twardsze i sztywniejsze niż modele wykonane z pianki.

W Meble Aldo znaleźć można wiele materacy wykonanych z wysokiej jakości pianki. Materac dla dzieci ALDO I to dwustronny rdzeń wykonany z płyty poliuretanowej posiadający po obu stronach warstwy masujące z pianki. Jego całkowita grubość to 15 cm, a dostępne rozmiary to: 90x190, 90x200, 120x200, 140x200 i 80x200 cm. Jest to jeden z produktów czeskiego producenta. Firma D.P.V., s.r.o. zaliczana jest do grona największych producentów materacy w Czechach pomimo, że powstała stosunkowo niedawno bo w 2001 roku. Swą pozycję zawdzięcza wysokiej jakości i wytrzymałej piance używanej do produkcji materacy, co przekłada się na ich długą żywotność. Innym produktem tej firmy jest model ALDO II o grubości 13 cm i dostępnym w rozmiarach: 90x190, 90x195 i 90x200 cm. Zarówno materac do spania ALDO I jak i ALDO II to propozycje przeznaczone aż do 110 kg.

Jeśli poszukujemy rozwiązań dla najmłodszych dzieci w Aldo Meble znaleźć można dwa modele: materac Baby i Bambino od firmy Gumotex. Modele te wykonane zostały z pianki PUR i spełniają wymogi VOC oraz są zgodne z wymaganiami Öko-Tex Standard 100. Dostępne są w dwóch rozmiarach 120x60 i 140x70 cm, a ich grubość to 7 cm, dzięki czemu są odpowiednie dla dzieci do 3 roku życia.

Z kolei dla dorastającej młodzieży ciekawym rozwiązaniem jest materac Cilek o wymiarach 100x200 cm. Materac ten wykonany został z włókien bambusa, jest średniej twardości i posiada właściwości ergonomiczne. To wszystko sprawia, że materac dopasowuje się do osoby na nim śpiącej.

 

Materac dla dzieci do zadań specjalnych.

Na rynku mebli dla dzieci znaleźć można coraz więcej rozwiązań wielofunkcyjnych. Takim przykładem są między innymi łóżka z szufladami, które mogą posłużyć albo jako przestrzeń do przechowywania albo jako dodatkowe miejsce do spania. Jednak by spełnić drugi warunek potrzebny jest jeszcze materac o nietypowym rozmiarze. Na tej kwestii skupiła się czeska firma MORAVIA COMFORT, s.r.o. oferując materac do spania o wymiarach 90x195 o grubości 10 cm. Są to specjalnie przeznaczone materace do szuflad gdyż nie posiadają rdzenia, są bardzo elastyczne i miękkie. Wykonano je z pianki poliuretanowej i pasują do większości szuflad z oferty MORAVIA COMFORT. Dlatego jeśli poszukujemy rozwiązań z dodatkową możliwością przestrzeni do spania warto bliżej zapoznać się z ofertą tego producenta.