Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jaki będzie Państwa stół wigilijny?

Najważniejsze wydarzenie wieczoru wigilijnego odbywa się właśnie przy stole (dla tych najmniejszych oczywiście pod drzewkiem). W ten specjalny wieczór stół powinien być syto zastawiony, pełen przeróżnych przysmaków, a pomimo to powinien zapewnić wszystkim dostatek przestrzeni. Dzisiejszy artykuł powinien być źródłem inspiracji co do tego jak taki stół może wyglądać. Artykuł może być źródłem inspiracji nawet dla tych, którzy mają odpowiedni, i przez lata sprawdzony stół, bo nigdy nie wiadomo czy za rok rodzina nie powiększy się o o kolejnych członków. 

 

 

Nowoczesny stół jadalniany

Stoły jadalniane możemy w zasadzie podzielić na stałe (bez możliwości rozłożenia) i stoły rozkładane, z możliwością zmiany długości blatu. Stoły jadalniane dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wykonań. Można też wybierać z konstrukcji wykonanych z różnych materiałów. Do nowoczesnych wnętrz mamy do dyspozycji szereg nowoczesnych stołów, które cechuje nowoczesny wygląd i konstrukcja o szerokich możliwościach zastosowania.

 

  

 

Przykład nowoczesnego stołu widoczny jest na dołączonych zdjęciach. Możliwość poszerzenia powierzchni blatu znacznie zwiększa możliwości wykorzystania stołu, które docenimy zwłaszcza w wigilijny wieczór. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, przy stole wigilijnym każdy powinien mieć dostatek przestrzeni, tak by nikt nie musiał odchodzić od stołu. Ilości miejsc przy stole powinna też odpowiadać ilość wygodnych krzeseł i również ich wyborowi warto poświęcić trochę czasu. Dla rodzin z małymi dziećmi najbardziej odpowiednimi są krzesła z łatwo zmywalną powierzchnią i raczej nie powinny one posiadać drogiej tapicerki.

 

Nowoczesne stoły wykonane są w przeważającej mierze z płyt laminowanych lub płyt MDF i raczej rzadko spotykanym materiałem do produkcji nowoczesnych stołów jest lite drewno. Bardzo szeroka natomiast jest gama kolorów i każdy na pewno znajdzie odcień odpowiedni dla siebie. Dla zadowolonych ze swego stołu i nie zamierzających go zmieniać oferujemy kilka pomysłowych akcesoriów poszerzających możliwości stołowania. Bardzo praktycznym pomocnikiem może być stolik (barek) na kółkach umożliwiający ustawienie napojów, przypraw czy dostawek. Wykorzystaniem stolika uzyskamy dodatkową wolną przestrzeń, dostarczającą większego komfortu gościom lub pozwalającą na ustawienie dodatkowego krzesła.

 

                                                                               

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również stół francuskiego producenta przedstawiony na kolejnych zdjęciach. Konstrukcja którą możemy, w stanie złożonym, wykorzystać jako stolik do odkładania lub biurko, a po rozłożeniu mamy do dyspozycji stół jadalniany nawet dla ośmiu osób. Współczesne konstrukcje są w stanie rozwiązać wyposażenie mieszkać o dowolnym układzie wewnętrznym.

 

   

 

Na zdjęciach powyżej widoczny jest właśnie wspomniany rozkładany stół francuskiego producenta. Bardzo praktyczne rozwiązanie z prostym w obsłudze mechanizmem umożliwiającym rozłożenie stołu dosłownie w ciągu minuty. Rozwiązanie idealne dla właścicieli małych mieszkań.

 

 

Stół jadalniany w rustykalnym stylu

Meble rustykalne chyba najlepiej podkreślą świąteczną atmosferę wigilijną. Oferta rustykalnych stołów jadalnianych poszerza się z roku na rok i zyskuje coraz więcej zwolenników. Do stołów możemy dokupić szereg kolejnych elementów wyposażenia jadalni w stylu rustykalnym. Komody czy witryny potrafią w harmonijny sposób dotworzyć specyficzną atmosferę wnętrza. Drobnym minusem mebli rustykalnych jest potrzeba większej przestrzeni spowodowana brakiem możliwości rozłożenia stołu.

 

  

 

Mamy nadzieję że dzisiejszy artykuł, przynajmniej częściowo, spełnił swoje zadanie i stał się źródłem inspiracji przynajmniej dla części czytelników. Na zakończenie życzymy Państwu Wesołych Świąt spędzonych przy bogato zastawionym stole w gronie najbliższych.