Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jaka szafa dla dziecka do pokoju?

Szafa do pokoju dziecka nie musi być przepastna, ale powinna być pojemna i funkcjonalnie zaprojektowana. Im młodsze dziecko, tym wygodniej, żeby obok części przeznaczonej na ubrania wiszące na relingu była taż część z półkami oraz nisko zlokalizowane szuflady.

Takie rozwiązanie umożliwia niewielkiemu wzrostem maluchowi układanie własnych ubranek na miejscu i proszenie o pomoc - albo korzystanie z krzesła - tylko wtedy, kiedy w grę wchodzi powieszenie czegoś na wieszaku.To ważne, żeby dziecko od najmłodszych lat uczyło się dbać o swoją garderobę i miało świadomość, że porządek znacznie ułatwia życie i sprawia, że codzienne rytuały pielęgnacyjne to przyjemność, a nie wyścig z czasem i walka z bałaganem. 

   Pokój dziecięcy dla trójki dzieci - kolekcja Bo7 cascina, biały

Biała, kolorowa, z nadstawką?

Ale na początku naszej przygody z pokojem dziecięcym zawsze jest pytanie o to jak urządzić pomieszczenie dla niemowlaka, który przecież przez jakiś czas z szafy samodzielnie korzystał nie będzie. Już na tym etapie trzeba zdać sobie sprawę, że okres niemowlęctwa trwa naprawdę krótko, a kiedy tylko dziecko stanie na własnych nogach - czyli w okolicy pierwszego roku życia - natychmiast zacznie otwierać wszystkie szafy i szafki. Oznacza to, że szafa do pokoju niemowlaka powinna być już wtedy odpowiednio zabezpieczona.

Nawet się nie obejrzymy, jak nasz roczniak stanie się przedszkolakiem i wtedy dostęp do szafy wiązał się będzie z koniecznością odpowiedniego zagospodarowania półek i wieszaków.

                                             Pokój dziecięcy z łóżkiem piętrowym Shelter maxi

Tradycyjnie chętnie wybieramy do dziecięcych pokojów jasne meble. Szafa biała albo w żywych nasyconych kolorach idealnie wpasuje się w aranżację każdego pokoju dziecięcego. Warto pamiętać, że jeśli nie chcemy szybko kupować nowej szafy, dobrze wybrać model z nadstawką. Dodatkowe elementy można zamontować od razu albo kiedy dziecko będzie potrzebowało dodatkowego miejsca do przechowywania ubrań lub kiedy będzie na tyle wysokie, że dodatkowe pawlacze będą w zasięgu jego rąk. Obok szaf dwudrzwiowych można kupić także modele większe - trzydrzwiowe lub z drzwiami przesuwnymi. 

Oryginalna, niepowtarzalna

Doskonałym rozwiązaniem jest szafa narożna. To naprawdę pojemny model, który nie zajmuje tak dużo miejsca jak tradycyjna szafa ubraniowa. Jeśli pokój naszego dziecka jest mały i każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, szafa narożna sprawia, że pomieszczenie nie jest zagracone, a wszystkie elementy garderoby znajdują bez problemu swoje miejsce. Jeśli natomiast pokój dziecięcy jest sporych rozmiarów, warto kupić szafę zabawną i oryginalną, która będzie eksponowana na widoku. Ciekawym pomysłem jest szafa w kształcie dystrybutora paliwa albo tradycyjnej brytyjskiej budki telefonicznej. Taki oryginalny mebel jest w stanie zmotywować nawet największego bałaganiarza do utrzymania nienagannego porządku. 

 

                  Łóżko piętrowe Flip - jasny dąb, białyObok szaf pasujących do każdego wnętrza, możemy także wybierać spośród modeli stworzonych specjalnie z myślą o chłopcach albo dziewczynkach. Przesądza oczywiście kolorystyka. Małe dziewczynki lubią aranżować pokoje w baśniowym stylu - naśladując stylistykę panującą w filmach o ich ukochanych królewnach czy wróżkach, chętnie otaczają się przedmiotami w kolorze różowym albo jasnofioletowym. Chłopcy natomiast gustują w kolorach ciemniejszych albo w detalach związanych ze sportem.