Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak zaoszczędzić przestrzeń w pokoju dziecięcym?

Istnieje kilka sposobów aranżacji pokoju dziecięcego, gwarantujących dostateczną ilość przestrzeni do gier i zabaw. Zwłaszcza w pokoju dziecięcym warto pamiętać o tym by pokój nie był przepełniony meblami. Każdy zbędny mebel zmniejsza przestrzeń do gier i zabaw, a zarazem zwiększa ryzyko wypadku. Tematem dzisiejszego artykułu jest odpowiedni wybór mebli do wyposażenia pokoju dziecięcego. Mając do dyspozycji pomieszczenie z ograniczoną przestrzenią, największą oszczędność przestrzeni możemy uzyskać przez odpowiedni wybór łóżka. Najodpowiedniejszym, pod tym kątem, rozwiązaniem dla jednego dziecka jest łóżko wielofunkcyjne z wysuwanym biurkiem. Rozwiązaniem dla dwójki, czy nawet trójki dzieci jest łóżko piętrowe z masą przestrzeni do przechowywania czy odkładania. Co więc są w stanie zaoferować współczesne meble dziecięce?

 

 

Aranżacja małego pokoju dziecięcego dla jednego dziecka

Zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, lub pomieszczeniach o złożonym układzie, aranżacja wygodnego, komfortowego i bezpiecznego pokoju dziecięcego może być nie lada wyzwaniem. Dzięki szerokiej ofercie pomysłowych konstrukcji mebli dziecięcych, można jednak taki problem rozwiązać. Jak już wspominaliśmy na wstępie najwięcej przestrzeni pozwoli nam zaoszczędzić odpowiednia konstrukcja łóżka. Najodpowiedniejszymi dla jednego dziecka są konstrukcje wielofunkcyjne, wykorzystujące przestrzeń pod łóżkiem do ustawienia biurka, komody, półek, regałów czy nawet szaf. Kolejnym rozwiązaniem może być łóżko piętrowe dla jednej osoby, które w podobny sposób wykorzystuje przestrzeń, oferując jej jednak znacznie więcej. Obie wspomniane konstrukcje w identyczny sposób oszczędzają przestrzeń, różnią się jednak układem, konstrukcję i wyglądem.

 

   

 

Na pierwszym z dołączonych zdjęć przedstawiony jest projekt pokoju dziecięcego dla dziewcząt francuskiego producenta, wykorzystujący łóżko wielofunkcyjne Biotiful. Łóżko oprócz miejsca do spania posiada wysuwane biurko, półki i regał do odkładania, oraz bardzo atrakcyjny (typowo dziewczęcy) wygląd. Na drugim z dołączonych zdjęć widoczne jest łóżko piętrowe kolekcji Pino belgijskiego producenta. W przestrzeni pod łóżkiem, w całej jego długości, umieszczone jest biurko uzupełnione półkami. Obie przedstawione konstrukcje zaoszczędzą nam co najmniej przestrzeń potrzebną do ustawienia biurka. Tylko w ten sposób zaoszczędzimy więc sporą powierzchnię pokoju dziecięcego, obie konstrukcje posiadają jednak dodatkową przestrzeń do przechowywania.

 

Kolejnym rozwiązaniem, tym razem raczej dla studentów i nastolatków, jest komfortowe łóżko o powierzchni spania 140x200 cm i ogromnej przestrzeni do przechowywania, z powodzeniem zastępującej nawet szafę. Także ta konstrukcja umiejętnie wykorzystuje przestrzeń pod łóżkiem, oferując zaskakującą ilość przestrzeni do przechowywania. Pomysłowość konstrukcji łóżka SpaceUp francuskiego producenta, można ocenić na kolejnym zdjęciu.

 

                                                                  

 

Łóżko posiada podnoszoną konstrukcję stelaża z materacem, umożliwiającą komfortowy dostęp do przestrzeni do przechowywania. Wnętrze łóżka ukrywa masę szuflad i półek, mających na celu zastąpienie obszernej szafy. Z jednej strony łóżka producent dodatkowo umieścił szereg półek mogących zastąpić regał lub biblioteczkę.

 

 

Zařizujeme malý dětský pokoj pro dvě či tři děti

Idealnym rozwiązaniem zadania umieszczonego w tytule, są oczywiście łóżka piętrowe. Niektóre łóżka piętrowe posiadają szufladę z możliwością wykorzystania jej nie tylko jako przestrzeń do przechowywania, ale również jako dodatkowe miejsce do spania. To chyba najprostszy sposób aranżacji pokoju dziecięcego dla trójki dzieci. Współczesne łóżka piętrowe oprócz miejsc do spania (dla dwójki, czy nawet trójki dzieci) oferują sporo przestrzeni do przechowywania w formie półek, regałów czy nawet szaf. Oferta jest naprawdę bardzo szeroka, a wybierać możemy z przeróżnych wykonań i układów. Istnieją łóżka piętrowe z możliwością ustawienia łóżek pod kątem prostym (co ułatwia na przykład wykorzystanie narożników). Przykłady różnych konstrukcji piętrowych przedstawiamy na zdjęciach.

 

  

 

Zastosowaniem łóżka piętrowego zaoszczędzimy powierzchnię potrzebną do ustawienia dwu lub trzech pojedynczych łóżek. Integralną częścią składową łóżek piętrowych są barierki bezpieczeństwa po obwodzie górnego łóżka. Większość współczesnych konstrukcji łóżek piętrowych bywa częścią składową kolekcji mebli dziecięcych, co ułatwia kompletne wyposażenie pokoju dziecięcego w identycznym stylu.

 

Dodatkowym plusem łóżek piętrowych z dodatkowym (trzecim) miejscem do spania jest fakt, że szuflada może być w ciągu dnia zasunięta pod łóżkiem co zwolni kolejną przestrzeń do gier i zabaw, a wysuwana jest tylko wieczorem na czas snu. Szuflada może być wykorzystana tylko jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Możliwości jest naprawdę sporo i mamy nadzieję, że w ofercie naszego sklepu każdy znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązanie.