Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla trójki dzieci?

Z naszego doświadczenia wiemy, że wielu klientów rozwiązuje podobny problem. Jedno pomieszczenie o ograniczonej przestrzeni do aranżacji pokoju dziecięcego. Jak więc wyposażyć pokój dla dwojga, czy nawet trojga dzieci, tak by zapewnił komfortowe miejsce do spania, pozostawiając dostateczną przestrzeń do gier i zabaw? Do tego z reguły dochodzi różnica wieku, kiedy starsze z dzieci uczęszcza już do szkoły i związane z tym kolejne wyposażenie pokoju dziecięcego. Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie rozwiązywaniu podobnych problemów, czyli maksymalnej oszczędności przestrzeni pokoju dziecięcego.

 

 

Rozwiązaniem jest właściwy wybór łóżka

Najwięcej przestrzeni w pokoju dziecicym możemy zaoszczędzić przez zastosowanie łóżka piętrowego z przestrzenią do przechowywania. Do dyspozycji są nawet łóżka piętrowe oferujące miejsce do spania nawet dla trójki dzieci, czyli łóżka piętrowe z szufladą pod dolnym łóżkiem wykorzystaną jako dodatkowe miejsce do spania. Po dorośnięciu najstarszego z dzieci, szuflada może być wykorzystana do przechowywania dla pozostałej dwójki.

 

  

 

Na dołączonych zdjęciach widoczne są właśnie rozwiązania podobnego typu, oszczędzające maksimum przestrzeni pokoju dziecięcego. W porównaniu z ustawieniem trzech pojedynczych łóżek oszczędność przestrzeni jest naprawdę ogromna. Trzeba pamiętać o potrzebie ustawienia w pokoju dziecięcym kolejnych mebli, takich jak biurka, komody, czy szafy, które również zajmują sporą przestrzeń. Łóżka na dołączonych zdjęciach oprócz miejsc do spania oferują również ograniczoną przestrzeń do przechowywania i odkładania w postaci półek. Wzdłuż łóżek i pod schodkami. Bardzo praktyczne i oszczędne rozwiązanie francuskiego producenta. Do małych pomieszczeń rozwiązanie wręcz idealne.

 

Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań nie mogących, lub nie chcących skorzystać z łóżka piętrowego, mamy również rozwiązanie. Co prawda tylko dla dwójki dzieci, ale również bardzo oszczędne pod względem wykorzystania przestrzeni. Oferujemy rozwiązanie w postaci łóżka z szufladą pod łóżko jako dodatkowym miejscem do spania. Rozwiązaniem dla trójki dzieci może być umieszczenie w pokoju dziecięcym drugiego (zwykłego jednoosobowego) łóżka o identycznym wyglądzie. I w tym układzie zaoszczędzimy przestrzeń co najmniej na jedno łóżko.

 

                                                                        

 

Na zdjęciu powyżej przedstawiamy taki właśnie projekt oferujący w dodatku przestrzeń do przechowywania w środkowej części pomiędzy łóżkami. Nowoczesny design francuskiego producenta. Do dyspozycji są również kolejne rozwiązania.

 

 

Łóżko piętrowe z biurkiem

Kolejną opcją jest łóżko piętrowe oferujące dwa miejsca do spania, ale konstrukcja obejmuje zintegrowane biurko i mnóstwo przestrzeni do przechowywania. Zaoszczędzimy więc przestrzeń konieczną do ustawienia biurka. Mamy również do dyspozycji konstrukcję łóżka z możliwością złożenia w dolnego łóżka w ciągu dnia do formy praktycznego fotela, co umożliwia na dodatkową oszczędność przestrzeni.

 

  

 

Dla trzeciego dziecka wystarczy nabyć zwykłe pojedyncze łóżko o identycznym wyglądzie. Dodatkowym plusem rozwiązań widocznych na zdjęciach powyżej, to fakt, że konstrukcja wykonana jest z litego drewna, co gwarantuje nieszkodliwość dla zdrowia. Oferta konstrukcji oszczędzających drogocenną przestrzeń pokoju dziecięcego jest cała masa. Również trójka dzieci może czuć się komfortowo i wygonie nawet w naprawdę małym pokoju.

 

Oczywiście nie zapominamy również o klientach, którzy mają możliwość zaoferowania własnego pokoju dla każdego dziecka i mamy w naszej ofercie wiele zestawów do kompletnego wyposażenia pokoju dziecięcego dla jednego dziecka, ale o tym opowiemy dokładniej w którymś z następnych artykułów.