Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak wybrać właściwe łóżko?

Poszukują Państwo odpowiedniego miejsca do spania? Jesteś singlem i poszukujesz łóżka tylko dla siebie, czy poszukujesz łóżka dla pary? Masz do dyspozycji me pomieszczenie do aranżacji sypialni, czy też dysponujesz ogromną przestrzenią? Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania, czy raczej ekskluzywny wygląd łóżka? Takie i wiele kolejnych pytań nasuwa się często podczas wyboru nowego łóżka.. Trzymając się przysłowia jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz, wiemy że wybór wcale nie jest prosty. Jakościowy sen w odpowiednio dobranym łóżku czy jego brak stanowią ogromną różnicę i raczej trudno dobre samopoczucie i zapał do pracy, będąc zmęczonym i nie wyspanym. Wyborowi odpowiedniego łóżka warto więc poświęcić trochę czasu. W dzisiejszym artykule spróbujemy przybliżyć Państwu aktualne możliwości.

 

 

Łóżko dla jednej osoby, 140x200 cm

Dla singli budujących karierę zawodową i na razie nie planujących założenia rodziny, idealną jest powierzchnia spania 140x200 cm. Powierzchnia oferująca wystarczający komfort. Mile widziana jest również dodatkowa przestrzeń do przechowywania w formie szuflad i półek, zwłaszcza do wynajmowanych na okres przejściowa mieszkań, gdzie z sukcesem mogą zastąpić wiele innych mebli typu szafa, komoda czy regał. Oferta takich właśnie łóżek jest dosyć szeroka, a niektóre konstrukcje mogą naprawdę zaskoczyć ogromem oferowanej przestrzeni.

 

  

 

Oferta jest naprawdę szeroka i różniąca się przede wszystkim wielkością i układem przestrzeni do przechowywania. Mając do dyspozycji własne mieszkanie o większej powierzchni możemy sobie pozwolić na dokupienie kolejnych mebli i wystarczy nam zwykłe łóżko z szufladą na pościel. Ów odwrotnym wypadku, kiedy z trudem mieścimy w pomieszczeniu cokolwiek poza łóżkiem, na pewno warto zapoznać się z konstrukcjami przedstawionymi na dołączonych zdjęciach. Widoczne na pierwszym zdjęciu łóżko z podnoszoną ramą materaca jest naprawdę w stanie zastąpić nawet obszerną szafę, a z pewnością komodę i regał. Mnóstwo półek umieszczonych w przestrzeni pod łóżkiem oferuje przestrzeń nie spotykaną u innych konstrukcji.

 

 

Łóżko dla par, 160x200 cm

Dla wszystkich par mieszkających razem potrzebne jest wygodne i komfortowe łóżko, powierzchnia spania 160x200 cm jest pod tym względem optymalna. Również łóżka podwójne dostępne są z przestrzenią do przechowywania. Bardzo popularne są łóżka z dostawkami i zawieszonymi stolikami nocnymi. Pod kątem designu coraz bardziej popularne są nowoczesne konstrukcje z oświetleniem LED. Bardzo popularne są również łóżka podwójne z litego drewna w stylu rustykalnym.

 

   

 

Pod kątem kolorystyki najpopularniejszym kolorem jest biały i coraz bardziej zyskujące na popularności imitacje drewna. Pary mieszkające razem oprócz łóżka potrzebują również kolejne elementy wyposażenia sypialni. Trudno sobie chyba wyobrazić sypialnię bez stolików nocnych, komody lub szafy. Przykłady kompletnych zestawów sypialni prezentujemy na dołączonych zdjęciach. Zakup kompletnego zestawu niesie ze sobą z reguły oszczędność znacznych środków finansowych, zaś możliwość zakupu pojedynczych elementów umożliwia stopniowe wyposażenie bez potrzeby ogromnych inwestycji początkowych.

 

 

Łóżko dla wymagających, 180x200 cm

Mając do dyspozycji dostateczną przestrzeń możemy sobie pozwolić na dodatkowy komfort w formie łóżka o powierzchni spania 180x200 cm. Trzeba liczyć się z tym, że powierzchnia spania nie stanowi kompletnego rozmiaru łóżka i w zależności od jego konstrukcji potrzebna jest odpowiednio większa przestrzeń. Łóżko z dostawką i zawieszonymi stolikami nocnymi może zabrać naprawdę dużą przestrzeń. Zakup takiego łóżka warto więc dokładnie przeanalizować i zważyć.

 

                                                                                

 

Wręcz odwrotni podchodzimy do problemu w wypadku prawie nie ograniczonej przestrzeni sypialni, bo w takim układzie łóżko podwójne większych rozmiarów idealnie wypełnia wolną przestrzeń, nie zmuszając nas do zakupu zbędnych mebli. Oferta tak obszernych łóżek nie jest co prawda tak duża jak klasycznych łóżek podwójnych 160x200 cm, ale i tak jest z czego wybierać. Również te łóżka są dostępne z szufladami i dostawkami (jak to widoczne na zdjęciu). Trzeba jednak pamiętać, że łóżko może być tylko tak jakościowe jak materac w nim umieszczony i warto również poświęcić trochę czasu wyborowi odpowiedniej jakości materacy.