Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak wybrać odpowiednie biurko do pracy w domu?

Biurko a nawet kilka biurek w domu czy mieszkaniu to już prawie standard. Biurko to w zasadzie integralna część pokoju dziecięcego, ale często potrzebują go nie tylko dzieci lecz również rodzice. Z rozwojem ogólnej komputeryzacji rośnie również oferta biurek komputerowych przeznaczonych nie tylko do biur, ale coraz częściej do domów i mieszkań. W ofercie producentów znajdziemy naprawdę malutkie biurka do okazyjnego tylko wykorzystania, ale także szeroką gamę biurek do codziennej pracy. Tematem dzisiejszego artykułu będą biurka przeznaczone do instalacji w osobnym pomieszczeniu, lecz wręcz odwrotnie dostosowane do umieszczenia w pomieszczeniach pierwotnie przeznaczonych do zupełnie innych celów.

 

 

Biurko wykorzystywane okazyjnie

Jeżeli należą Państwo do grupy osób nie pracujących w domu a z komputera domowego korzystają Państwo talko sporadycznie, to zapewne zadowolą się Państwo prostym biurkiem do salonu czy przedpokoju. Biurko tego typu można umieścić w zasadzie w dowolnym pomieszczeniu, ale gorąco polecamy pominąć sypialnię. Sypialnia to miejsce przeznaczone do wypoczynku i regeneracji i nie powinno się w niej raczej umieszczać sprzętu RTV typu telewizor, lub komputer. Do sporadycznego korzystania z komputera (wiadomości, poczta, bank) wystarczy naprawdę proste biurko niewielkich rozmiarów, nie zajmujące wiele przestrzeni.

 

  

 

Na dołączonych zdjęciach widoczne są dwie takie konstrukcje. Prosta konstrukcja małych rozmiarów, ale dysponująca przestrzenią do przechowywania dokumentów i akcesoriów. Idealne rozwiązania do okazyjnego korzystania z komputerów.

 

 

Biurko do codziennej pracy

Pracując i korzystając z komputera w domu często i intensywnie, będziemy potrzebować obszerniejsze biurko z większą ilością przestrzeni do odkładania i przechowywania. Jak już wspomnieliśmy na początku, tematem dzisiejszego artykułu jest tworzenie miejsca pracy w pomieszczeniach pierwotnie przeznaczanych do innych celów. Często też w takim prowizorycznie stworzonym miejscu pracy o biurko muszą się dzielić dwie dorosłe osoby. Pogodzenie zapotrzebowania na dużą przestrzeń do przechowywania z małą przestrzenią pomieszczenia może być problematyczne. Jednym ze sposobów rozwiązania są dostawki, półki czy regały, wykorzystujące poziomy ponad blatem biurka.

 

  

 

Na dołączonych zdjęciach prezentujemy dwa przykłady takich rozwiązań. Dla grupy szczęśliwych posiadaczy dostatecznej przestrzeni, odpowiednim rozwiązaniem będą obszerniejsze biurka z blatem dużych rozmiarów i wieloma szufladami i skrzynkami do dyspozycji, takich jak na przykład te na zdjęciach poniżej.

 

  

 

Przedstawione dzisiaj biurka to oczywiście tylko nieznaczna część naszej oferty, dotyczącej tylko części możliwych zastosowań, bo oprócz dzisiaj prezentowanych rozwiązań istnieją również biurka potrafiące w znacznym stopniu podkreślić, lub całkowicie zmienić styl i charakter wnętrza, jak chociaż by widoczne poniżej biurko z litego drewna w stylu rustykalnym. Masywny mebel z drewna sosnowego oferujący nie tylko komfortowe miejsce pracy, ale również reprezentujące swoisty charakter i styl, ale o tym spróbujemy szerzej opisać w którymś z następnych artykułów.

 

                                                                       

 

Wybierając biurko warto poświęcić wyborowi dostateczną ilość energii i czasu, tak by nie tylko spełniało wszelki kładzione na nim wymagania, ale było również eleganckie i przypadło nam do gustu. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie wygodne i komfortowe miejsce pracy.