Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak wybrać biurko?

Podstawowym parametrem odpowiedniego wyboru biurka jest jego wysokość. Dla dzieci, których organizm bardzo szybko się rozwija, idealnym rozwiązaniem są biurka z możliwością regulacji wysokości i kąta nachylenia blatu. Kupując biurko bez możliwości regulacji wysokości, by uniknąć nadwyrężania pleców i bólów z tym związanych, kupujemy raczej wyższe biurko, ale bez przesady, zbyt wysokie biurko tak samo może spowodować problemy zdrowotne. Współczesne konstrukcje biurek są już w pełni dostosowane do potrzeb dzisiejszych użytkowników i większość biurek posiada półkę na klawiaturę komputera i otwory do podłączenia kabli sieciowych. W ofercie sklepu Meble Aldo znajdą Państwo szereg biurek dziecięcych z możliwością regulacji niemieckiego producenta.

 

 

 

Dziecięce biurka

Dla przyszłych pierwszoklasistów i pierwszoklasistek, przygotowaliśmy specjalne zestawy biurka, krzesła i kontenera z szufladami. Zestaw dopasowany pod względem wyglądu i praktycznego zastosowania. Specjalnie kolorystycznie dopasowane zestawy dla dziewcząt i dla chłopców. Dzięki możliwości regulacji wysokości blatu i kąta nachylenia, biurko może z powodzeniem spełniać swoje zadania od pierwszej klasy aż do szkoły średniej. Zawsze idealnie dopasowane do aktualnego wzrostu dziecka.

Niemiecki producent kładzie nacisk na jakość. Jakość daną nie tylko typową niemiecką dokładnością wykonania, ale także doborem odpowiedniej jakości materiałów.

 

- zakres wysokości blatu biurka 62 - 93 cm
- powierzchnia blatu o wymiarach 109 x 55 cm z możliwością regulacji kąta nachylenia
- kontener Pierre wysokości 65 cm szerokości 40 cm i głębokości 36 cm
- mobilny kontener na kółkach z sześcioma szufladami
- krzesło dziecię Pezzi z możliwością regulacji wysokości siedzenia, wysokość w zakresie 85-97 cm
- materiał wykorzystany do produkcji biurka i kontenera to płyta MDF i drewno sosnowe
- dostawa w częściach z koniecznością montażu według instrukcji
- darmowy transport na terenie całego kraju 

 Istnieje również możliwość nabycia podobnych zestawów bez kontenera. Te promocyjne zestawy pozwalają na zaoszczędzenie środków i są wystarczające dla pierwszoklasistów.

Biurka do biura i gabinetu

Także dla tej kategorii oferta jest bardzo szeroka. Wybierać można z klasycznych czy narożnych konstrukcji. Także do biurek w pracy czy domowym gabinecie należy pamiętać o jakościowym krześle biurowym.

 

 

Ważnym elementem jest również głębokość biurka, decydujący o umieszczeniu monitora. Polecana odległość o ekranu monitora to 60 cm. Głębokość blatu powinna więc być co najmniej 70 – 80 cm. Oczywiście odległość ta może się zmieniać w zależności na przekątnej ekranu,a w wypadku małych pomieszczeń możemy zastosować konstrukcję narożną.

Ważnym elementem jest również dostateczna przestrzeń na nogi. Szuflady i półki umieszczone pod blatem biurka nie powinny ograniczyć swobodnego ruchu nóg..
Równie ważne jak samo biurko jest odpowiednie krzesło biurowe. Oba meble muszą być wzajemnie dostosowane i powinny się uzupełniać i współdziałać. Wzajemne dopasowanie można sprawdzić w bardzo prosty sposób, U poprawnie dopasowanego biurka i krzesła, ręce oparte o blat powinny być ustawione pod kątem 90 stopni.

 

 

Krzesło powinno mieć możliwość regulacji wysokości, droższe modele mają również możliwość regulacji oparcia rąk. Podczas pracy plecy powinny być oparte, co jest bardzo ważne dla poprawnego rozwoju i warto przyzwyczaić dziecko to tego sposobu siedzenia. Krzesło powinno być wygodne i żaden z jego elementów nie powinien uciskać siedzącego, zwłaszcza uciskająca twarda przednia część siedzenia może być przyczyną żylaków.