Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak wkomponować jadalnię do salonu?

O ile nie mają Państwo do dyspozycji osobnego pokoju na jadalnię a kuchnia nie wydaje się odpowiednia do przyjmowania gości, to nie ma innego wyjścia jak stworzenie przyjemnego kąta do stołowania w salonie. Talko jak to osiągnąć? Dzisiejsza oferta mebli to przede wszystkim systemy składające się z modułów w identycznym wzornictwie i kolorystyce, które łatwo można wzajemnie dostosować. Rozwiązanie więc nie musi stanowić większego problemu. Pokażemy Państwu kilka kolekcji z jadalnią elegancko zakomponowaną do salonu.

 

 

Jadalnia w małym salonie

Jako pierwszą pokażemy państwu sytuację (bardzo często spotykaną) , kiedy mamy do dyspozycji mały salon. Rozwiązaniem problemu małej przestrzeni może być maksymalne wykorzystanie pustych ścian. Większość producentów oferuje szeroką gamę mebli do małych wnętrz, takich jak podwieszane skrzynki i witryny, które zawieszone na ścianie umożliwiają wykorzystanie przedtem nie zagospodarowanej przestrzeni. Do witryn, skrzynek i półek można umieścić zastawę stołową, szklanki, filiżanki i mnóstwo innych rzeczy. Możemy też wykorzystać składany stół, który według potrzeb możemy składać i rozkładać. Wybierać można z wielu wzorów i kolorów a doborem odpowiedniego odcienia można osiągnąć optycznego powiększenia pokoju.

 

    

 

Na zdjęciach przedstawiamy dwa projekty z wykorzystaniem opisanych pierwiastków. Chodzi o kolekcje Travis i Malt francuskiego producenta. Pierwsza propozycja to rozwiązanie do naprawdę małych salonów i wariant w którym kanapa ustępuje miejsca zestawowi stołu z krzesłami, uzupełnionemu o meblościankę z elegancko zakomponowanym telewizorem. Druga propozycja to umiejscowienie tradycyjnej jadalni w części salonu, nie brakuje przestronnej komody i półek na ścianie. Jeżeli chcą państwo by jadalnia była w pełni dostosowana do reszty salonu to na zdjęciach poniżej pokazujemy wnętrza w identycznym stylu.

 

    

 

Kolekcje, które oferują elementy do wyposażenia jadalni i salonu w identycznym stylu jest wiele. Naprawdę jest z czego wybierać. Meble te często są nie tylko nowoczesne ale w pełni funkcjonalne i często zaskakują dodatkowymi schowkami do przechowywania różnych rzeczy..

 

 

Jadalnia w dużym salonie

Jak za każdym razem, kiedy mamy do dyspozycji większą przestrzeń, to rosną również możliwości jej wykorzystania i nie ma ograniczeń dla naszej fantazji. Rzecz jasna, musimy się liczyć z trochę wyższymi kosztami. Bardzo popularne ostatnio są duże otwarte przestrzenie, tak zwane „open space“. Do koncepcji takich otwartych przestrzeni idealnie nadaje się bezpośrednie połączenie kuchni, jadalni i salonu. Na zdjęciach poniżej pokazujemy jak harmonijnie połączyć w całość te trzy różne wnętrza, na przykładzie kolekcji Ceram.

 

    

 

Jak widać na zdjęciach połączenie jadalni i salonu nie stanowi żadnego problemu i jeżeli na taką przestrzeń nawiązuje kuchnia, wystarczy z szerokiej oferty zastawów kuchennych dobrać odpowiednie połączenie nowoczesnego designu w białym kolorze.

 

 

Dzięki szerokiej ofercie rozwiązanie problemu polega tylko na odpowiednim doborze poszczególnych elementów. W żadnym jednak wypadku nie należy stawiać tylko na nowoczesne wzornictwo czy biały kolor. W końcu to Państwo decydują o tym jak będą wyglądać wnętrza domu. Nic nie stoi na przeszkodzie by odpowiednio dobrać meble w innym stylu lub kolorystyce..