Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak umieścić telewizor w salonie

Podstawowe dwa sposoby to zawieszenie telewizora na ścianie lub umieszczenie na stoliku. Którą z opcji wykorzystać zależy od możliwości przestrzennych i gustu klienta. W każdym wypadku do obu opcji potrzebny będzie nam stolik lub komoda do umieszczenia sprzętu RTV współpracującego z telewizorem. Nawet telewizor zawieszony na ścianie będzie prawdopodobnie współpracować z odtwarzaczem DVD, tunerem satelitarnym, konsolą do gier czy zestawem kina domowego. Jakie więc mamy możliwości umieszczenia sprzętu RTV w salonie. To właśnie temat przewodni dzisiejszego artykułu.

 

 

Stolik RTV to klasyka

Dokładnie tak, stolik RTV to mebel z którym spotykamy się prawie tak długo jak z samym telewizorem, czyli kilka dziesięcioleci. Z rozwojem techniki i mieniącymi się rozmiarami i wyglądem telewizorów, mienią się również kształty i konstrukcje stolików. W uproszczeniu można powiedzieć, że są niższe i dłuższe, czyli dostosowane do rozmiarów współczesnych telewizorów. Również sprzęt współpracujący z telewizorem znacznie zmniejszył swoje rozmiary i jeden współczesny zestaw kina domowego z sukcesem zastąpi kilka urządzeń. Jeżeli zdecydowali się Państwo na ustawienie telewizora na stoliku, trzeba liczyć się dodatkową przestrzenią do ustawieniu współdziałającego sprzętu RTV. Zwłaszcza dla osób fascynujących się elektroniką i często podłączających coraz to nowe nabytki w tej dziedzinie, ustawienie na stoliku znacznie ułatwia to podłączanie w stosunku do zawieszenia na ścianie. Bardzo praktyczne są też zamykane szafki czy szuflady. Współczesne konstrukcje oferują z reguły ogromną przestrzeń do odkładania i przechowywania, często również posiadają nowoczesne podświetlenie LED, ale w ofercie znaleźć można również stoliki w stylu retro lub stoliki rustykalne.

 

       

Na dołączonych zdjęciach łatwo ocenić wygląd współczesnych nowoczesnych stolików RTV ,ale także stylowych z elementami rustykalnymi. Również oferta stosowanych odcieni i rodzajów materiału jest bardzo szeroka. Dużym atutem współczesnych stolików jest to, że z reguły oferowane są w ramach kolekcji mebli do salonu i mamy możliwość kompletnie wyposażyć salon w identycznym stylu. Można również zamawiać kompletne zestawy lub skorzystać z możliwości zakupu pojedynczych elementów. Stoliki prezentowane na zdjęciach dostosowane są również do współpracy z telewizorem zawieszonym na ścianie.

 

 

Meblościanki RTV to nowy trend

Meblościanki RTV można w skrócie opisać jako zminimalizowaną (pod względem rozmiarów) meblościankę z możliwością umieszczenia telewizora. Typowe meblościanki popularne przed laty były w zasadzie zestawem wielu mebli połączonych w jedną całość ustawioną pod ścianą. Rozwiązanie praktyczne bo kompletne umeblowanie salonu zajmowało tylko jedną ścianę, ale raczej się nie sprawdza w dzisiejszych czasach. Współczesne meblościanki RTV oferują odpowiednią przestrzeń pod telewizor, a dodatkowo dysponują wystarczającą przestrzenią do przechowywania i odkładania co najlepiej dokumentują dołączone zdjęcia.

 

  

 

Meblościanki RTV są idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń jakimi z reguły dysponują mieszkania w blokach. Jak już wspominaliśmy meblościanki RTV oferują wiele miejsc do przechowywania, wykorzystując do tego celu minimalną przestrzeń. Wybierając tego typu meblościankę, jej cena związana jest ze złożonością konstrukcji i zastosowanym materiałem. Pierwsza z pokazanych, to meblościanka Duke w bardzo atrakcyjnej cenie, wykonana z płyty laminowanej. Drugi projekt to meblościanka z kolekcji Ceram. Meblościanka większych rozmiarów niż poprzednia i co za tym idzie oferująca większą przestrzeń do przechowywania. Również wykończenie w wysokim połysku należy do kosztowniejszych rozwiązań.

 

Do większości meblościanek mamy do dyspozycji szereg pojedynczych elementów o identycznym wyglądzie, co umożliwia kompletne wyposażenie salonu w jednolitym stylu. Bardzo popularne do aranżacji salonów stają się ostatnio systemy regałowe, które również dostosowane są do ustawienia telewizorów.

 

                                                                 

 

Przykładem takiego właśnie rozwiązania jest zestaw prezentowany na ostatnim ze zdjęć. Zestaw nie zawierający stolika ani meblościanki RTV, ale wyposażony właśnie w system regałowy z możliwością ustawienia telewizora. Prezentowany system regałowy można dowolnie łączyć w konstrukcje przeróżnych kształtów i zastosowania. Rozwiązanie najtańsze i najbardziej elastyczne pod względem wykorzystania przestrzeni. Rozwiązanie idealne dla młodych ludzi mieszkających w wynajętym mieszkaniu.