Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak rozwiązać brak przestrzeni do przechowywania?

Większość z nas niestety często musi walczyć z nieustannym brakiem przestrzeni do przechowywania w naszych mieszkaniach. Nawet kiedy czasem wygospodarujemy trochę przestrzeni, to z reguły nie wystarcza jej do uporządkowania wszystkich niezbędnych drobiazgów. Producenci starają się wyjść naprzeciw tym zapotrzebowaniom i przynoszą coraz to nowsze rozwiązania mające na celu poszerzenie przestrzeni do przechowywania w kuchni, salonie czy pokoju dziecięcym. Jeżeli państwo również należą do grupy nieustannie walczących z brakiem przestrzeni, to polecamy przeczy

 

 

Zestaw kuchenny nie wystarcza?

Prawie nowy zestaw kuchenny przestaje już po kilku latach wystarczać pod względem przestrzeni do przechowywania? Zakup nowego raczej nie wchodzi w rachubę, a problem wymaga rozwiązania? Mogą nim być praktyczne i tanie akcesoria i dodatki francuskiego producenta w postaci skrzynek i szafek kuchennych. Mogą one być zastosowane w dwojaki sposób. Jako uzupełnienie przestrzeni do przechowywania, lub jako alternatywa do zestawu kuchennego w bardzo małych mieszkaniach. Druga ze wspomnianych opcji dotyczy raczej singli nie gotujących w domu. Wybór szafek i skrzynek jest bardzo szeroki i zharmonizowanie z aktualnym umeblowaniem nie powinno sprawiać większych trudności.

 

  

 

Najlepiej można ocenić przydatność tych elementów na dołączonych zdjęciach. Rozwiązanie bardzo praktyczne o ile uda nam się wygospodarować choć trochę przestrzeni do umieszczenia szafek, a nie powinno to stanowić większego problemu bo są one dostępne w różnych wielkościach, od skrzynki pod kuchenkę mikrofalową aż po obszerny mebel zastępujący mini zestaw kuchenny.

 

 

Szatnie i garderoby, nowe rozwiązania wyposażenia wnętrz

Do przechowywania ubrań z reguły wykorzystujemy wszelkiego rodzaju szafy. Rozwiązanie sprawdzone od lat i dostępne w wielu wykonaniach. Jedynym mankamentem szaf jest przestrzeń przez nie zajmowana. W celu optymalnego zagospodarowania małych pomieszczeń producenci starają się przynosić rozwiązania oszczędniejsze pod względem zajmowanej przestrzeni. Jednym z takich rozwiązań są meblościanki z otwartą przestrzenią na ubrania. Takie rozwiązanie, nie potrzebujące przestrzeni do otwierania drzwi, z powodzeniem może zastąpić szafę zajmując nieporównywalnie mniejszą przestrzeń. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest prostsza i tańsza konstrukcja.

 

  

 

Meblościanki tego typu, widoczne na dołączonych zdjęciach, w odróżnieniu o tradycyjnych szaf oferują bardziej zróżnicowany układ wewnętrzny. Dodatkowym plusem jest fakt, że sami Państwo mogą decydować o tym układzie, dobierając odpowiednią ilość poszczególnych modułów. Efektywne, praktyczne i bardzo tanie rozwiązanie, które coraz bardziej zyskuje na popularności.  

 

Regały, praktyczna przestrzeń do odkładania

Kolejną, bardzo praktyczną choć często niedocenianą, kategorią mebli są regały. Tanie meble oferujące bardzo szerokie możliwości praktycznego wykorzystania. Współczesna oferta wielu może nawet zaskoczyć swą wyrafinowaną konstrukcją. Regały często są elementem tworzącym, lub przynajmniej podkreślającym, wygląd wnętrza. Przeróżne kształty, rozmiary i kolorystyka mogą całkowicie zmienić charakter pokoju.

 

  

 

Regały przeznaczone są do dowolnych wnętrz. Na dołączonych zdjęciach widoczne są regały z tekstylnymi pojemnikami w szerokiej gamie kolorów, nadające się do salonów jak i pokoi dziecięcych. Pojemniki przemienią zwykły regał z mebla z przestrzenią do odkładania na mebel z przestrzenią do przechowywania. Bardzo praktyczne, eleganckie i tanie rozwiązanie.