Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Często niedoceniane meble do przedpokoju

Bramą do mieszkania a zarazem jego pierwszą wizytówką, jest bez wątpienia przedpokój. Czy chodzi o malutkie mieszkanie, czy o ogromną rezydencję, to efekt jest ten sam. Pierwsze wrażenie zawsze tworzy przedpokój i co w nim zobaczę goście odbije się na osądzie całości. Warto więc ba to pierwsze wrażenie było jak najlepsze i by goście trafiali na zorganizowaną i elegancko poukładaną bramę wejściową. W przedpokoju w żadnym wypadku nie może panować chaos i zamieszanie. Ubrania i buty powinny mieć swoje stałe miejsce. Jak więc osiągnąć tego by przedpokój był przyjemnym i eleganckim pomieszczeniem zachęcającym wchodzących do kontynuacji wizyty? Co zrobić kiedy w przestrzeń, którą mamy w przedpokoju do dyspozycji nie pozwala na umieszczenie za wielu mebli? Odpowiedzi na te i podobne pytania są właśnie tematem dzisiejszego artykułu.

 

 

Przedpokój na minimalnej przestrzeni

Jeżeli są Państwo właścicielami małego mieszkania z równie małym przedpokojem, to wybór mebli do przedpokoju powinien być bardzo przemyślany. Idealnym rozwiązaniem są garderoby, czyli zestaw połączonych w jedną całość mebli. Garderoby możemy podzielić pod względem konstrukcji na wolno stojące lub zawieszane na ścianie. W wypadku wygospodarowania odrobiny przestrzeni zawsze można ustawić w przedpokoju dodatkową skrzynkę lub szafkę. Na małej przestrzeni warto również zagospodarować ściany, wieszając na nich półki, wieszaki lub skrzynki co nie sprawia większych problemów przy dzisiejszej bardzo szerokiej ofercie.

 

        

 

Garderoby francuskiego producenta to w większości proste, ale nowoczesne konstrukcje o minimalistycznych wymaganiach pod względem przestrzeni, zaprojektowane specjalnie do najmniejszych wnętrz. Większość to połączenie kilku mebli w jedną całość. Drążek do ubrań, półka do odkładania przeróżnych rzeczy (klucze, poczta, torebka …) i rzecz jasna szafka do butów. Garderoba w przedpokoju potrafi nawet na małej przestrzeni stworzyć wiele miejsc do przechowywania i odkładania oraz zaprowadzić ład i porządek. Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń warto podzielić ubrania według pór roku, a te aktualnie nie używane zmagazynować w odrębnym pomieszczeniu. To same dotyczy również butów. Przedpokój zdecydowanie nie powinien stanowić magazynu rzeczy niepotrzebnych i nieużywanych, ale powinien służyć do tymczasowego przechowywania rzeczy aktualnie używanych.

 

Nawet mały przedpokój może być miejscem zorganizowanym, przyjemnym i zachęcającym do wejścia. Jeżeli brakuje nam nawet przestrzeni do umieszczenia garderoby, lub wolimy mieć do dyspozycji większą ilość butów, to zawsze możemy wybrać odpowiednią szafkę do butów. Podczas wyboru szafki do butów musimy zadecydować czy bardziej odpowiednią będzie szafka z wychylanymi półkami, czy ze zwykłymi półkami. Warto zapamiętać, że do dyspozycji są nawet wysokie szafki do butów o ogromnej pojemności w dodatku z lustrem umieszczonym na jednym ze skrzydeł.

 

                                                                          

 

Do takiej szafki do butów wystarczy dodać półki do zawieszenia lub i cokolwiek do siedzenia. Niczego więcej nie będzie potrzeba do utrzymania kładu i porządku w przedpokoju.

 

 

Aranżacja przedpokoju w dużym mieszkaniu?

Nie mając ograniczeń pod względem przestrzeni mamy do rozwiązania zupełnie inny problem, ale to wcale nie oznacza że mniejszy. Jak praktycznie i elegancko wypełnić dużą przestrzeń? Rozwiązaniem tego problemu jest zwykła obszerna szafa. Szafa umieszczona w przedpokoju zawsze znajdzie zastosowanie do przechowywania ubrań trzeba jednak zadbać jeszcze o buty, czyli wybrać odpowiednią szafkę do butów. W żadnym wypadku nie polecamy umieszczanie butów w samej szafie. 

 

     

 

Na dołączonych zdjęciach można ocenić wygląd dwu projektów wyposażenia przedpokoju. Zestawy z kolekcji Infinity to bardzo prosta kombinacja obszernej szafy z lustrami i szafki do butów. Zestaw widoczny w dwu odcieniach dla możliwości porównania.

 

Wyposażyć mały lub ogromny przedpokój nie stanowi większego problemu przy tak szerokiej ofercie mebli do przedpokoju. W dodatku większość mebli do przedpokoju można nabyć za ułamek ceny mebli przeznaczonych do innych wnętrz. Warto więc zainwestować te parę złotych w zamian za brak problemów z poszukiwaniem ciągle „ginących” kluczy lub torebki.