Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Coraz bardziej pomysłowe konstrukcje biurek

Producenci stale poszerzają ofertę biurek domowego użytku. Niestety coraz częściej zmuszeni jesteśmy do pracy w domu, co częściowo spowodowane jest również rozwojem techniki umożliwiającej w coraz większym stopniu na pracę w dowolnym miejscu. Prawie nie wyobrażamy sobie domu lub mieszkania bez podłączenia do internetu czy co najmniej jednego komputera. Biurko w ciągu ostatnich co najmniej dziesięciu lat stało się integralną częścią wyposażenia naszych mieszkań. Niewielu z nas ma możliwość stworzenia własnego gabinetu w samodzielnym pomieszczeniu i w tym wypadku pozostaje ustawienie biurka do pomieszczenia wykorzystywanego już do innych celów. Najczęściej do tych celów wykorzystywany jest salon lub sypialnia. Polecamy raczej korzystanie z pierwszej możliwości, a sypialnię przeznaczyć wyłącznie do snu i odpoczynku. Dzięki szerokiej ofercie przeróżnych konstrukcji i całej gamy kolorów, umieszczenie biurka w salonie nie stanowi żadnego problemu. Bardziej podstawowym pytaniem jest raczej sposób wykorzystania biurka. Do okazyjnej pracy wystarczy biurko prostszej konstrukcji, zaś biurko do codziennej pracy powinno oferować większy komfort i możliwości. Tematem dzisiejszego artykułu będą właśnie możliwości współczesnych biurek.

 

 

Biurko do okazyjnego wykorzystania

Nie musi być zbyt obszerne. Jeżeli ma służyć tylko do umieszczenia laptopa do prywatnej poczty lub przeglądania internetu, wystarczy biurko prostej konstrukcji. Kolejnym ważnym elementem jest wielkość przestrzeni jaką mamy do dyspozycji. Pod tym względem podzieliliśmy biurka w naszej ofercie do kilku kategorii. Biurka narożne świetnie się sprawdzające w małych wnętrzach, pozwalające na maksymalne wykorzystanie przestrzeni pomieszczenia. Do większych pomieszczeń polecamy biurka klasycznych konstrukcji lub biurka z litego drewna, które oferują specyficzny design i styl. Pod względem materiału najpopularniejsze są konstrukcje z płyt laminowanych lub płyt MDF. Pod względem konstrukcji najpopularniejsze są biurka narożne umożliwiające maksymalne wykorzystanie przestrzeni. 

 

   

 

Wielkim atutem biurek narożnych francuskiego producenta jest możliwość opcjonalnego zestawienia do prawego lub lewego narożnika. Nabywając nowe biurko zyskujemy z reguły również znaczną przestrzeń do przechowywania i odkładania co sprawdza się zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Na dołączonych zdjęciach łatwo osądzić możliwości wykorzystania współczesnych konstrukcji. W wypadku biurek klasycznych konstrukcji oferta jest również szeroka. Podstawową różnicą pomiędzy konstrukcję klasyczną i narożną jest wielkość powierzchni pracy. Klasyczne konstrukcje oferują znacznie większą powierzchnię blatu. Konstrukcje narożne oferują z reguły więcej przestrzeni do przechowywania i odkładania.

 

  

 

Kolejne zdjęcia przedstawiają klasyczne konstrukcje biurek. Na pierwszym zdjęciu prezentujemy biurko mniejszych rozmiarów oferujące jednak szereg miejsc do przechowywania i można powiedzieć że chodzi o klasyczną konstrukcję. Na drugim zdjęciu widoczne jest biurko z możliwością zamykania przestrzeni do przechowywania.

 

 

Biurko codziennego użytku

Powinno oferować większą przestrzeń i komfort pracy. Większa przestrzeń dotyczy głównie wielkości blatu. Jeżeli potrzebujemy większej przestrzeni do odkładania to rozwiązaniem są dostawki poszerzające blat biurka o półki do odkładania nie ograniczające jednak powierzchnię roboczą blatu. Mile widziane są również rozwiązania oszczędne pod względem przestrzeni.

 

  

 

Przykładem wyżej opisanej konstrukcji może być biurko na dołączonym zdjęciu. Konstrukcja tworząca w zasadzie małe biuro domowego użytku. Dzięki pomysłowej dostawce z szeregiem półek nie brakuje miejsca na monitor czy inne akcesoria.

 

Wybierając biurko jakiejkolwiek konstrukcji trzeba również pamiętać o odpowiednim krześle. Pracując nawet przy najbardziej komfortowym biurku, ale na niewygodnym krześle, wynikiem będzie szybkie zmęczenie i brak koncentracji. Oferta krzeseł i foteli biurowych jest również szeroka i warto poświęcić właściwemu wyborowi trochę czasu, ale o tym w którymś z następnych artykułów.