Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Brak przestrzeni do przechowywania rozwiąże łóżko

Większość z nas boryka się, w mniejszym lub większym stopniu, z brakiem przestrzeni do przechowywania. We współżyciu partnerskim problem przestrzeni z czasem się kumuluje i narasta, zwłaszcza z pojawieniem się dzieci. Gdzie pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy pozostawiając dostateczną przestrzeń do poruszania się po pokoju i bezpiecznego otwierania mebli? Producenci wychodzą naprzeciw tym zapotrzebowaniom i kładą coraz większy nacisk właśnie na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Pojawia się coraz więcej mebli wielofunkcyjnych z mnóstwem przestrzeni do przechowywania i maksymalnym wykorzystaniem zajmowanej przestrzeni. Najbardziej wszechstronnymi konstrukcjami pod tym względem są właśnie łóżka. Współczesne łóżka wielofunkcyjne oferują, czasami wręcz niewiarygodną  ilość przestrzeni do przechowywania. Nie ważne czy chodzi o łóżko do pokoju dziecięcego, pokoju studenckiego czy do sypialni, zawsze znajdziemy wiele przeróżnych konstrukcji oszczędnych pod względem przestrzeni. Odpowiednim wyborem łóżka jesteśmy w stanie zaoszczędzić znaczną przestrzeń w dowolnym wnętrzu.

 

 

Łóżka dziecięce, łóżka do pokoju studenckiego

Najwięcej przestrzeni potrzebują dzieci. Zapotrzebowanie na przestrzeń do przechowywania narasta z wiekiem i jest wręcz wprost proporcjonalna do niego. Z narastającym wiekiem wzrasta ilość zainteresowań, do czego dochodzą ubrania (z nieustannie zmieniającymi się modnymi trendami) i szkoła, również wymagająca swoją przestrzeń na podręczniki i przybory szkolne. Wszystko trzeba odpowiednio poukładać, pozostawiając przestrzeń do gier i zabaw, tak by pokój wyglądał elegancko i przewiewnie. Idealnym rozwiązaniem są łóżka wielofunkcyjne. Dla mniejszych dzieci są do dyspozycji łóżka z biurkiem, komodą i półkami. Dla starszych dzieci mamy do dyspozycji łóżka na antresoli, wykorzystujące przestrzeń pod łóżkiem do umieszczenia szuflad, biurka, skrzynek czy nawet szafy.

 

   

 

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i dla uczniów polecamy jako rozwiązanie braku przestrzeni w pokoju dziecięcym, łóżka wielofunkcyjne. Chodzi o łóżka na antresoli z (z reguły) zasuwanym biurkiem, szafkami i półkami umieszczonymi w przestrzeni pod łóżkiem. W chwilach kiedy dziecko nie korzysta z biurka, można je zasunąć pod łóżko uzyskując dodatkową przestrzeń. Kolejnym (prawie obowiązkowym) elementem łóżek wielofunkcyjnych to dowolna forma komody i półki do odkładania (im więcej, tym lepiej). Francuski producent w swej koncepcji łóżek wielofunkcyjnych stara się jedną konstrukcją łóżka zastąpić nawet kilka innych mebli, co powoduje nie tylko oszczędność przestrzeni, ale również oszczędność pieniędzy, ponieważ cena łóżka wielofunkcyjnego jest wyraźnie niższa niż cena mebli które ono zastępuje.

 

Dla większych (doroślejszych) dzieci, wygląd większości łóżek wielofunkcyjnych jest za bardzo „dziecinny”. Dla studentów polecamy więc trochę „doroślejsze” (bardziej eleganckie) konstrukcje. Oferta takich właśnie łóżek jest również bardzo szeroka, a z reguły oferują one również bardziej komfortową powierzchnię spania 140x200 cm. Powierzchnia na pewno odpowiedniejsza dla młodzieży często „przerastającej” swoich rodziców. Większa powierzchnia oferuje nie tylko większy komfort spania, ale również większą przestrzeń do przechowywania.

 

  

 

Na pierwszym z dołączonych zdjęć widoczne jest łóżko Space Up, które należy do najpopularniejszych pod względem oferowanej przestrzeni do przechowywania. W przestrzeni pod podnoszoną górną częścią łóżka znajduje się przestrzeń z powodzeniem zastępująca szafę i komodę. Wnętrze tej przestrzeni podzielone jest w bardzo praktyczny i zorganizowany sposób. Łóżko Space Up oferuje największą z dostępnych, przestrzeń do przechowywania. Na drugim z przedstawionych zdjęć widoczne jest łóżko Satty oferujące oprócz przestrzeni do przechowywania, w postaci dwu głębokich szuflad, również elegancki ponadczasowy wygląd z oświetleniem LED. Łóżko to jest również bardzo popularne do wyposażenia pokoi studenckich. Oba przedstawione łóżka posiadają powierzchnię spania 140x200 cm. Wyborem odpowiedniej konstrukcji łóżka jesteśmy w stanie zaoszczędzić znaczną przestrzeń..

 

 

Brak przestrzeni w sypialni? Rozwiązaniem jest łóżko z dostawką

Oczywiście również i w sypialni możemy się borykać z brakiem przestrzeni i tak samo w sypialni możemy wyborem łóżka odpowiedniej konstrukcji zaoszczędzić sporo przestrzeni. Oferta łóżek do sypialni osób dorosłych wyraźnie różni się wyglądem od łóżek dziecięcych. Z reguły różni się też powierzchnią spania. Większość łóżek podwójnych posiada powierzchnię spania 160x200 cm lub 180x200 cm. Fenomenem ostatnich kilkunastu miesięcy stają się łóżka z dostawkami w wezgłowiu. Dostawki te starają się wykorzystać (dotąd nie wykorzystaną) przestrzeń nad łóżkiem. W zależności od konstrukcji dostawki są w stanie zaoferować ogromną przestrzeń do przechowywania i zastąpić wiele innych mebli, a w wypadku przedstawionego na zdjęciu łóżka Evo, zastępuje nawet szafę pokaźnych rozmiarów..

 

  

 

Sypialnia Evo w układzie przedstawionym na zdjęciach jest idealnym rozwiązaniem dla młodych ludzi, nie planujących jak na razie założenie własnej rodziny i mieszkających w małym wynajętym mieszkaniu. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni widoczne jest zwłaszcza na drugim z dołączonych zdjęć. Dostawka faktycznie jest w stanie zastąpić szafę. Łóżko Evo jest pod tym względem swoistym rekordzistą. Istnieje jednak wiele konstrukcji nie posiadających tak rozbudowanej dostawki, czy w ogóle jej nie posiadającej, a mimo to oferujące znaczną przestrzeń do przechowywania. Łóżka z zasuwanymi stolikami nocnymi czy szeregiem szuflad i półek. Również pod względem zastosowanych materiałów mamy szereg możliwości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji możemy się spotkać nawet z łóżkami z litego drewna posiadającymi wiele przestrzeni do przechowywania.

 

                                                                       

 

Łóżka z litego drewna oferujące ponadczasowy design i mnóstwo przestrzeni do przechowywania, to specjalność niemieckiego producenta. Łóżka, które na pewno mogą być cennym źródłem inspiracji. Naturalne drewno należy do bardzo popularnych materiałów, zwłaszcza ze względu na ekologię i nieszkodliwość dla zdrowia.

 

Oferta łóżek dla dzieci i studentów jest bardzo szeroka. Odpowiednim wyborem właściwej konstrukcji łóżka jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo przestrzeni, a nawet pieniędzy. Współczesne łóżko nie musi być tylko i wyłącznie miejscem do spania.