Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Biurka i krzesła dla pierwszoklasistów

Przygotowują Państwo swą pociechę do pierwszej klasy? Dla większości rodziców, a także dzieci, to swego rodzaju przełomowy moment związany z dużymi emocjami i mnóstwem spraw do załatwienia. Najważniejszym elementem przygotowań pod kątem umeblowania to oczywiście wybór odpowiedniego biurka i jakościowego krzesła. W dzisiejszym artykule spróbujemy pomóc z wyborem odpowiednich mebli dla pierwszoklasistów, i nie tylko. Spróbujemy doradzić jak wybrać by dziecko czuło się komfortowo i miało zagwarantowany zdrowy rozwój swego ciągle rozwijającego się organizmu.

 

 

Jakie wybrać biurko dla ucznia ?

W samej konstrukcji biurek dla dziewcząt i chłopców nie ma żadnych różnic, ale co do kolorystyki to raczej pewne, że chłopcy wolą niebieski a dziewczęta różowy kolor. Zwłaszcza dla przyszłych pierwszoklasistów polecamy biurko z możliwością ustawienia wysokości i kąta nachylenia blatu, czyli konstrukcję gwarantującą poprawne trzymania ciała przy odrabianiu lekcji i co za tym idzie zdrowy rozwój dziecka. Szeroką gamę takich właśnie biurek oferuje niemiecki producent i bardzo wielu klientów skorzystało już z tej oferty.

 

        

 

Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy dwa rozwiązania. Meble w kombinacji przezroczystej bieli i koloru niebieskiego dla chłopców lub koloru różowego dla dziewcząt. Biurko można zamawiać samodzielnie lub w zestawie z kontenerem znacznie poszerzającym możliwości przechowywania. Do dyspozycji są również zestawy zawierające kolorystycznie dopasowane krzesła dziecięce. Możliwość regulacji wysokości blatu i wysokości siedzenia gwarantuje bardzo szeroki zakres możliwości dostosowania do aktualnego, ciągle się zmieniającego, wzrostu dziecka

 

Można również nabyć biurko klasycznej konstrukcji. Również oferta biurek bez możliwości regulacji blatu jest bardzo szeroka. Także biurka tradycyjnej konstrukcji możemy podzielić na biurka dla dziewcząt i dla chłopców. Większość takich biurek jest częścią składową kolekcji i nie skompletowanie pokoju dziecięcego pierwszoklasisty nie stanowi większego problemu. Bardzo eleganckie jest rozwiązanie belgijskiego producenta, z możliwością poszerzenia przestrzeni do przechowywania i odkładania o praktyczny regał. Zestawy tego typu są odpowiednie zwłaszcza dla studentów.

 

  

 

Ocenić wygląd i praktyczność tego rozwiązania mogą Państwo na dołączonych zdjęciach. Na drugim ze zdjęć widoczny jest kontener z szufladami umieszczony z prawej strony biurka. Mobilny kontener na kółkach można w bardzo prosty sposób przesunąć w dowolne miejsce. Możliwości wyposażenia pokoju dziecięcego dla uczniów i studentów są naprawdę bardzo szerokie.

 

 

Jakie krzesło dla ucznia

Krzesło dziecięce jest integralną częścią miejsca pracy ucznia czy studenta. Krzesło zdecydowanie powinno mieć możliwość ustawienia przynajmniej wysokości siedzenia, by można je dostosować do zmieniającego się wzrostu dziecka. Krzesła dziecięce, tak samo jak i poprzednie meble, możemy pod względem kolorystyki podzielić na krzesła dla dziewcząt i dla chłopców.

 

  

 

Bardzo praktyczne jest rozwiązanie z umieszczeniem krzesła na kółkach, co znacznie ułatwia poruszanie się w przestrzeni pokoju. Krzesło powinno mieć wypełnienie piankowe dla wygodnego siedzenia, jednak najważniejszym elementem jest możliwość ustawienia wysokości siedzenia. Oferta krzeseł jest bardzo szeroka i każdy na pewno znajdzie coś dla swej pociechy.