Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Białe meble dla dziewcząt i chłopców

Planują Państwo aranżację pokoju dziecięcego z wykorzystaniem białych mebli? Podoba się Państwu kombinacja białych mebli z różowymi dekoracjami dla dziewcząt, czy białe meble z niebieskimi dekoracjami dla chłopców? Dzisiaj spróbujemy przeanalizować wszystkie plusy i minusy oraz przekazać kilka wskazówek na temat czego unikać, a czego pod żadnym pozorem nie może zabraknąć by wnętrze łagodziło oku, a zarazem było praktyczne w użytku. Przedstawimy dwa identyczne zestawy stylizowane raz dla dziewcząt a drugi dla chłopców. Sami mogą więc Państwo ocenić jak niewiele wystarczy do całkowitej zmiany charakteru wnętrza.

 

 

Biały pokój dziecięcy dla dziewcząt

Rozwiązanie nie będące w niczym specjalnie szczególnym i bardzo często stosowane do aranżacji pokoi dziecięcych. Do aranżacji pokoi dziewczęcych kolor ten stosowany jest chyba najczęściej, ponieważ bardzo dobrze łączy się z kolorem różowym, a ten jak wiadomo jest numerem jeden wśród dziewczynek i gdyby zależało tylko od nich, to różowy byłby zdecydowanie najpopularniejszym. Z dorastaniem jednak coraz bardziej się zgadzamy z powiedzeniem co za dużo to niezdrowo, i z reguły rodzicom udaje się wpłynąć na zachcianki swych podopiecznych, a wynikiem są kompromisowe rozwiązania, najczęściej w połączeniu koloru białego z dodatkami różu. Elegancka, łagodna dla oka kombinacja.

 

  

 

Na dołączonych zdjęciach prezentujemy dwa projekty pokoi dziewczęcych powstyłe z elementów jednej kolekcji. Wspólnym mianownikiem obu projektów (oprócz koloru) są poszerzone możliwości przechowywania, dzięki zastosowaniu łóżka z taką właśnie przestrzenią dodatkowo poszerzoną praktyczną dostawką w wypadku pierwszego projektu. Meble w prostych, nowoczesnych liniach zaskakują jednak swymi możliwościami. Prosta konstrukcja pozwala na prawie nieograniczone stosowanie dodatków i dekoracji, pozwalających na stworzenie unikalnego wnętrza. Z drugiej strony takie rozwiązanie pozwala na późniejsze usunięcie takich dekoracji a meble nadal mogą być wykorzystane nawet w późniejszym wieku, kiedy z reguły dochodzi do zmian gustu, a wiadomo że zmiany te mogą czasami być dramatyczne. Nawet w tych dramatycznych wypadkach przedstawiona koncepcja sprawdza się bardzo dobrze.

 

  

 

Prościej (i taniej) zmienić dekoracje niż kompletne umeblowanie, a przekonać nastoletnię córkę do wyraźnych motywów dziecięcych raczej się nie uda. Motywy miśków na stałe wkomponowane do mebli dziecięcych raczej nie przejdą. Jeżeli nie chcą Państwo w wieku późniejszym zmieniać kompletnego umeblowania pokoju dziecięcego to polecamy zainspirować się przedstawionymi projektami. Białe meble z kolorowymi dodatkami i dekoracjami pozwalają na elestyczne zmiany wyglądu ze zmieniającym się (czasami bardzo często i wyraźnie) gustem dziecka. Na dołączonych zdjęciach łatwo ocenić że przedstawione zestawy spełnią wymagania nawet piętnastoletniej dziewczyny, a również w wypadku zastosowania kolorowych elementów samych mebli, rozwiązanie takie jest do przyjęcia.

 

Tak w skrócie prezentują się plusy białych mebli, a minusy? Wyłącznie białe meble mogą spawiać wrażenie bardzo zimnego pomieszczenia ewokuujące niezbyt przyjemne skojarzenia z oddziałem szpitalnym. Poza tym na białych meblach są bardziej widoczne wszelkie zanieczyszczenia, co akurat współczesne meble rozwięzują w prosty sposób, stosując zmywalne powierzchnie radzące sobie nawet z artystycznymi zapędami najmniejszych. Ogólnie więc minusów nie jest zawiele, a dodatkowym plusem może być zdolność białego koloru optycznie powiększać, co docenią zwłaszcza właściciele małych wnętrz.

 

 

Biały pokój dziecięcy dla chłopców

Do przedstawienia rozwiązania pokoju dziecięcego dla chłopców wykorzystamy identyczne zestawy mebli. W projektach wnętrz wykorzystano jednak odrębne kolory dekoracji a na dołączonych zdjęciach łatwo zauważyć zmianę charakteru wnętrz. Jak widać drobnymi, kosmetycznymi wręcz korektami można dokonać ogromnych zmian. Nie ma więc potrzeby zmiany umeblowania pokoju dziecięcego za każdym razem kiedy dziecko zmieni swoją ulubioną postać bajkową czy bohatera komiksu. Wystarczy zmienić dekoracje. Rozwiązanie proste i tanie. W odróżnieniu od bardzo popularnych konstrukcji w postaci zamków, statków czy samochodów, to przedstawione rozwiązania są bardziej trwalsze, a to dzięki możliwości wprowadzania elastycznych zmian.

 

  

 

Identyczne meble jak w projektach dla dziewcząt tylko różowy kolor dodatków i dekoracji zastąpiono kolorystyką bardziej odpowiednią dla chłopców. Dla mniejszych chłopców możemy całkiem spokojnie zastosować więcej dziecięcych i zavawkowych motywów, zestawy przedstawione na zdjęciach przeznaczone są raczej dla nastolatków, co dokumentuje znikoma ilość koloru niebieskiego odpowiedniego raczej dla mniejszych chłopców.

 

                                                          

 

Warto równioeż pamiętać o fakcie, że odcieni koloru niebieskiego jest cała gama i nie każdy jest odpowiedni do każdego wnętrza. Na dołączonym zdjęciu widoczny jest zestaw kombinujący biały i jasno niebieski kolor. Sami Państwo mogą ocenić projekt pod względem odcienia i jego ilości.